واکسیناسیون دانش‌آموزان اجباری شد؟

 

رضا رضایی با اشاره به مصوبه سال گذشته ستاد مقابله با کرونا مبنی بر لزوم انجام واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال گفت: دانش آموزان استقبال خوبی از واکسیناسیون داشتند، البته وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت هم همکاری بسیار خوبی داشتند.

او گفت: آموزش و پرورش استان کرمان بیش از ۲۰ مجموعه فرهنگی ورزشی خود را به عنوان مناطق واکسیناسیون در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داد تا مردم به دریافت خدمات واکسیناسیون سهولت دسترسی داشته باشند.

رضا رضایی با اشاره به اینکه ۹۸ درصد فرهنگیان استان دز اول و ۹۵ درصد دز دوم را دریافت کردند، اظهار کرد: برای دز سوم حدود ۸۰ درصد فرهنگیان استان مراجعه کردند و اخیراً با تصویب ستاد کرونا و توصیه وزارت بهداشت، دز چهارم نیز به عنوان دز یادآور به فرهنگیان توصیه شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان یادآور شد: در سال ۱۴۰۰، برای دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال مصوب شده بود که صرفاً دو دز واکسن تزریق شود که خوشبختانه استقبال خوبی صورت گرفت؛ ۹۵ درصد دانش آموزان استان در رده سنی مذکور دز اول و ۹۰ درصد هم دز دوم را دریافت کردند و درصد بالایی از افراد جامعه هم واکسینه شدند، لذا به دلیل درصد بالای واکسیناسیون در جامعه و دانش آموزان، مدارس بازگشایی شدند.

رضا رضایی با بیان اینکه کشور ما جزو آخرین کشور‌هایی بود که آموزش‌های حضوری را از سر گرفت گفت: برای مهر ماه امسال هم در تلاشیم که اقلام بهداشتی مورد نیاز مدارس و به ویژه تهویه کلاس‌ها را فراهم کنیم تا اگر با موج جدیدی همراه شدیم موضوع را مدیریت کرده و مجدداً به آموزش‌های مجازی بر نگردیم.

او با بیان اینکه همه مدارس ابتدایی تا متوسطه از ۱۴ فروردین ماه امسال بازگشایی شدند، گفت: با توجه به تمهیدات وزارت بهداشت و سایر ارگان‌های خدمات رسان امیدواریم، تا مهرماه از این پیک هم عبور کنیم و با چالشی مواجه نشویم.

رضایی با بیان اینکه اجباری به انجام واکسیناسیون و کارت واکسیناسیون به عنوان پیش شرط ثبت نام دانش آموزان وجود ندارد گفت: آموزش و تضمین سلامت حق دانش آموزان است، لذا توصیه ما این است که واکسیناسیون دانش آموزان بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا انجام شود، اما الزامی برای این کار وجود ندارد و ثبت نام دانش آموزان در مدارس را مشروط به واکسیناسیون نکردیم./ باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید