کمک‌های بشردوستانه بدون تبعیض به مردم در سرتاسر سوریه اختصاص یابد

کمک‌های بشردوستانه بدون تبعیض به مردم در سرتاسر سوریه اختصاص یابد

کمک‌های بشردوستانه بدون تبعیض به مردم در سرتاسر سوریه اختصاص یابد

مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان ابراز امیدواری کرد که کمک‌ها بشردوستانه به صورت عادلانه، متوازن و با شفافیت بیشتر، بدون تبعیض و پیش شرط‌های سیاسی به مردم در سرتاسر سوریه اختصاص یابد.

به گزارش ایلنا، «گیر پدرسن» فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه، در گفتگوی تلفنی با علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی، آخرین تحولات سیاسی و اوضاع بشردوستانه سوریه بویژه کمیته قانون اساسی و قطعنامه اخیر شورای امنیت را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه در خصوص قطعنامه ۲۶۴۲ شورای امنیت در موضوع کمک‌های بشردوستانه، ابراز امیدواری کرد که در اجرای قطعنامه مزبور، مشکلات ایجاد شده در اجرای قطعنامه ۲۵۸۵ تکرار نگردیده و کمک‌ها به صورت عادلانه، متوازن و با شفافیت بیشتر، بدون تبعیض و پیش شرط‌های سیاسی به مردم در سرتاسر سوریه اختصاص یابد و مفاد مربوط به بازیابی اولیه زیرساخت‌های اساسی برای زندگی روزمره مردم سوریه که در قطعنامه اخیر و قطعنامه‌های قبلی مورد تاکید قرار گرفته بود، به صورت کامل رعایت و اجرا شود.

دو طرف در این گفتگو با تاکید بر اهمیت تداوم روند سیاسی، بر ادامه کار کمیته قانون اساسی تا رسیدن به اهداف مدنظر تصریح کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار

وبگردی