فتح‌الله‌زاده: ائتلاف با بهاروند ریاست فدراسیون را به دنبال دارد/ باید به برنامه افراد رای داده شود نه رفاقت‌ها

فتح‌الله‌زاده: ائتلاف با بهاروند ریاست فدراسیون را به دنبال دارد/ باید به برنامه افراد رای داده شود نه رفاقت‌ها

علی فتح‌الله‌زاده روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا اظهار داشت: متاسفانه در اساسنامه برای تعیین نواب فدراسیون، انتخاباتی انجام نمی‌شود و با این حساب حق به حقدار نمی‌رسد. من شخصا حاضر نیستم در لیست بعضی افراد باشم با اینکه نواب در اختیار رئیس فدراسیون است، اما نمی‌توانیم بدون ثبت‌نام در انتخابات ریاست فدراسیون، نایب رئیس بشویم و بعضی‌ها برای همین منصب در انتخابات شرکت می‌کنند. اگر این روش در انتخابات پیش گرفته شود، وزن فدراسیون هم بالا می‌رود.

نامزد پست نایب رئیسی فدراسیون فوتبال در خصوص علت حضورش در انتخابات، توضیح داد: من نمی‌خواستم به انتخابات بیایم اما با پیشنهاد عزیزالله محمدی رئیس اسبق سازمان لیگ، برای نایب رئیسی وی آمدم. رزومه خوب و برنامه قوی‌تری نسبت به باقی افراد دارم؛ چهارسال هیئت رئیسه فدراسیون، ۱۰ سال با بهترین نتایج مدیرعامل باشگاه استقلال و عضو کمیته باشگاه‌های قهرمان آسیا در کنفدراسیون فوتبال AFC بودم. با محمدی هم که صحبت کردم گفتم برای بخش اجرایی برنامه‌ای ندارم و می‌خواهم تمام توانم را برای تنظیم قوانین طبق استانداردهای فیفا خرج کنم تا ساختار و حرکت فوتبال کشور اصلاح شود.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال همچنین در مورد تاثیر «حیدر بهاروند» در انتخابات فدراسیون فوتبال، گفت: وی یک امتیاز ویژه دارد که تعدادی زیادی از اعضای مجمع به او اعتماد دارند. هر نامزدی تعدادی رای دارد و اگر با بهاروند ائتلافی تشکیل دهد، می‌تواند با جذب آرای او نتیجه را به نفع خود قطعی کند.

فتح‌الله‌زاده یادآور شد: شکلی که انتخابات فدراسیون به خود گرفته از لحاظ قانونی تائید می‌شود. باید به برنامه و توانایی افراد رای داده شود نه به رفاقت‌ها. این وضعیت ثمره‌ مدیریت‌های قبلی است و نباید به این منوال ادامه پیدا کند. با دیدن این وضعیت، بعضی وقت‌ها آرزو می‌کنیم کاش به شکل قدیم برگردیم و وزیر به تنهایی رئیس را انتخاب کند.

وی افزود: به نظرم شهاب‌الدین عزیزی‌خادم منصفانه عزل نشد زیرا فرصت دفاع نداشت. این اتفاقات نیز به دلیل همین نظرات غیر فنی و اعتماد به رفاقت‌ها بود.

فتح‌الله زاده گفت: یکی از اشکالات مجمع که باعث همکاری عده‌ای با هم شده، تعداد کم افراد آن است که به طور قطع تمام تلاشم را برای رساندن به ۱۳۰-۱۴۰ نفر انجام می‌دهم. کسانی که رزومه خوبی در فوتبال دارند باید عضو مجمع بشوند تا فوتبالی‌ها و عاشقان این ورزش جای بعضی افراد را بگیرند. با افراد حال حاضر فدراسیون ما در حد یک اداره محله محور هم نیست.

وی ادامه داد: نمی‌خواهیم نتیجه محور بشویم بلکه افرادی را انتخاب می‌کنیم که فوتبال را بفهمند و روند مناسبی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار

وبگردی