خبر مهم از حقوق کارمندان دولت در 20 تیرماه | حقوق این افراد دوبله شد

حقوق کارمندان
بدون دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24،در مصوبه گذشته حقوق کارمندان و دستمزد هیئت وزیران بندی وجود داشت که امکان تفسیر و سوء استفاده را فراهم می‌کرد که با نظر معاونت حقوقی ریاست جمهوری اصلاح شد.

این مصوبه در تاریخ ۱۴۰۳/۴/۱۷ توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد. براین اساس در تبصره بند (۲) تصویب مورخ ۱۴۰۳/۳/۱۹ عبارت «ارسال گزارش به شورای حقوق و دستمزد» به عبارت «با رعایت تبصره ماده (۷۴) قانون مدیریت خدمات کشوری» اصلاح می‌شود.

متن ماده ۷۴ قانون خدمات کشوری به همراه تبصره آن به شرح زیر است:

به منظور هماهنگی در تعیین حقوق و مزایای کارمندان دستگاههای اجرایی. شورای حقوق و دستمزد با عضویت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و وزیر امور اقتصادی و دارایی و دو نفر از وزرا به انتخاب هیئت وزیران و رئیس دستگاه ذی ربط و مجموعا دو نفر نماینده از کمیسیونهای اجتماعی و برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی (به عنوان ناظر) تشکیل می شود. کلیه دستگاههای اجرایی اعم از این که مشمول مقررات این قانون باشند یا نباشند مکلفند قبل از اتخاذ تصمیم در مراجع قانونی ذی ربط برای تعیین و یا تغییر مبانی و مقررات حقوق و مزایای کارمندان خود و یا هر نوع پرداخت جدید موافقت شورای مذکور را کسب کنند. مصوبات و تصمیمات شورا پس از تاید رئیس جمهور قابل اجرا است.

تبصره – هیئت وزیران و سایر مراجعی که اختیار تنظیم مقررات پرداخت دارند. موظفند قبل از هر گونه تصمیم گیری نظر موافق این شورا را اخذ نمایند.

جزئیات جدید از ترمیم حقوق کارمندان
در ادامه به نحوه توزیع مبلغ ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت (فوق العاده خاص) پرداخته ایم ، مبلغ ترمیم حقوق کارمندان دولت مشخص شد.

اخیراً تصویری در فضای مجازی و به صورت غیر رسمی دست به دست شده است که در آن نحوه توزیع مبلغ ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت (فوق العاده خاص) مشخص شد (موضوع قانون ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت و اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور) بر اساس سطح بندی خاص تعیین شده است.

گفتنی است، تصویر منتشر شده مربوط به جلسات داخلی تصمیم گیران وزارت بهداشت در خصوص نحوه توزیع اعتبار مربوط به فوق العاده خاص (ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت) بوده و ممکن است مشمولین و ضرایب مربوط با آیین نامه نهایی دارای تفاوت هایی باشد.

سطح (۱) تماعی کارکنان شاغل در مشاغل اختصاصی بیمارستانها مراکز آموزشی درمانی واحدهای عملیاتی و ارتباطات فوریتهای پزشکی مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی خانه‌های بهداشت درمانگاه‌ها کلینیک‌ها، آزمایشگاه‌های مرجع، آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، آزمایشگاه‌های غذا دارو و تجهیزات پزشکی، گروه‌های عملیاتی فرآیند اهداء خون، واحدهای تولید واکسن، سرم و دارو و واحدهای بیمه گری سازمان بیمه سلامت ۴۰% مجموع ارقام حق شغل و حق شاغل ۳۰۰۰ امتیاز

سطح (۲) سایر کارکنان اعم از کارکنان مشاغل اختصاصی شاغل در ستاد موسسات وابسته ستاد شبکه ها ستاد مراکز بهداشت ستاد مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی حوزه ریاست و معاونت ها دانشکده ها، مراکز ،تحقیقات پژوهشکده ها و سایر واحدهای ستادی دیگر و کارکنان مشاغل عمومی شاغل در تمامی واحدهای موسسات وابسته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که مشمول شیوه نامه می‌باشند ۳۰% مجموع ارقام حق شغل و حق شاغل ۲۰۰۰ امتیاز

کارکنان مشاغل اختصاصی شاغل در واحدهای سطح (۱) در صورت اشتغال در شغل غیر مرتبط، مشمول سطح (۲) خواهند شد

میثم حسینقلی زاده در جلسه کارگروه مسکن که با حضور مدیران اداره کل رفاه، سازمان نوسازی، املاک و مستغلات برگزار شد، با بیان اینکه تخصیص مسکن به کارکنان همواره به عنوان یکی از اولویت‌های این اداره کل مطرح بوده، اجرایی شدن آن را در سال جاری قطعی دانست و گفت: توجه به سرمایه انسانی جز با عملی کردن مطالبات به حق ایشان میسر نیست و از این حیث، این مهم که وعده اجرای آن پیشتر بیان شده بود، به زودی محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسکن همواره به عنوان مهمترین مطالبه کارکنان در تمام نظرسنجی‌های صورت گرفته مطرح بوده است، افزود: باتدبیر شهردار تهران ان‌شاءالله، طرح ساخت و واگذاری ۲۵ هزار واحد برای کارکنان این نهاد آغاز خواهد شد.

سرپرست اداره کل رفاه شهرداری تهران تصریح کرد: بنا بر اعلام شهردار تهران در این طرح همه کارکنانی که تا پیش‌ از این از پروژه‌های قبلی مسکن بهره‌مند نشده‌اند، با کمترین قیمت درتهران صاحبخانه خواهند شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران، حسینقلی زاده با تأکید بر اینکه واگذاری مسکن به تمامی همکاران مشمول بر اساس اولویت‌های تعیین شده صورت خواهد گرفت، اظهارکرد: خبرهای خوشی در خصوص ارتقاء سطح رفاه و معیشت کارکنان در راه است و به زودی جزئیات آن اعلام خواهد شد.

طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، جهت ایجاد امنیت شغلی کارکنان در صحن علنی مجلس تصویب شد و به شورای نگهبان منتقل شده است. اصلاحیه‌های لازم طرح ساماندهی بیش از ۵ بار رفت و برگشت بین مجلس و شورای نگهبان، انجام و مجدد برای تایید ارسال شده است.هیات مجمع تشخیص مصلحت نظام به علت بار مالی، طرح ساماندهی را مجددا در کمیسیون اجتماعی مطرح و با رای قاطع به صحت علنی فرستاد. نمایندگان با اصرار بر تصویب این طرح، خواستار بررسی آن در مجمع تشخیص مصلحت نظام شدند.

لازم به ذکر است: تمامی ایرادات و ابهامات شورای نگهبان به طرح ساماندهی کارکنان دولت رفع شده و این طرح هیچگونه ایراداتی ندارد.

با اجرای طرح ساماندهی کارکنان دولت، شرکت‌های پیمانکاری حذف خواهند شد و طرف قرارداد کارکنان دستگاه‌های متبوع خواهد بود.

دستگاه‌های اجرایی مشمول این طرح، موظف هستند با نیروهای شرکتی که بصورت غیرمستقیم و تمام وقت تا پایان سال ۱۴۰۱ در دستگاه‌های مربوطه مشغول به کار بوده و در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ نیز در همان دستگاه مشغول به خدمت هستند و در صورتی که مازاد بر نیاز نباشند، قرارداد مستقیم بی‌واسطه موقت یک ساله بر اساس مقررات قانون کار یا قراردادکار معین منعقد و در صورت نیاز، به تمدید آن اقدام کنند.

تبدیل وضعیت این کارکنان شرکتی با رعایت مقررات گزینش، پس از پایان مدت قراردادشان با شرکت تأمین نیروی انسانی طرف قرارداد، خواهد بود.

اخباراقتصاد
پربازدیدحقوق کارمندان
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید