وزیر دفاع: حضور رژیم صهیونیستی در منطقه نتیجه ای جز ناامنی ندارد

وزیر دفاع: حضور رژیم صهیونیستی در منطقه نتیجه ای جز ناامنی ندارد

وزیر دفاع: حضور رژیم صهیونیستی در منطقه نتیجه ای جز ناامنی ندارد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه، حضور رژیم صهیونیستی در منطقه نتیجه ای جز ناامنی به دنبال نخواهد داشت، گفت:امنیت منطقه صرفا توسط کشورهای منطقه تأمین می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ آشتیانی در دیدار دریابان سیف بن ناصر الحربی فرمانده نیروی دریایی سلطنت عمان با اشاره به جایگاه  کشور عمان نزد جمهوری اسلامی ایران گفت: سلطنت عمان؛ کشور دوست ما در منطقه محسوب می شود و در میان همسایگان ما از جایگاه ویژه ای درسیاست خارجی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران برخوردار است.

 
وی با بیان اینکه روابط بین دو کشور و دو ملت برادر در بین کشورهای منطقه در سایه اشتراکات دینی، تاریخی، فرهنگی و اراده سیاسی مقامات دو کشور در تمام سطوح از استحکام خوبی برخوردار است، افزود: در سفر اخیر رئیس جمهوری ایران به عمان، شاهد امضای سیزده سند همکاری میان دو کشور بوده ایم و امیدواریم تا زمان سفر سلطان عمان به تهران در آینده، به بسیاری از اهداف از پیش تعیین شده دست یافته باشیم.
 
وزیر دفاع ایران  روابط دو کشور را در شرایط بسیار خوب و روبه رشدی  توصیف و تصریح کرد: امیدواریم این نزدیکی و دوستی، منجر به اوج گرفتن هر چه بیشتر روابط در ابعاد مختلف  و همکاری میان دو کشور شود.
 
امیر سرتیپ آشتیانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات منطقه ای و بین المللی خاطرنشان‌کرد: ایران و عمان در یک منطقه راهبردی قرار دارند و مناسبات تاریخی و دوستانه دو کشور همواره تأثیر مثبتی بر امنیت و ثبات منطقه وتنگه راهبردی هرمز داشته است.
 
وزیر دفاع ایران با بیان اینکه حضور گسترده نظامی کشورهای مختلف در منطقه، شرایط امنیتی منطقه را پیچیده تر کرده است، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارد حضور نیروهای بیگانه کمکی به امنیت منطقه نخواهد کرد و معتقدیم و بارها تأکید کردیم، امنیت منطقه با همکاری  تمامی کشورهای منطقه تأمین می شود.
 
امیر سرتیپ آشتیانی  با اشاره به حضور رژیم اشغالگر قدس در منطقه، گفت: معتقدیم باز شدن پای این رژیم به منطقه نتیجه ای جز ناامنی به دنبال نخواهد داشت و این رژیم سعی دارد با  ایجاد تفرقه میان کشورهای اسلامی برای خود مشروعیت سازی کند.
 
وی با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور آمریکا و حضورش در منطقه گفت:  این سفر نمی تواند در راستای ایجاد  ثبات و امنیت پایدار در منطقه باشد و حضور وی را  تحریک کننده می‌دانیم.
 
وزیر دفاع در همین زمینه افزود: غربی ها با تکیه بر پروژه ایران هراسی و به بهانه ایجاد امنیت به دنبال فروش محصولات و تجهیزات نظامی به کشورهای منطقه هستند.
 
امیر سرتیپ آشتیانی در ادامه سخنان خود با اشاره به  همکاری های دفاعی و نظامی اظهارکرد: از آنجایی‌که دو کشور در یک محیط امنیتی، استراتژیک و اقتصادی مشترکی به سر می برند ، لذا ایجاب می کند همواره پیرامون موضوعات دفاعی، نظامی و امنیتی تبادل نظر و مشورت داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه کمیسیون مشترک دوستی نظامی ایران و سلطنت عمان نشان دهنده عمق دوستی میان دو کشور است، افزود: دیدار مقامات و فرماندهان دفاعی و نظامی می تواند در درک بیشتر دو طرف نسبت به تحولات منطقه و همینطور توسعه مناسبات کمک کند.
 
آشتیانی با بیان اینکه همکاری نیروهای مسلح دو کشور در حوزه دریایی همواره پیش‌رو و پیشران مناسبات دفاعی بوده است، افزود: برگزاری رزمایش امداد و نجات دریایی و تمرین های مشترک در زمینه مبارزه با ناامنی، قاچاق انسان و مواد مخدر، تروریسم و دزدی دریائی می تواند گسترش، عمق و تنوع بیشتری داشته باشد.
 
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه برخورداری نیروهای مسلح از آخرین تجهیزات و امکانات نظامی، ارتباطی و تسلیحاتی نقش مؤثری در  تقویت امنیت ملی دارد، گفت: وزارت جمهوری اسلامی ایران دفاع تقریبا 90درصد نیازمندی های تجهیزاتی و  تسلیحاتی خود در حوزه های مورد نیاز را طراحی و تولید می کند و ذکر این نکته بسیار مهم است که ویژگی توان صنایع دفاعی جمهوری اسلامی ایران، بومی بودن  و درونزا بودن آن است.
 
امیر سرتیپ آشتیانی  با بیان اینکه وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران قابلیت ساخت، تعمیر و نگه داری انواع شناورهای سطحی و زیر سطحی با تکنولوژی روز را دارد یادآور شد: َهم اکنون شناورها و واحد های زیر دریایی تولیدی این وزارت در آبهای سرزمینی و بین المللی بدون حمایت و پشتیبانی فنی خارجی عهده دار مأموریت می باشند.
 
آشتیانی در این دیدار اعلام کرد: وزارت دفاع می تواند در صورت نیاز کشور عمان،  انتقال دانش فنی بویژه در حوزه دریایی به برادران عمانی را از طریق تبادل هیئت و برگزاری دوره های آموزشی محقق کند.  
 
دریابان  سیف بن ناصر الحربی فرمانده نیروی دریایی سلطنت عمان نیز در این دیدار با بیان اینکه بیگانگان با حضور در منطقه تنها به فکر منافع خودشان هستند، تأکید کرد: امنیت منطقه در درجه نخست توسط کشورهای منطقه تأمین می شود.
 
فرمانده نیروی دریایی سلطنت عمان  با اشاره به ثروت های موجود در منطقه غرب آسیا گفت: کشورهای زیادی چشم طمع به این منطقه را دارند و تردیدی نیست افزایش سطح همکاری ها در راستای تقویت امنیت و ثبات منطقه، چشم طمع بیگانگان را محدود خواهد کرد.
 
دریابان  سیف بن ناصر الحربی با اشاره به تمرین های مشترک دریایی ایران و عمان افزود: در سایر زمینه های  تحقق امینت دریایی از جمله انتقال تجارب مشترک و تمرین های  دریایی آماده همکاری با ایران هستیم.
 
وی با اشاره به توانمندی جمهوری اسلامی در زمینه های دفاعی و بویژه دریایی گفت: آنچه ایران در حوزه دستاوردهای دفاعی محقق کرده است باعث افتخار و عزت هر دو کشور است و امیدواریم بتوانیم از دستاوردهای بومی جمهوری اسلامی در حوزه دفاعی استفاده کنیم.
 
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید