افغان‌ها این تویوتا را به پراید ترجیح می‌دهند! +عکس

افغان‌ها این تویوتا را به پراید ترجیح می‌دهند! +عکس

به گزارش خبرجو24؛ افغان‌ها این تویوتا را به پراید ترجیح می‌دهند! +عکس
بنابر آخرین گزارش‌های منتشر شده، ۹۰ درصد از خودروهای خانوارهای افغان از تویوتا کرولا است.

خبرآنلاین نوشت: بدون شک پرتیراژترین و پرفروش‌ترین خودرو داخلی ایران، پراید است. یک خودروی غیر ملی که امتیاز تولید آن از آمریکا به کره و از کره به ایران رسید. سایپا طی سال‌های ۷۵ تا ۹۹ بیش از ۳ میلیون و ۶۱۵ هزار نسخه از این خودرو را تولید کرد و به فروش رساند.

در افغانستان اما بنابر آخرین گزارش‌های منتشر شده، نزدیک به امارات متحده عربی که ۷۰ درصد از خودروهای مصرفی آن‌ها از برند تویوتا است، ۹۰ درصد از خودروهای خانوارهای افغان از تویوتا کرولا است. تویوتا کرولاهایی که عمر برخی از مدل‌های آن‌ها به ۲۰ سال نیز میرسد.

به گزارش واشنگتن پست، افغان ها کاملاً راضی هستند که مدل های تویوتا کرولای کارکرده را از سراسر جهان، از جمله نمونه های آمریکایی و ژاپنی وارد می کنند، و در صورت نیاز فرمان آن‌ها را جابه جا می‌کنند.

در کتاب تاریخ خودرو، ۳ نام معتبر جلوه‌ای خاص دارند. فورد تایپ‌T، فولکس واگن بیتل و تویوتا کرولا، خودروهایی هستند که در دوره‌های طولانی عنوان «پرفروش‌ترین خودرو جهان» را از آن خود کرده بودند؛ خودروهایی که می‌توان از آنها به عنوان محبوب‌ترین و موفق‌ترین محصولات کمپانی‌های مادر نام برد.

افغان‌ها به جای پراید این خودرو را سوار می‌شوند!/ عکس

طراحان این خودروها اصولا از ساده‌ترین المان‌های جذاب موجود در زبان طراحی هر کمپانی استفاده کرده تا با بهره‌گیری از پیشرانه‌ای کم‌حجم و کم‌استهلاک، کمترین هزینه ساخت را برای کمپانی پدید آورد. خودروهای پرفروش اصولا از دوام و کیفیت ساخت مناسبی برخوردارند و تیپ‌های مختلفی بر حسب ذائقه هر بازار برای خودرو در نظر گرفته می‌شود.

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • اولا که افغانستان ماشین روز رو وارد میکنند دوم اینکه شما هم درست می فرمایید من پشنهاد میکنم یه امتحان ماشین تویوتا کرولا مدل ۱۹۹۵ یا ۹۶ ویاهم۹۷ جرمنی یا کانادایی بکن استقامت و کارسازی و ثابت بودن شو بعدشم چی برسه به دوهزار به بالا تا امروز که من در جریانم تویوتا هایلکس ۲۰۲۲ در بازار افغانستان به قیمت ۳۳هزار دلار معامله میشه تویوتا پرادو و لندکروز از ۱۶ هزاردلار تا ۳۵ وبالا تر نظر به مدل سال اما تو ایران من هایلکس از ۲۰۰۹ به بالا ندید در کل وانت چینی اس
    فقط چند عدد انگشت شمار لندکروز دوازده به بالا هست که اونم قیمت شون بالای پنجاه تا یک صد هزار دلار میرسه تفاوت قیمت رو بیبین و تفاوت سال رو هم ببین

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید