قیمت دلار امروز 15 اسفند 1401 / اسکناس آمریکایی همچنان بر مدار کاهش قیمت

قیمت دلار امروز 15 اسفند 1401 / اسکناس آمریکایی همچنان بر مدار کاهش قیمت

به گزارش خبرجو24؛ قیمت دلار امروز 15 اسفند 1401 / اسکناس آمریکایی همچنان بر مدار کاهش قیمت

قیمت دلار امروز هم مسیری کاهشی را در پیش گرفته و به کانال 51 هزار تومانی رسیده است. تحلیگران معتقدند کاهش اخیر قیمت دلار ناشی از سیگنال مثبت سفر گروسی، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی به ایران بوده است.

اما برای پیش‌بینی روند بلندمدت این اسکناس آمریکایی باید تا بیانیه قطعی آژانس بین‌المللی منتظر ماند. بازار در حال حاضر چشم‌انتظار اخباری است که بتواند وضعیت ایران در مواضع اقتصادی و بین‌المللی بهبود بخشد.

قیمت نرخ های مختلف دلار

امروز قیمت دلار اسکناس در مرکز مبادله ارز و طلا 43 هزار و 443 تومان اعلام شده است. در همین حال قیمت دلار حواله در همین بازار به 38 هزار و 787 تومان رسیده است. قیمت این نوع ارز در روزهای اخیر نوسان قابل توجهی را تجربه نکرده است.

قیمت دلار نیمایی برای تخصیص به برخی گروه‌های کالایی نیز همچنان 28 هزار و 500 تومان است؛ این در حالی است که صرافی ملی نیز مدتی است قیمت دلار و یورو را به روز رسانی نکرده است.

امروز مرکز مبادله ارز و طلا قیمت اسکناس یورو را 46 هزار و 186 تومان و قیمت حواله یورو را 41 هزار و 237 تومان اعلام کرده است. قیمت یورو در بازار آزاد نیز اکنون 54 هزار و 350 تومان است و همسو با دلار مسیری کاهشی را طی می‌کند.

در همین حال قیمت درهم امارات نیز در این بازار برای اسکناس درهم 11 هزار و 829 و برای حواله درهم 10 هزار و 561 تومان اعلام شده است. این در حالی است که قیمت درهم امارات در بازار آزاد امروز 13 هزار و 900 تومان بوده است.

قیمت دلار در بازارهای همسایه

قیمت دلار در بازارهای همسایه نیز امروز نوساناتی کاهشی داشته است. نرخ دلار هرات اکنون 50 هزار و 620 تومان اعلام شده و قیمت دلار سلیمانیه هم در کانال 50 هزار تومانی به سر می‌برد و 50 هزار 740 تومان قیمت دارد.

کارشناسان با توجه به چشم‌انداز افزایشی دلار در سال آینده، معتقدند اگر گشایشی در روابط بین‌المللی ایران ایجاد نشود دلار در طولانی‌مدت مسیری افزایشی را طی می‌کند و ممکن است وارد کانال‌های بالاتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید