افشاگری جنجالی در فوتبال ایران/عضو کمیته انضباطی رسوایی بزرگ را فاش کرد

بدون دیدگاه
 

افشاگری جنجالی در فوتبال ایران/عضو کمیته انضباطی رسوایی بزرگ را فاش کرد
رضا جاودانی عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در ویدیویی جنجالی از فساد گسترده در فوتبال ایران پرده برداشت. ادعاهای او که فقط به باشگاه مس رفسنجان محدود نمی‌شود واکنش تند رئیس کمیته انضباطی را به دنبال داشته است.
در پی انتشار ویدیوهایی از اظهارات جنجالی رضا جاودانی عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درخصوص فساد در باشگاه مس رفسنجان فضای فوتبال ایران به شدت ملتهب شده است. جاودانی در این ویدیوها مدعی شد که فساد در فوتبال ایران فراتر از یک باشگاه خاص بوده و به زودی خبرهای بدتری از این دست به گوش خواهد رسید.

این اظهارات واکنش تند ابوالفضل حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را به دنبال داشت. حسن‌زاده ضمن تاکید بر حفظ حرمت افراد و اصل برائت، صحبت‌های جاودانی را “دیدگاه شخصی” دانست و آن را به جایگاه تشکیلاتی وی مرتبط ندانست.

هنوز مشخص نیست که ادعاهای جاودانی تا چه حد صحت دارد، اما این موضوع بار دیگر بحث فساد در فوتبال ایران را داغ کرده است.

البته ادعاهای جاودانی تنها به باشگاه مس رفسنجان محدود نمی‌شد و همین مسئله باعث گردید تا اظهارات او در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی وایرال شود و حالا این موضوع با واکنش رئیس کمیته انضباطی همراه شده است.

ابوالفضل حسن‌زاده در این خصوص گفت: حفظ حرمت و آبروی افراد مورد تاکید همیشگی ما بوده است. از طرف دیگر، با عنایت به اصل برائت و اینکه تنها رکن قانونی رسیدگی به جرایم اشخاص حقیقی و حقوقی مرجع قضایی صالحه است، با توجه به صحبت‌های مطرح شده از سوی رضا جاودانی در مصاحبه با یک رسانه، این اظهارات صرفا دیدگاه شخصی وی بوده و هیچ‌گونه ارتباطی با جایگاه تشکیلاتی نامبرده نداشته، ندارد و نخواهد داشت.

وی افزود: ارکان قضایی فدراسیون طبق قوانین و آیین‌نامه‌های فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا از هرگونه مصاحبه، گفت‌وگو و… ممنوع هستند. اگر هم اطلاعاتی وجود دارد، می‌بایست در اختیار مراجع قضایی قرار گیرد و در این باره فدراسیون فوتبال هم کما فی‌السابق همکاری‌های کامل و تنگاتنگی با مراجع ذی‌ربط خواهد داشت.

در این میان، سکوت فدراسیون فوتبال و عدم برخورد قاطع با متخلفان، بر آتش این بحران دامن زده است. به نظر می‌رسد تا زمانی که اراده‌ای جدی برای ریشه‌کن کردن فساد در فوتبال ایران وجود نداشته باشد، شاهد تکرار این اتفاقات ناگوار خواهیم بود.

اخبارورزش
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید