فوری | خبر تازه حمیدرضا حاجی‌بابایی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه

بازنشستگان
بدون دیدگاه
 

طبق اظهارات حمیدرضا حاجی‌بابایی، در بودجه سال ۱۴۰۳، مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اختصاص یافته است و این طرح در مدت سه سال اجرا خواهد شد.
حمید رضا حاجی‌بابایی سیاستمدار اصول‌گرای ایرانی است که به‌عنوان نماینده همدان و فامنین در دوره‌های پنجم، ششم، هفتم، هشتم، دهم، یازدهم و هم‌اکنون در دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی فعالیت می‌کند. وی از خرداد ۱۴۰۳ نایب‌رئیس اول دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی است.

مدت‌هاست اخبار مربوط به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نقل محافل است. با وجود اینکه قرار بود این طرح از ابتدای سال ۱۴۰۳ اجرایی شود، اما انتظار می‌رود تا پایان خردادماه امسال نیز خبری از اجرای آن نباشد.

طبق قانون، حقوق بازنشستگان باید به اندازه ۹۰ درصد حقوق دریافتی افرادی شاغل هم‌تراز آن‌ها باشد. با این حال، بسیاری از بازنشستگان از حقوق دریافتی خود ناراضی هستند و تاکید می‌کنند حقوق آن‌ها برای گذران زندگی کافی نیست.

در روز ۲۲ خردادماه ۱۴۰۳ نیز، در پی نارضایتی بازنشستگان از سطح حقوق خود، رحمت‌الله نوروزی، نماینده مردم علی آباد کتول، در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مشکلات معیشتی بازنشستگان، در صحن علنی مجلس به اجرایی نشدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اعتراض کرد و پیگیر اجرای آن شد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی، نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به اعتراض این نماینده خاطرنشان کرد بازنشستگان کشوری در مورد همسان‌سازی حقوق خود دغدغه‌ای نداشته باشند و همسان‌سازی حقوق آن‌ها اجرایی خواهد شد.

حاجی‌بابایی گفت: «در بودجه ۱۴۰۳ مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شده است. همچنین در برنامه هفتم آمده است که همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باید طی سه سال عملی شود.»

منبع: تجارت نیوز

اخباراقتصادجامعه
بازنشستگانپربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید