بیانیه مشترک در پایان سفر آجیت دوال به تهران منتشر شد

1 دیدگاه

به گزارش خبرجو24؛ بیانیه مشترک در پایان سفر آجیت دوال به تهران منتشر شد
در پایان سفر یک روزه آجیت دوال مشاور امنیت ملی هند به ایران در بیانیه مشترکی که به امضاء دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و همتای هندی وی رسید، دو طرف با ارزیابی تحولات جهانی، منطقه ای و دوجانبه بر تعهد دو کشور در مبارزه با تروریسم در تمامی اشکال و مظاهر آن به منظور ایجاد صلح، ثبات و امنیت در منطقه تاکید کردند.

در بخشی از این بیانیه که امروز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در تهران صادر شد، دو طرف ضمن اعلام تعهد خود در افزایش همکاری ها به منظور مواجهه مشترک با چالش های منطقه ای و جهانی بر ضرورت بازبینی تحولات جدید و تاثیرگذار در جهان برای تقویت چندجانبه گرایی تاکید شده است.

تقویت همکاری ها در قالب های دوجانبه، منطقه ای و چندجانبه با هدف هم پیوستگی منطقه ای از جمله موارد دیگری است که در بیانیه مشترک به آن اشاره شده است.
در این بیانیه از مواصلات به عنوان یک عنصر اصلی در ادغام منطقه ای و رفاه جمعی یاد شده و در این رابطه بر پروژه چابهار به عنوان نماد همکاری های دو طرف تاکید شده است.

ضرورت ارتقاء تلاش های مشترک با فدراسیون روسیه و سایر کشورهای ذی نفع در آسیای میانه و قفقاز با هدف ارتقاء کریدورهای موجود به ویژه کریدور بین المللی حمل و نقل شمال-جنوب (INSTC) و دیگر مسیرهای مواصلاتی که از چابهار به عنوان کانون ترانزیت در منطقه استفاده می کند از جمله رویکردهای مشترک دیگری است که در این بیانیه به آن اشاره شده است.

در بخش دیگری از بیانیه مشترک نهادهای امنیت ملی ایران و هند، طرفین نسبت به وضعیت انسانی و اقتصادی در افغانستان اظهار نگرانی کرده و از برقراری یک دولت فراگیر با مشارکت معنادار همه گروه‌ها و اقوام حمایت کردند.

تاکید بر ضرورت توسعه بیشتر روابط میان مردم دو کشور با توجه به پیوندهای عمیق فرهنگی و تاریخی دو ملت فراز دیگری از بیانیه مشترک امضاء شده میان دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با آجیت دوال مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند است.

اخبارسیاسی
پربازدید
 

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • محمدرضا کیانفر
  22/05/2023 16:43

  .
  علی شمخانی پس از ده سال از شورای عالی امنیت ملی کنار رفت.

  آقای شمحانی،
  شما با ایجاد روابط دوستی با عربستان داشتید گذشته‌تان را جبران می‌کردید رفتنتان به احتمال زیاد باعث پنبه شدن رشته‌ها می‌گردد بهتر بود می‌ماندید و راهتان تا هدف نهایی که صلح با اسرائیل است ادامه می‌دادید.
  رفتی و رفت بی‌رخت از دیده روشنی، در دیده ماند اشکی و آن نیز رفتنی.
  آن تن ز پافتاد که در زیر بار عشق، از کوههای درد نکردی فروتنی.

  سرور گرامی،
  تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
  1- قطع دشمنی با آمریکا برای دفع تهدیدات خارجی.
  2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی.
  با تشکر از توجه شما.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید