فارس در رسیدگی به شکایات مردمی استان برتر شد

بدون دیدگاه
 


آنچه دیگران می خوانند:

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، مهدی حسنی با اشاره به اینکه استان فارس در رسیدگی به شکایات مردمی حائز رتبه برتر کشوری شد، اظهار داشت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هر ماهه به بررسی عملکرد ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استانها در خصوص رسیدگی به شکایات مردمی می پردازد که استان فارس در ۳ ماهه اول امسال توانست رتبه برتر کشور را به دست آورد.

وی افزود: در مقایسه نسبت سهم شکایات رسیدگی شده (تشکیل پرونده و یا عدم احراز تخلف) از کل شکایات قابل پیگیری مشخص شد که استان فارس بیشترین نسبت رسیدگی به شکایات را در مدت یاد شده در کل کشور داشته است.

او به ارائه آمار و ارقامی از رسیدگی به شکایات مردمی در استان پرداخت و گفت: در سه ماهه اول سال جاری، ۹۲۹ گزارش مردمی توسط این اداره دریافت، که از این تعداد ۱۸۱ گزارش منجر به تشکیل پرونده تخلف و مابقی شکایتها یا عدم تخلف شان محرز شد و یا غیرقابل پیگیری بودند.

وی بیان کرد: از مجموع کل شکایات دریافتی، در بخش کالا بیشترین شکایات به ترتیب مربوط به لوازم یدکی خودرو، مواد غذایی و کالاهای برقی و در بخش خدمات بیشترین شکایت مربوط به خدمات صنفی، تعمیرگاه خودرو، جا به جایی و حمل و نقل بوده است. 

وی گفت:با بررسی شکایات دریافتی بر اساس نوع تخلف مشخص شد که گرانفروشی، تقلب، و عدم انجام تعهدات در قبال مصرف کنندگان بیشترین سهم تخلفات را به خود اختصاص داده است.

گفتنی است ااز ابتدای فروردین ماه سال جاری تا پایان خردادماه ۹۲۹ شکایت مردمی در استان فارس دریافت شده است که سهم تماس مردم با مرکز 124 از کل شکایات دریافتی ۲۱۲ مورد و سهم بستر اینترنتی ۷۱۷ مورد بوده است

 

اخبار
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید