ابراز امیدواری دبیرکل سازمان همکاری شانگهای نسبت به عضویت دائم ایران در این سازمان

ابراز امیدواری دبیرکل سازمان همکاری شانگهای نسبت به عضویت دائم ایران در این سازمان

دبیرکل سازمان همکاری شانگهای گفت که انتظار دارد در نشست بعدی این سازمان در شهر سمرقند، به موضوع عضویت دائمی ایران در این سازمان پرداخته شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گلوبال تایمز، ژانگ مینگ، دبیرکل سازمان همکاری شانگهای روز جمعه با اعلام این که درخواست عضویت کامل بلاروس در این سازمان دریافت شده‌است، گفت که روند قانونی عضویت بلاروس به زودی آغاز خواهد شد و همین روند نیز برای ایران طی خواهد شد.

دبیرکل سازمان همکاری شانگهای درباره ایران گفت که او انتظار دارد تفاهم‎نامه تعهدات ایران برای پیوستن به سازمان همکاری شانگاهی در نشست آتی این سازمان در شهر سمرقند به تصویب برسد.

به گزارش ایسنا، سفارت ایران در چین چند روز پیش به گلوبال‌تایمز اطلاع داد که عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای تا آوریل ۲۰۲۳ (فروردین ۱۴۰۲) نهایی خواهد شد.

سفارت ایران در چین روز سه‌شنبه به نشریه گلوبال‌تایمز گفت: بر اساس تصمیم شورای وزرای خارجه سازمان همکاری‌های شانگهای، در اجلاس سمرقند در تاریخ ۱۵-۱۶ سپتامبر (۲۴ و ۲۵ شهریور) در این باره تصمیم‌گیری خواهد شد که دبیر کل این سازمان تفاهم‌نامه وظایفی برای ایران جهت دریافت عضویت کامل این سازمان تهیه کند یا نه. این تصمیم سپس در آوریل ۲۰۲۳ نهایی خواهد شد.

سفارت ایران افزود: تصویب تصمیم سران شورای وزرای خارجه سازمان همکاری‌های شانگهای درخصوص اعطای وضعیت «عضو» به ایران در سال ۲۰۲۳ نهایی می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید