اعتدادی: فدراسیون فوتبال در زمینه مربی‌سازی کاری انجام نمی‌دهد/پایه‌ای برای تیم ملی فوتسال زنان وجود ندارد

اعتدادی: فدراسیون فوتبال در زمینه مربی‌سازی کاری انجام نمی‌دهد/پایه‌ای برای تیم ملی فوتسال زنان وجود ندارد

فاطمه اعتدادی روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا درباره برگزاری نشدن اردوهای تیم ملی فوتسال زنان و نبود اعزام به مسابقات برون مرزی اظهار داشت: این موضوع به ضرر تیم ملی فوتسال زنان ایران است. در این چهار سال لیگ برتر فوتسال بانوان بسیار قوی شده و حیف است که تیم ملی چنین شرایطی داشته باشد که وضعیت دیدارها و اردوهای آن مشخص نباشد.

وی افزود: شانس آوردیم که بازی‌های آسیایی به تعویق می‌افتد در غیر این صورت بدون آمادگی باید عازم این رقابت‌ها می‌شدیم. وضعیت تیم قهرمان آسیا نباید اینگونه باشد و باید برای آینده تیم ملی برنامه ریزی کنند. با این شرایط هرگز از گروه خود صعود نمی‌کنیم و بازیکنان نیز انگیزه خود را از دست می‌دهند. جوانی که در لیگ برتر بازی می‌کند با نبود برنامه در تیم ملی برای چه چیزی باید تلاش کند.

ملی‌پوش فوتسال زنان ادامه داد: وقتی تیم ملی فوتسال زنان وجود ندارد و برنامه‌های آن روی هواست، انگیزه بازیکنان جوان هم از بین می‌رود. و به عقب بازمی‌گردیم. استعدادهای خوبی در لیگ برتر داریم که می‌توانند ترکیب مناسبی برای تیم ملی باشند. باید در تیم ملی مربی و مشاور خوبی وجود داشته باشد تا به بازیکنان انگیزه دهند و زمینه پیشرفت فوتسال زنان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه نمی‌دانم چرا فدراسیون فوتبال نسبت به تیم ملی فوتسال زنان بیخیال است، گفت: فدراسیون اوضاع خوبی ندارد و پس از انتخاب رئیس باید در اولین گام برنامه خوبی برای تیم ملی فوتسال زنان داشته باشد و اردو برگزار کند. ۲ ماه است که لیگ برتر فوتسال زنان تمام شده و ۲ ماه دیگر لیگ فصل بعد آغاز می‌شود و این فاصله بین پایان و ‌آغاز لیگ‌ها می‌تواند فرصت خوبی برای برگزاری اردوها و دیدارهای تدارکاتی تیم ملی فوتسال زنان باشد.

اعتدادی اضافه کرد: همواره فدراسیون اواسط لیگ برتر تمرینات فشرده‌ای را برای تیم ملی می‌گذارد. ما حتی رده پایه نداریم و باید بازیکنان بی‌تجربه بازی کنند تا تجربه به دست بیارود بنابراین باید فدراسیون فوتبال برای رده‌های پایه سرمربی انتخاب کند تا روی آنها کار شود و سالی ۲ بازیکن به رده بزرگسالان بروند. الان با توجه نبود رده پایه در فوتسال زنان اگر بازیکنان باتجربه تیم ملی بروند، چه بازیکنی جای آنها را خواهد گرفت. هیچ بازیکنی نیست تا جای ما را بگیرد. استعدادها قوی هستند اما کسی به فکر رده پایه و بازیکن‌سازی نیست.

وی درباره حضور سرمربیان ایرانی در تیم‌های عربی، گفت: خیلی بد است که سرمربیان مطرح ایرانی هدایت تیم‌های عربی را برعهده دارند. به اندازه یک انگشتان دست هم سرمربی کارکشته و خوب در ایران نداریم. در نهایت پنج مربی خوب در ایران باقی ماندند. فدراسیون حتی در زمینه مربی‌سازی کاری انجام نمی‌دهد. بازیکنان باتجربه چون نسیمه غلامی، نسترن مقیمی و غیره باید به کلاس‌های مربیگری بروند تا چهار سال دیگر وقتی فوتسال را کنار گذاشتند، بتوانند در عرصه مربیگری ادامه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار

وبگردی