هشدار! پیک هفتم کرونا در ایران رسما آغاز شد

بدون دیدگاه

بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از مرکز تزریق واکسن نورا در بیمارستان بقیه الله گفت: بر اساس مطالعات و مقالات علمی، نورا یکی از واکسن‌های بدون عارضه ساخت داخل است. امیدواریم که به سرعت در کشور توزیع شود؛ به ویژه در حال حاضر که وارد موج هفتم کرونا شده ایم، توصیه ما به مردم این است که به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و واکسن یادآور تزریق کنند.

وی با اشاره به فوت ۱۳ نفر از بیماران کووید ۱۹ در روز قبل، گفت: در این شرایط، افزایش موارد مرگ و میر، دور از انتظار نیست. در حال حاضر بین هفته دوم تا سوم موج هفتم کرونا به سر می‌بریم که شمار جانباختگان کرونا، دو رقمی شده است و امیدواریم با تکمیل واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شاهد کاهش آمار مرگ و میر روزانه بیماران باشیم.

وزیر بهداشت گفت: در یکی دو هفته اخیر، آمار مراجعان و بستری بیماران کووید ۱۹ در کشور رو به افزایش بوده و بعد از ثبات و کاهش آمار مراجعان و بستری ها، تعداد مرگ و میر روزانه بیماران نیز کاهش می‌یابد. تعداد موارد فوت ناشی از کرونا در روز‌های آینده، قابل پیش بینی نیست و به واکسیناسیون مردم و تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، وابسته است.

گفتنی است مجوز مصرف واکسن نورا به عنوان یادآور سایر واکسن‌ها اخیرا از سوی سازمان غذا و دارو صادر شده است. این واکسن در فاز یک کارآزمایی بالینی، بر روی ۷۰ داوطلب، در فاز دوم بر روی ۳۰۰ نفر و در فاز سوم بر روی ۱۰ هزار داوطب که سه ماه از تزریق واکسن سینوفارم، برکت یا آسترازنکای آن‌ها گذشته بود، مورد مطالعه قرار گرفت./ باشگاه خبرنگاران

اخبارجامعه
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید