ثبت نام برای فروش خودرو‌های داخلی آغاز می شود / فروش بدون قرعه کشی ایران خودرو و سایپا در سامانه جدید فروش خودرو

 

به گزارش خبرجو24؛ ثبت نام برای فروش خودرو‌های داخلی آغاز می شود / فروش بدون قرعه کشی ایران خودرو و سایپا در سامانه جدید فروش خودرو

مرحله جدید فروش فوق العاده ایران خودرو در اسفند ماه آغاز می شود.فروش فوق العاده ایران خودرو دارای شرایط خاصی است.بزرگترین عرضه و فروش فوق العاده ایران خودرو صورت خواهدگرفت. فروش فوق العاده ایران خودرو با خودروهای محبوب انجام می شود. ایران خودرو با آئین نامه جدید خودرو می فروشد.

عرضه ۴ محصول ایران خودرو دیزل

شرکت ایران خودرو دیزل جدیدترین عرضه محصولات خود را به مناسبت تاسیس این شرکت از روز چهارشنبه ۱۰ اسفند ماه آغاز می‌کند.

نوع خودرو تاریخ ثبت نام ساعت ثبت نام
کامیون‌های بنز باری و کمپرسی (تک و جفت) ۱۰ اسفند ۱۰ صبح
پیکاپ فوتون دیزلی ۱۱ اسفند ۱۰ صبح
کشنده فوتون ۴۳۰ ۱۳ اسفند ۱۰ صبح
ون وانا ۱۴ اسفند ۱۰ صبح

طرح تبدیل حواله ایران خودرو

شرکت ایران خودرو شرایط تبدیل متمرکز مختص تعهدات منقضی ویژه اسفند را اعلام کرد.

 • این بخشنامه برای تبدیل قراردادهای پیش‌فروشی است که دعوتنامه آنها منقضی شده است.
 • محسابه سود مشارکت تعهدات پیش از فروش بلافاصله پس از منقضی شدن دعوتنامه بطور مکانیزه تا تاریخ سود مندرج در دعوتنامه محاسبه خواهد شد .
 • بعد از انجام تبدیل حتما باید تامین اعتبار و قیمت‌گذاری مجدد انجام شود تا مابه‌التفاوت نهایی توسط سیستم محاسبه شود.
خودرو ثبت‌نامی خودرو قابل ارائه
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و تیپ ۳ پژو پارس سال ELX با موتور XU7P
پژو پارس سال بنزینی پژو پارس سال ELX با موتور XU7P
پژو پارس TU5 پژو پارس سال ELX با موتور XU7P
تارا دستی پژو پارس سال ELX با موتور XU7P 

سورن پلاس با مالتی مدیا

رانا پلاس

تارا اتوماتیک پژو پارس سال ELX با موتور XU7P

سورن پلاس با مالتی مدیا

رانا پلاس

هایما S7 هایما S7
هایما S5 هایما S5
سورن EF7 بنزینی پلاس سورن پلاس با مالتی مدیا
پژو ۲۰۷ دستی پژو پارس سال ELX با موتور XU7P

سورن پلاس با مالتی مدیا

رانا پلاس

پژو ۲۰۷ اتوماتیک با سقف فلزی قرمز پژو پارس سال ELX با موتور XU7P

سورن پلاس با مالتی مدیا

رانا پلاس

رانا معمولی و پلاس رانا پلاس
رانا پلاس با سقف شیشه‌ای رانا پلاس سقف شیشه‌ای
دنا پلاس پژو پارس سال ELX با موتور XU7P
دنا پلاس توربوشارژ دستی پژو پارس سال ELX با موتور XU7P
دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک پژو پارس سال ELX با موتور XU7P

امید قالیباف گفت: وزارت صمت این هفته کار ثبت نام برای فروش خودرو‌های داخلی را در سامانه saleauto.ir آغاز می‌کند.

وی ادامه داد: در این طرح، صد‌ها هزار دستگاه خودرو عرضه خواهد شد و میزان تقاضا برای هر خودرو و مدل آن، مشخص است.

سخنگوی وزارت صمت گفت: قرعه کشی برای رتبه بندی خودرو‌ها پس از پایان ثبت نام انجام خواهد شد.

وی تشریح کرد: اگر چنانچه فرد متقاضی در انتهای لیست و شرایطی قرار گرفت که تحویل خودرو طولانی شد این امکان وجود دارد که قرعه کشی برای وی حذف شود و در لیست انتظار قرار گیرد و خودرو‌ها هم بر اساس فروش خودروساز‌ها برنامه ریزی شده است.

سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه ثبت نام خودرو‌ها براساس برنامه تولید است گفت: اینطور نیست که خودروی ثبت نام شده دیگر تولید نشود.

قیمت جدید خودروی ایرانی ایران خودرو

خودروی تارا توانست قیمت خود را به یک میلیارد تومان برساند.

تارا با گیربکس اتوماتیک اولین خودرویی است که به باشگاه خودروهای میلیاردی وارد شد.

این خودرو داخلی در هفته دوم اسفندماه سال جاری با جهشی حول و حوش ۱۲۰ میلیون تومانی به نسبت هفته اول اسفندماه امسال قیمت خود را به یک میلیارد تومان رساند. به عبارت دیگر تارا با گیربکس اتومات طی هفت روز رشد قیمتی حدود ۱۳ درصدی را تجربه کرده است.

تلخ اما واقعی: تارای بدلی میلیاردی «ایران‌خودرو» گرانتر از مدل اصل فرانسوی!

تارا ماشینی که بر اساس مهندسی معکوس از پژوی ۳۰۱ فرانسوی ساخته شده ، حالا از خودروی اصلی ۶۵۰۰ دلار گرانتر است!

به تازگی تارا اتوماتیک به مرز قیمتی ۱ میلیارد تومان رسیده و دوباره تعجب همه‌مان را بعد از خبر یک میلیاردی شدن پژو ۲۰۷، برانگیخت. تارا که در خوشبینانه‌ترین حالت مدل مهندسی معکوس شده از پروژه ناتمام ایران خودرو با شرکت فرانسوی پژو برای پژوی اقتصادی ۳۰۱ است.

در اواسط دهه ۹۰ بود که ایران خودرو تصمیم داشت پژو ۳۰۱ را در بازار ایران برند کند.قراردادی بسته شد تا این ماشین جای پرشیا و خانواده پژو ۴۰۵ را بگیرد.روی کار آمدن ترامپ ، شکست برجام و خروج خودروساز فرانسوی اما این پروژه را با شکست روبرو کرد تا ایران خودرو دست به مهندسی معکوس بزند.آنها پلتفرم تارا را بر اساس پلتفرم اولیه ۳۰۱ طراحی کردند و باب از طراحی نقاطی از اتاق مثل چراغ‌ها و تغییرات جزئی در بخش های داخلی، به نام تارا آماده و به بازار فرستادند و حالا با دلار مرز ۵۰ هزار تومانی بین ۱۹ تا ۲۰ هزار دلار قیمت دارد؛در حالی که پژو ۳۰۱ در مارکت امارات قیمتی حدود ۴۹۹۰۰ درهم یعنی ۱۳ هزار و ۵۰۰ دلار دارد! این یعنی حداقل ۶۵۰۰ دلار ارزان‌تر از رقیب ایرانی‌اش!

پژو ۳۰۱ در سال ۲۰۱۲ در اسپانیا آغاز شد و سپس تولید آن‌ در سال ۲۰۱۳ در چین و ۲۰۱۴ در نیجریه آغاز گردید.

فروش پژو ۳۰۱ در نوامبر ۲۰۱۲ در ترکیه آغاز گردید و پس از آن به بازار کشورهای غرب آسیا، آفریقا، آمریکای لاتین و اروپای شرقی وارد شد. از آن‌جایی‌که پژو ۳۰۱ ویژه بازارهای ضعیف و درحال توسعه طراحی شده بود، در اروپای غربی ارائه نشد.

پلتفرم به کار رفته در تارا، PF۱ گروه PSA نام دارد.

مشخصات انحصاری ۳۰۱

پیشرانه ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر ساخت پژو، ۱۱۵ اسب‌بخار قدرت و ۱۵۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید می‌کند.

این یعنی روی کاغذ،پژو ۳۰۱ از تارا قوی‌تر است.

در عمل هم همینطور است.

پیشرانه نصب شده در تارا همان TU۵+ است که در N مدل دیگر ایران‌خودرو نصب شده و تغییرات جزئی را تجربه کرده است!

از نظر امکانات هر دو خودرو در سطح و اندازه هم هستند و استثنائا این‌بار به تساوی رسیدیم!

متریال و جزئیات مونتاژی در مدل فرانسوی ۳۰۱ بسیار بهتر از مدل ایرانی آن است.

کیفیت و جنس مواد بکار رفته در کابین تارا مثل کیفیت دکمه‌ها و آیکون‌های نصب شده روی آنها، با عیوب بسیاری همراه است که به دلیل حوصله‌سر بر شدن مقاله،به آن اشاره نمی‌کنیم!

اما بحث طراحی و بدنه؛خب قطعا و واضحا طراحی منظم و اصولی پژو ۳۰۱ را به تارایی که قصد دارد خودش را اقتصادی نشان ندهد ولی به دلیل فرم ساده بدنه‌اش،نمی‌تواند،ترجیح می‌دهیم.

می‌توانید بررسی دقیق طراحی تارا در این مقاله مطالعه کنید:

از نظر مقاومت،پژو ۳۰۱ توانست در سال ۲۰۱۹ از طرف موسسه تست تصادف لاتین‌انکپ ۳ ستاره دریافت کند.

تارا چه ویژگی‌هایی ایمنی دارد؟

اما ایران‌خودرو با وجود مانور زیاد روی بحث ایمنی تارا،به این سئوال پاسخ نداده که تارا دنده‌ای چگونه با حذف ۲ ایربگ از ۴ ایربگی که در پژو ۳۰۱ وجود دارد،می‌خواهد به سطح ایمنی پژو ۳۰۱ و حتی بالاتر(طبق ادعای شرکت) برسد؟

نکته‌ی دیگر اینکه اخیرا در فضای مجازی از ضعف ورق‌های فلزی به کار رفته در قسمت‌های مختلف تارا و صاف کردن تورفتگی در با یک انگشت و حواشی دیگر خبر می‌دهند.

اینکه تصاویر و فیلم‌های کوتاه و تقطیع شده‌ای از تست تصادف تارا تاکنون منتشر شده،به ابهامات و سئوال‌های ما می‌افزاید.

پس ما در این بخش هم شاهد برد تقریبا قاطعانه پژو ۳۰۱ هستیم.

این یعنی به لطف انحصار، مدل بدلی خودروی ۳۰۱ ، در ایران خودرو قیمتی ۵۰ درصد گرانتر از مدل اصل آن دارد! آن هم با اختلاف قیمتی ۶۵۰۰ دلاری یا به عبارتی ۳۲۵ میلیون تومان!

در خارج از کشور شما با در دست داشتن حدود ۲۰ هزار دلار،قادر به خرید خودروهایی مثل هیوندای ونیو،کیا سول،نیسان کیکس،هیوندای اکسنت،نیسان ورسا،کیا ریو و سراتو و بسیاری دیگر هستید که به بهتر است به مقایسه آنها با تارا نپردازیم،چون نتیجه واضح است.

البته این نکته‌ را هم در نظر داشته باشید که پژو ۳۰۱ و ایکو تارا سطحی معادل سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را دارند،اما این خودروهایی که نام بردیم،همگی با مدل‌های ۲۰۲۳ عرضه شده‌اند،یعنی جدیدترین حالت ممکن!

لیست قیمت کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو ویژه اسفند ۱۴۰۱

شرکت ایران خودرو قیمت کارخانه‌ای 26 محصول خود ویژه اسفندماه 1401 را اعلام کرده است. قیمت‌های این شرکت نسبت به ماه قبل تغییری نداشته است.

ایران خودرو

شرکت ایران‌خودرو درنظر دارد تا پایان سال در مجموع ۲۹۵۰۰ عرضه کند.

بر اساس جدولی که گروه صنعتی ایران خودرو منتشر کرده است، تا پایان سال طی پنج هفته 2000 دستگاه تارا دستی، 2000 دستگاه تارا اتومات، 3500 دستگاه پژو207 تیپ5، ده‌هزار دستگاه پژو207 اکسل کاسه‌ای، 2000 دستگاه پژو207 اتومات سقف‌فلزی، 5000 دستگاه دناپلاس دستی، 3000 دستگاه دناپلاس توربو اتومات و 2000 دستگاه هایما در بورس کالا عرضه خواهد شد.

مدل خودرو‌های تحویلی ۱۴۰۲ خواهد بود و هر کد ملی حقیقی مجاز به ثبت سفارش بر روی یکی از کد‌های عرضه شده در تاریخ عرضه و برای یک خودرو است.

خریداران باید ۱۸ سال تمام را داشته و اشخاصی که در عرضه‌های قبلی و از ابتدای سال ۱۳۹۸ از شرکت‌های خودروسازی موفق به خرید خودرو سواری شدند امکان ثبت سفارش ندارند.ایران خودروعرضه خودرو در بورس سال آینده هم ادامه دارد

از سوی دیگر طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال 1402عرضه خودرو در بورس کالا سال آینده ادامه خواهد داشت. اخیرا شورای عالی بورس اعلام کرده بود که تمامی خودروهای تولید داخل باید در بورس کالا عرضه شوند و این عرضه در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

در همین زمینه شرکت ایران خودرو نیز اعلام کرد تا پایان سال تعداد ۲۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه از انواع خودروهای خود را در بورس کالا عرضه خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، خودروهای تارا اتوماتیک، پژو ۲۰۷ تیپ ۵، پژو ۱۰۷ اکسل کاسه‌ای، پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف فلزی، دنا پلاس دستی اکسل کاسه‌ای، دنا پلاس توربو اتوماتیک و گروه ‌هایما از انواع خودروهای عرضه شده در هفته‌های آینده خواهند بود.

عرضه خودروهای وارداتی ایران خودرو خارج از بورس کالا

البته درباره خودروهای وارداتی در حالی که در آیین‌نامه واردات تاکید شده بود که خودروهای وارداتی صرفاً در بورس کالا عرضه خواهند شد و فروش آنها از مسیر بورس کالا است؛ هیئت دولت، هفته گذشته، این موضوع را حذف کرد.طبق مصوبه جدید عبارت «خودروهای وارداتی صرفاً در بورس کالا عرضه می‌شود» از بند ٢ آیین‌نامه واردات حذف شد؛ بر این اساس احتمالا فروش خودروهای وارداتی دیگر تنها از مسیر بورس کالا نخواهد بود.

ایران خودرو|مصوبه ابهام‌برانگیز دولت درباره خودروهای مناطق آزاد

از طرفی دولت با پیشنهاد وزارت صمت درباره صدور مجوز تردد خودروهای مناطق آزاد با پلاک ملی در سراسر کشور موافقت کرد.

به گزارش ایسنا، براساس ابلاغیه مصوبه هیئت وزیران در رابطه با شیوه پلاک‌گذاری ملی و تردد در سرزمین اصلی خودروهای مجاز به تردد در مناطق آزاد تجاری- صنعتی، مصوب شده است: «طبق مقررات موجود خودروهایی که مجاز به تردد در مناطق آزاد تجاری- صنعتی هستند، مشروط به پرداخت کلیه عوارض و بدهی‌های مربوطه و حقوق ورودی (مشتمل بر حقوق گمرکی و سود بازرگانی مصوب) مجاز به پلاک‌گذاری ملی و تردد در سرزمین اصلی باشند.»

ظاهرا این اقدام برای افزایش عرضه خودرو در داخل کشور صورت گرفته است اما برخی معتقدند این اقدام دولت با مصوبه قبلی مبنی بر ممنوعیت ورود خودروهای بالای 2500 سی‌سی به داخل کشور منافات دارد.

13 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • سخاوت رمضانی
  6 مارس 2023 3:22 ب.ظ

  ایران خودرو

  پاسخ
 • معلوم نیست چه کلکی برای مردم میخوان پیاده کنند

  پاسخ
  • فقط میخوان از جیب مردم بکشن.فقط دوبرابر قیمت واقعی گمرکی میگیرن خودرو های داخلی هم موقع تحویل میگه به نرخ روز بیاو درستش کن.خودشونم بخشنامه میدن.سر مردم هم بی کلاه

   پاسخ
 • علی فرخی
  7 مارس 2023 10:46 ق.ظ

  سلام ثبت نام خودرو چه زمانی هست.

  پاسخ
 • امیرحسین
  8 مارس 2023 10:43 ق.ظ

  گوه میخوره وزارت صمت با کارکنانش علی الخصوص با سخنگوی خودش …. من در ایران خودرو بیست سه بار ثبت نام کردم هنوز که هنوز هست اسمم در نمیاد این فقط بلدن رانت خور و مافیا بازی کنن بخدا باید یه روز جواب پس بدین این ملت رو اینقدر اذیت و تا این حد حقیرشون کردین

  پاسخ
 • دارن کاری میکنن که پول ملت بی ارزش بشه تا موقعی که ماشین دستش میاد نتونه مابقیشو بده که انصراف بزنه همین کارو کردن که ملتو دشمن خودتون کردید ناراضی هستن

  پاسخ
 • امیر محمد
  8 مارس 2023 2:02 ب.ظ

  دیدگاه

  پاسخ
 • امیر محمد
  8 مارس 2023 2:03 ب.ظ

  ایران خودرو

  پاسخ
 • ماشین های مردم رو که چند ماهه تکمیل وجه کردند تحویل بدید بعد ایده بدید برای فروش با انواع طرح های مختلف چرت و پرت.
  فقط دزدی بلدید.دی ماه سال ۱۴۰۰پیش فروش یکساله دنا توربو برنده شدم مبلغ اولیه واریز شد
  ۳۰اذر ۱۴۰۱تکمیل وجه کردم الان ۱۷اسفند ماشین هنوز به دستم نرسیده ۱۵ماهه پول رو به حساب ایران خودرو واریز کردم بدون هیچ سودی هیچ کس هم پاسخگو نیست.

  پاسخ
 • تازه مدل ماشین هم ۱۴۰۱زدن ماشینی که سال۱۴۰۲با تاخیر میخوان تحویل بدن.واقعا متاسفم برای این مسئولین بی مسئولیت و بی سواد

  پاسخ
 • توروحت ایران خودرو وسایپا مسخره کردید ملت رو روانیا.حساب وکالتیم رو مبلغی که گفتید شارژ کردم اما دوباره عرور میزنه.درصورت افتتاح حساب وکالتی و موجودی و زمان اعلام شده ثبت نام میسر میشود.ایران خودروییهااااا زیر گل برید جیزجیگر بگیریددددد روانیاااااا

  پاسخ
 • رامش علیپور
  8 مارس 2023 8:37 ب.ظ

  خدا نگذره ازتون دو ماهه مردمو گذاشین سرکار، هر روز یه نرخ میزارین، با این شرایطی که گذاشتین معلومه خیلیا نمیتونن ثبت نام کنن

  پاسخ
 • فقط میخوان از جیب مردم بکشن ولا باین قیمت تارا در بازار میتونی هیوندا ۲۰۱۸تو خارج از کشور سوار شی به نظرتون اینها دلسوز مردمن نه.اینها فقط میخوان وارد کنند دوبرابر قیمت واقعیش فقط گمرکی میگیرن کم اوردن از مردم بدبخت جبران کنند الانم کمترینش ۱۳۰ میلیون خودروهای داخلی تو حسابت باید بلوکه بشه.به نظر اگر تحریمها ده برابر افزایش پیدا کنه فقط مردمن ضرر می کنند.فردا بخشنامه میده میگه من گفتم به نرخ روز بیاو درستش کن مثلا سران یا مسولین میان از مردم دفاع کنند به هیچ وج

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید