ایران در صدد گسترش برنامه خود برای ارائه تسلیحات پیشرفته به روسیه است

ایران در صدد گسترش برنامه خود برای ارائه تسلیحات پیشرفته به روسیه است

ایران در صدد گسترش برنامه خود برای ارائه تسلیحات پیشرفته به روسیه است

به گزارش ایلنا، «دیوید بارنئا» رئیس موساد با تکرار برخی فضاسازی‌ها درباره ارائه پهپادهای ایرانی به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین، اعلام کرد که رژیم صهیونیستی اطلاعاتی در اختیار دارد که حاکی از تلاش تهران برای گسترش ارائه این تسلیحات به مسکو است. 

وی مدعی شد که بر اساس اطلاعاتی که رژیم صهیونیستی در اختیار دارد، ایران مخفیانه در حال برنامه‌ریزی برای «توسعه و گسترش» محموله‌های تسلیحات پیشرفته ارسالی خود به روسیه برای جنگ در اوکراین است.

به نوشته پایگاه «آکسیوس»، این نخستین اظهارنظر علنی یک مقام صهیونیست درباره حمایت نظامی ایران از روسیه در جنگ اوکراین است.

در ادامه به نقل از رئیس موساد آمده است که اسرائیل به هم‌پیمانان خود اطلاعاتی درباره «تحویل پهپادهای ایرانی به روسیه» ارائه کرده است. 

چند روز پیش نیز روزنامه «هاآرتص» به نقل از منابعی در ناتو نوشته بود که رژیم صهیونیستی طی هفته‌های اخیر کمک‌های اطلاعاتی خود به اوکراین را از طریق این سازمان افزایش داده و از جمله این کمک‌ها، داده‌هایی درباره پهپادهای ایرانی است که ادعا می‌شود در جریان حمله روسیه به اهداف غیرنظامی در اوکراین استفاده می‌شود. 

در ادامه آمده است که اسرائیل اطلاعاتی همراه با جزئیات را درباره پهپادهای ایرانی به ویژه شاهد- ۱۳۶ توسط نماینده این رژیم در اتحادیه اروپا و ناتو به معاون دبیرکل این سازمان ارائه کرده است. 

هاآرتص همچنین نوشت که سرویس‌های اطلاعاتی و نیروهای نظامی اسرائیل، طی سال‌های گذشته پایگاهی از داده‌ها درباره پهپادهای ساخت ایران ایجاد کرده‌اند و در صورت دستیابی بروکسل به این داده‌ها، اوکراین، کشورهای ناتو و برخی کشورهای دیگر مانند امارات، عربستان، ژاپن و استرالیا از آن سود خواهند برد.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که ایران همواره ارائه پهپاد به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را تکذیب کرده است. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار

وبگردی