تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی مسکن با نرخ سود ۲ درصد پرداخت می شود

تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی مسکن با نرخ سود ۲ درصد پرداخت می شود

به گزارش خبرجو24؛ تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی مسکن با نرخ سود ۲ درصد پرداخت می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای دهک های یک و دو تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی با نرخ بهره ۲ درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله در نظر گرفته شده است.
آقای هادی عباسی در خصوص آخرین وضعیت پیشرفت پروژه های نهضت ملی مسکن گفت: برای ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن به صورت گروهی و انفرادی زمین تامین و در اختیار گروه ها قرار داده ایم.

به گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی، ۵۵۰ هزار واحد مسکونی را در اختیار انبوه سازان قرار داده ایم و ۱۱۵ هزار واحد هم توسط نیرو های مسلح در اختیار این گروه قرار داده ایم.

او می‌گوید: در بافت فرسوده ۱۰۰ هزار واحد شروع شده و در مرحله انعقاد قرار داد است و از سوی دیگر هم ۱۰۰ هزار واحد مسکونی به صورت خود مالکی قرار داد آنها منعقد شده و ۲۲۰ هزار واحد روستایی پروژه ها عملیاتی شده است و قسط اول و دوم را پرداخت کرده اند؛ بنابراین در مجموع یک میلیون و ۲۳۵ هزار واحد مسکونی عملیات اجرایی آنها شروع شده و تسهیلات آنها در حال پرداخت است.

او گفت: علاوه بر بانک مسکن بانک های تجارت، ملت و ملی هم روند پرداخت تسهیلاتی آنها خوب شده است.

عباسی ادامه داد: سقف تسهیلات نهضت ملی مسکن به ۵۵۰ میلیون تومان با نرخ ۲۳ درصد افزایش یافت، در تمامی شهرها به صورت یک دست این تسهیلات پرداخت می شود و طبق مصوبه شورای عالی مسکن دهک های یک و دو تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۲ درصد به صورت ۱۵ ساله را دریافت کرده و دهک های سه و چهارم تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۲ درصد به صورت ۱۵ ساله دریافت می کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: تامین خدمات زیر بنایی و آب و فاضلاب را از منابع استانی و وزارت نیرو تعیین و تکلیف کرده ایم.

او گفت: تفاهم نامه با وزارت علوم برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی به صورت خوابگاه دانشجویان را منعقد کرده ایم و در دانشگاه های یزد و کرمان تفاهم نامه منعقد کرده ایم، همچنین با صنایع و دستگاه های مختلف هم برای ساخت مسکن کارگری وارد مذاکره شده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار

وبگردی