سود سهام عدالت 900 هزار تومان شد | تاریخ دقیق واریز سود سهام عدالت

سهام عدالت
6 دیدگاه
 

عشقی، رییس سازمان بورس اعلام کرده امیدواریم بتوانیم در خرداد ماه باقی مانده سود سهام عدالت را واریز کنیم و تارخ دقیقی برای واریز سود اعلام نکرده است.

انتهای آذر ماه سال گذشته بود که مرحله اول عملکرد مربوط به سال مالی ۱۴۰۱ شرکت‌ها به حساب سهامداران واریز شد، مرحله دوم واریز سود سهام عدالت هم ۲۴ اسفندماه بود؛ سودی که بنابر اعلام سازمان بورس در مرحله دوم دارندگان سبد سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی مبلغ ۴۴۶ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۴۸۲ هزار تومان و سبد سهام یک میلیون تومانی ۹۰۶ هزار تومان سود دریافت کردند.

اعتماد آنلاین در خبری نوشت:در این بین به دلیل بدقولی برخی شرکت‌ها، واریز این سود در دو مرحله انجام نشد و به مرحله سوم کشیده شد؛ در این رابطه ۲۸ فروردین ماه مجید عشقی رئیس سازمان اعلام کرد که «مجموعه اتفاقاتی رخ داد که سبب شد برخی شرکت‌ها تخلفی داشته باشند و نتوانند سود سهام عدالت را پرداخت کنند. این شرکت‌ها اکثراً با کمبود نقدینگی مواجه هستند ما هم توصیه کردیم که باید سود سهام عدالت پرداخت شود امیدواریم تا خرداد بتوانیم این سودها را جمع آوری و مابقی سود سهام عدالت را پرداخت کنیم. البته باید زمان دقیق آن را شورای عالی بورس مشخص کند.»

 

بیشتر بخوانید : زمان واریز سود 906 هزار تومانی سهام عدالت خرداد 1403

 

با توجه به اینکه هنوز این سود واریز نشده است، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در این ارتباط اعلام کرد که «علیه شرکت‌هایی که سود سهام عدالت ندادند، اقدام حقوقی صورت می‌گیرد.»

خاندوزی توضیح داد: سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ در اسفند سال ۱۴۰۲ واریز شد، اما باقیمانده اندک دیگری نیز وجود دارد که سرجمع آن حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان است و عمدتاً سه دسته شرکت‌های فولادی، پالایشی و پتروشیمی هنوز به وظایف خود در پرداخت سود عمل نکرده‌اند.

وی گفت: سازمان بورس علیه آن دسته از شرکت‌ها که به تعهدات خود عمل نکردند اقدام حقوقی خواهد کرد. زیرا موضوع سهام عدالت احقاق حق سهامداران خرد است. امیدواریم تا پایان دولت سیزدهم این مساله به نتیجه برسد.

 

اخباراقتصادجامعه
پربازدیدسهام عدالت
 

6 دیدگاه. Leave new

 • ناشناس
  15/06/2024 01:54

  خرداد تمام شد

  پاسخ
 • زارعی
  15/06/2024 09:33

  همش دروغ الان چند ماهه امروز فردا پرداخت میشه

  پاسخ
 • زهرا
  15/06/2024 13:11

  سلام پس چرا سهام عدالت رو نمی‌ریزین ما گرفتاریم همش به پول سهام عدالت فکر میکنیم که کی میریزن هی این روز این روز میکنین بریزین دیگه تو رو خدا👩‍🦽

  پاسخ
 • نادر افشار
  15/06/2024 14:12

  دولت انتظار داره با عمل نکردن وعده و وعید های خودش مردم سر انتخابات حاضر بشن

  پاسخ
 • محمد حق شناس
  15/06/2024 15:09

  الان چند وقته ما بدبخت ها چشم انتظار پرداخت سود سهام عدالت هستیم چرا سری به کلانتریها نمیزنید امار خودکشی عدم ناتوانی مالی باعث این همه خودکشی شده خیلی‌ها رو سهام عدالتشون حساب کردن اما سوار چه خبر داره از پیاده خرداد هم داره تمام میشه

  پاسخ
 • ناشناس
  15/06/2024 20:28

  اینا ملتو قشنگ بازی میدن ازهمین واریزی سهام عدالت مشخص کردن که هیچ گدوم از حرفاشون درست نیست

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید