واریز سود سهام ۱۴ شرکت به حساب سهامداران

سهام عدالت
بدون دیدگاه
 

واریز سود سهام ۱۴ شرکت به حساب سهامداران
سود سهام ۱۴ شرکت به حساب سجامی آن‌ها واریز شد. در مجموع بیش از ۲۸۷ هزار سهامدار از این واریزی‌ها که بالغ بر یک هزار و ۱۶۴ میلیارد تومان می‌شود بهره‌مند شدند.
در اقدامی ناگهانی سود سهام ۱۴ شرکت به حساب سهامداران واریز شد. این واریزی که از طریق سامانه سجام انجام شده شامل سود جاری، سنواتی و حق تقدم بوده و در مجموع ۱۱۶۴ میلیارد تومان را شامل می‌شود.

اما این واریزی با ابهامات و سوالات زیادی همراه است. چه کسانی از این واریزی سود بردند؟ جاماندگان چه کسانی هستند؟ و آیا این واریزی به معنای رونق بازار بورس است؟

تسنیم مینویسد:جزییات واریز سود سهامداران در هفته سوم خرداد ماه سال جاری حاکی از آن است که ۱۴ ناشر سود جاری، سنواتی و حق تقدم ۲۸۷ هزار و ۱۱۱ سهامدار را که شامل یک هزار و ۱۶۴ میلیارد تومان می‌شود به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کردند.

واریز سود جاری ۱۱ ناشر

این گزارش می‌افزاید: در هفته سوم خرداد ماه امسال، ۱۱ شرکت «هتل بین‌المللی پارسیان کوثر اصفهان، سیمان صوفیان، تامین سرمایه کیمیا، صندوق س. املاک و مستغلات نیک رای، اتمسفر، سیمان‌ساوه، سرمایه گذاری آتیه دماوند، کارت اعتباری ایران‌کیش، گلدیران، تامین‌سرمایه لوتوس پارسیان و سیمان ارومیه» سود جاری ۲۵۶ هزار و ۴۵۹ سهامدار که شامل یک هزار و ۳۰ میلیارد تومان می‌شود به حساب آن‌ها در سامانه سجام واریز شد.(پایان)

اهمیت این واریزی ها:

این واریزی ها در شرایطی انجام می شود که بازار سرمایه ایران طی ماه های اخیر با نوسانات زیادی همراه بوده است. واریز سود سهامداران می تواند به عنوان یک عامل حمایتی عمل کرده و اعتماد سهامداران را به بازار افزایش دهد.

انتظارات:

با توجه به واریز سود سهامداران، انتظار می رود که شاهد رونق و تحرک بیشتر در بازار سرمایه باشیم. همچنین، این اقدام می تواند به افزایش نقدینگی در بازار و در نهایت به رشد شاخص بورس اوراق بهادار منجر شود.

اخباراقتصاد
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید