پیش فروش ایران خودرو با شرایط ویژه نوروزی آغاز شد | حراج محصولات ایران خودرو بدون قرعه کشی با تحویل یکروزه

پیش فروش ایران خودرو با شرایط ویژه نوروزی آغاز شد | حراج محصولات ایران خودرو بدون قرعه کشی با تحویل یکروزه

به گزارش خبرجو24؛ سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هفته دوم اسفندماه بزرگ‌ترین طرح فروش خودرو را در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو بدون قرعه کشی برگزار خواهیم کرد. آن طور که امید قالیباف می گوید قرار است در این طرح فروش بدون قرعه کشی چند صد هزار دستگاه از انواع محصولات شرکت های خودروساز در دسترس متقاضیان خودرو قرار داده شود.
پیش فروش ایران خودرو مدتی است که عملی شده است . محصولات ایران خودرو به صورت قرعه کشی ارائه می شد که در این میان پیش فروش ایران خودرو طرفدار زیادی دارد. پیش فروش ایران خودرو با قیمت جدید ارائه میشود.اما به راستی مزایای خرید خودرو به صورت اقساطی چیست و چرا اینچنین خریدی بهترین گزینه برای ماشین‌دار شدن قلمداد می‌شود؟در این مقاله سعی داریم درباره پاسخ به این پرسش مهم مطالب جامعی ذکر کنیم و با شما درباره شیوه خرید خودروهای جدید و زیبای ایران خودرو و سایپا یعنی تارا و شاهین به صورت اقساطی مواردی را در میان بگذاریم. اخیرا مبحث پیش فروش ایران خودرو در حال بررسی است و احتمال حذف این شرایط برای خریداران وجود دارد . پس خواندن هیچ یک از قسمت‌های این مقاله را از دست ندهید و با دقت آن را تا انتها دنبال کنید.نخستین مزیت برای خرید اقساطی خودرو و شرکت در طرح‌های پیش فروش ایران خودرو و سایپا این است که می‌توان با رقمی پایین‌تر خودرویی بهتر سوار شد.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: هفته دوم اسفندماه بزرگ‌ترین طرح فروش خودرو را در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو بدون قرعه کشی برگزار خواهیم کرد. آن طور که امید قالیباف می گوید قرار است در این طرح فروش بدون قرعه کشی چند صد هزار دستگاه از انواع محصولات شرکت های خودروساز در دسترس متقاضیان خودرو قرار داده شود.

این مدیر صمت از برگزار نشدن قرعه کشی تا پایان سال خبر می دهد و دلیل این اتفاق را رشد تولید شرکت های خودروساز عنوان می کند.

بر اساس پیش بینی قالیباف تا پایان امسال تولید شرکت های خودروساز به یک میلیون و 200 هزار دستگاه خواهد رسید و این تیراژ تولید می تواند عامل باشد تا با گردونه های قرعه کشی خداحافظی کنیم.

در حالی که سخنگوی صمت مشخص نکرده این طرح فروش بدون قرعه کشی قرار است در چه قالبی برگزار شود، فروش فوق العاده، پیش فروش یا مشارکت در تولید، این سوال ذهن مصرف کنندگان را به خود جلب کرده که قرار است چه خودروهایی از مسیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو عرضه شوند؟

امید قالیباف تلاش می کند در خبر یاد شده شرایط را به گونه ای نشان دهد که قرار است تمام محصولات خودروسازان در سامانه یکپارچه فروش خودرو در دسترس متقاضیان قرار گیرند اما فروش نکنیم براساس توافقی که میان سازمان بورس و اوراق بهادار با شرکت های خودروساز برای عرضه محصولاتشان از مسیر بورس کالا منعقد شده، مدیران خودروساز به مدیران بورسی تعهد داده اند که محصولاتی که روی تابلوی بورس کالا می برند تنها از این مسیر بفروش برسانند. بنابراین تا اینجای کار قرار نیست خودروهایی که در جاده بورس کالا آفتابی شدند، عرضه شوند. بنابراین طرح فروشی که صمت وعده آن را می دهد در قالب فروش فوق العاده، پیش فروش یا مشارکت در تولید باشد به طور قطع محصولات بورسی جایی در میان محصولات عرضه شده نخواهند داشت.

اما این خودروها کدام ها هستند؟ بررسی لیست فروش ایران خودرو در بورس کالا نشان می دهد انواع تارا، دنا، پژو 207، هایما به طور قطع در این طرح فروش سامانه یکپارچه فروش جایی نخواهند داشت.

از سبد محصولاتی سایپا نیز با توجه به عرضه شاهین در بورس کالا، صمت نمی تواند این خودرو را در سامانه یکپارچه فروش در دسترس متقاضیان قرار دهد. البته صمتی ها مشخص نکرده اند که قرار است فقط محصولات دو خودروساز بزرگ کشور را در سامانه یکپارچه فروش عرضه کنند با محصولات خودروسازان خصوصی را هم پشت ویترین سامانه یکپارچه قرار می دهند؟ اگر محصولات دو خودروساز بزرگ کشور باشد که محصولات بورسی ایران خودرو و سایپا که نام بردیم در این طرح فروش چند صد هزار دستگاهی جایی نخواهند داشت. اگر فرض کنیم صمت می خواهد محصولات خودروسازان خصوصی را هم در سامانه یکپارچه فروش در تیررس متقاضیان قرار دهد آنگاه محصولات بهمن موتور و آرین پارس موتور جایی در این طرح فروش نخواهند داشت.

سه محصول سواری بهمن موتور یعنی دیگنیتی، فیدلیتی و ریسپکت نیز که بهمن موتوری ها بارها آنها را روی تابوی بورس کالا برده اند در میان لیست فروش سامانه یکپارچه تخصیص خودرو غایب خواهد بود. وانت کارا نیز که به عنوان نماینده بهمن موتوری ها در بخش خودروهای تجاری سبک در بورس کالا حضور داشته نمی تواند در لیست صمت جایی داشته باشد.

لاماری ایما تنها محصول آرین پارس موتور هم که در فروش بورسی مشارکت داشته نمی تواند به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو وارد شود.

فردا موتور هم که با محصول SUV خود یعنی T5 در بورس کالا حضور داشته از لیست سامانه فروش خط خواهد خورد.

با توجه به این شرایط محصولاتی مانند انواع کوییک، ساینا، رانا پلاس، سمند سورن پلاس، انواع پژو پارس در میان محصولات سواری دو خودروساز بزرگ کشور و وانت آریسان 2 و پراید 151 به عنوان دو محصول تجاری سبک ایران خودرو و سایپا می توانند در لیست صمت برای فروش در سامانه یکپارچه خودرو حضور داشته باشند. از میان محصولات شرکت های خودروساز خصوصی نیز (چنانچه قرار باشد عرضه شوند) محصولات مدیران خودرو، کرمان موتور، مکث موتور می توانند به جمع محصولات یاد شده ایران خودرو و سایپا بپیوندند.

اگر طرح فروش به صورت فروش فوق العاده برگزار شود با توجه به فاصله قیمتی میان قیمت های بازار و کارخانه به نظر می رسد خبری از محصولات ایران خودرو نباشد زیرا تجربه های پیشین نشان داده برای این محصولات صف های عریض و طویلی تشکیل می شود. بنابراین این طرح فروش در حالت فروش فوق العاده با محصولات سایپا برگزار خواهد شد و تنها محصول ایران خودرویی که می توان حضور آن را پیش بینی کرد وانت آریسان 2 خواهد بود. اما اگر این طرح در قالب پیش فروش و مشارکت در تولید برگزار شود احتمال حضور برخی از محصولات ایران خودرو البته به جز محصولاتی که پشت ویترین بورس کالا رفته اند قوت خواهد گرفت البته فراموش نکنیم پیش تر اخباری در ارتباط با توقف تولید پژو پارس در سال 1402 از سوی ایران خودرو منتشر شده بود چنانچه این طرح فروش در قالب پیش فروش و مشارکت در تولید برگزار شود به احتمال زیاد پژو پارس جایی در لیست ایران خودرو نخواهد داشت و دو نماینده این خودروساز سمند سورن پلاس و رانا پلاس خواهند بود.

پیش فروش ایران خودروبراساس ابلاغیه جدید وزارت صنعت به شرکت‌های خودروساز فعلاً فروش خودرو توسط خودروسازان متوقف شده است.

در این بخشنامه اعلام شده به منظور ایجاد شفافیت و افزایش رضایتمندی مردم و همچنین دستور وزیر صنعت جهت ایجاد سامانه یکپارچه، فروش خودرو صرفاً از طریق سامانه متمرکز که متعاقباً توسط وزارت صنعت معرفی می‌گردد انجام شود و هرگونه عرضه از طرق دیگر فوراً متوقف گردد.

پیش فروش ۴ محصول ایران خودرو از فردا
دور جدید جدید پیش فروش محصولات شرکت ایران خودرو به روش قرعه کشی از فردا سه شنبه ۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد.دور جدید جدید پیش فروش محصولات شرکت ایران خودرو به روش قرعه کشی از فردا سه شنبه ۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد.

بخشنامه فروش عادی و مادران با موعد تحویل حداکثر یکساله:

مثلا تصور کنید کسی بخواهد با رقمی معادل یکصد میلیون تومان نسبت به خرید خودرو اقدام کند. اینجاست که بجز پراید دست دوم و کارکرده گزینه دیگری برای خریدار محترم باقی نخواهد ماند. اما همین فرد اگر سراغ شرکت‌های معتبر فروشنده خودرو مثل فرنام خودرو برود، می‌تواند با همان یکصد میلیون تومان خودروهای مختلفی مثل پژو ۴۰۵ و یا سمند از ایران خودرو و یا تیبا و ساینا از سایپا بخرد و آنرا فوری تحویل بگیرد.

شاید بگویید خرید نقدی دست دوم فقط یکبار هزینه دارد و تمام اما خرید اقساطی به پرداخت ماهانه موکول می‌شود و اگر کسی بخواهد در طرح فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا شرکت کند، باید در ادامه هم هزینه اقساط را بپردازد. اما این حرف درست و دقیق نیست؛ به عللی که در ادامه خواهد آمد.

خرید خودروی دسته دوم یعنی استقبال از هزینه‌های تعمیر و تعویض قطعات مصرفی خودرو. خرید خودروی دست دوم یعنی هزینه‌کرد برای تعویض تسمه تایم و یا هزینه برای تعویض رادیات پوسیده و سوراخ شده. شاید اگر کسی همین هزینه‌ها را باهم جمع بزند و از آن میانگین بگیرد، این میانگین از هزینه اقساط خرید قسطی خودرو بیشتر هم بشود!

سبقت گرفتن از حرکت سریع قیمت خودرو

بازار خودروی ایران یک بازار خاص و متفاوت از جاهای دیگر دنیاست، این موضوع بر هیچکس پوشیده نیست. عدم اجرای طرح فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا از سوی نمایندگی‌های کارخانه‌ها و بالا رفتن قیمت خودروها بیش از کیفیت لازمه آن، از جمله مولفه‌هایی است که گواه عجیب بودن بازار خودروی ایران است.

پیش فروش ایران خودرودر شرایطی که قیمت خودرو با دلیل و بی دلیل مرتبا بالا می‌رود، تفکر پس انداز کردن برای خرید خودروی جدید و ارتقا خودروی زیرپای هر فرد، امری عبث و بیهوده است.

در این میان خرید اقساطی خودرو یعنی با قیمت امروز خرید کنید ، خودرو را به‌صورت فوری و آنی تحویل بگیرد ولی قیمت آن را در بازه طولانی بپردازید و اینگونه پول جمع کنید و گران شدن خودرو را دور بزنید.

چگونه برای خرید اقساطی خودرو به فروشنده اعتماد کنیم؟

در سایه عدم اجرای طرح فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا از سوی کارخانه‌ها، برخی شرکت‌های مختلف در امر فروش اقساطی خودرو اقدامات خود را آغاز کردند و کار به جایی رسید که شیادان هم در لباس شرکت لیزینگی به مثابه یک گرگ به جان بازار و اعتماد مردم افتادند.

اینجاست که باید یک مجموعه با سابقه، مورد اطمینان و متعهد در زمینه اجرای تعهدات را یافت. ما این مسیر را برای شما کوتاه کردیم و قصد داریم یکی از معتبرترین فروشندگان اقساطی خودرو را به شما معرفی کنیم.

فرنام خودرو که نام آن یکی دو مرتبه در خلال متن مقاله آمد در سایه تجربیات گسترده و ارزشمندی که در بازار خرید و فروش خودرو کسب کرده، طرح‌های گوناگونی برای فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا در نظر گرفته است.

این مجموعه از آنجایی برتر و محل رجوع مناسبی برای خرید خودروی اقساطی است که متعهد به تحویل فوری خودرو برای تمامی محصولات است.

فرنام خودرو در گام‌ دیگر متعهد به این است که ما به ازای دریافت پیش پرداخت از مشتری، اصل سند و پلاک خودرو را به نام خریدار میزنیم تا او نیز بتواند با آسودگی خیال و ضمیری مطمئن‌ به رانندگی با خودرویش مشغول شود.

ویژگی دیگر فرنام خودرو تنوع بالا در محصولات قابل ارایه در طرح فروش اقساطی خودرو می‌باشد. علاقه‌مندان به خرید اقساطی خودرو از سراسر ایران می‌توانند نسبت به تهیه خودروی دلخواهشان اقدام کنند.

فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا در کنار محصولات گروه تولیدی بهمن تنها بخشی از طرح‌های فروش اقساطی در فرنام خودرو است.

تا چندی پیش زیباترین خودروی تولید داخل یا دنا پلاس یا موارد مشابه آن. اما به تازگی خودروهای جدیدی به خط تولید دو خودروساز بزرگ ایرانی پیوسته است.

تارا از ایران خودرو و شاهین از سایپا دو خودرویی هستند که طراحی ظاهری زیبا و جذابی نسبت به دیگر خودروهای ایرانی دارند.

متاسفانه این دو خودرو در طرح‌های فروش اقساطی ایران خودرو و سایپا به هیچ عنوانی عرضه نشده است‌. اما این پایان راه نبود؛ چرا که مجموعه معتبر فرنام خودرو اقدام به فروش اقساطی شاهین و تارا نموده است.

شما می‌توانید برای آگاهی بیشتر در زمینه خرید اقساطی ایران خودرو و سایپا توسط فرنام خودرو، به سایت مجموعه فرنام خودرو مراجعه کرده و از طریق گوشی با کارشناسان خبره و زبر دست این مجموعه ارتباط برقرار کرده و پاسخ پرسش‌های خود را برشمرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید