اختلال در عرضه گاز اروپا را با رکود اقتصادی روبه‌رو می‌کند

اختلال در عرضه گاز اروپا را با رکود اقتصادی روبه‌رو می‌کند

اختلال در عرضه گاز اروپا را با رکود اقتصادی روبه‌رو می‌کند

رئیس صندوق بین‌المللی پول نسبت به ایجاد رکود اقتصادی در بسیاری از کشورهای اروپایی به‌دنبال اختلال در عرضه گاز طبیعی هشدار داد.

به گزارش ایلنا از خبرگزاری رویترز، کریستالینا جورجیوا با اشاره به چشم‌انداز بسیار مبهم اقتصاد جهان، هشدار داد که اختلال بیشتر در عرضه گاز طبیعی به اروپا می‌تواند بسیاری از کشورها را وارد رکود اقتصادی کند.

وی در وبلاگی که پیش از نشست این هفته مقام‌های اقتصادی گروه ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان منتشر شد، گفت: درگیرهای بین روسیه و اوکراین چشم‌انداز اقتصادی را به‌شدت تیره‌وتار کرده و صندوق بین المللی پول آماده است چشم‌انداز خود را برای سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ میلادی کاهش دهد.

جورجیوا هفته گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز با اشاره به اینکه صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی پیشین خود را درباره رشد ۳.۶ درصدی در سال ۲۰۲۲ برای سومین بار در سال جاری میلادی کاهش می‌دهد، گفت رکود اقتصادی را در سال آینده غیرممکن نمی‌داند.

وی افزود: کشورها باید همه تلاش خود را برای پایین آوردن تورم بالا انجام دهند زیرا تداوم افزایش تورم می‌تواند بهبود اقتصادی را کاهش دهد و به استانداردهای زندگی، به‌ویژه برای اقشار آسیب‌پذیر، صدمه بیشتری وارد کند.

وی همچنین گفت: بالا رفتن نگرانی‌ها درباره تأمین غذا و انرژی سبب افزایش خطرهای مربوط به بی‌ثباتی اجتماعی شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید