این مهاجم خارجی یحیی را فریب داد/ حسرت بزرگ پرسپولیسی‌ها!

پرسپولیس
بدون دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24؛ ماجرای مهاجمی که سرخ‌پوشان او را نخواستند/ حسرت بزرگ پرسپولیسی‌ها!
درخشش بازیکن دورگه ایرانی آلمانی حسرت هواداران پرسپولیس را در بر داشت.ند سال پیش و بعد از جدایی علی علیپور از پرسپولیس، دنیس اکرت مهاجم دورگه ایرانی آلمانی به پرسپولیس معرفی شد ولی با جذب این بازیکن موافقت نگردید. دنیس اکرت متولد ۲۰ دی ۱۳۷۵ در آلمان، فوتبالیست با اصالت ایرانیست. این بازیکن فوتبال را از ۴ سالگی آغاز کرد و در ۲۰ سالگی به «سلتاویگو» اسپانیا پیوست هم اکنون در پست مهاجم برای تیم «یونیون سن ژیل واز» بلژیک به میدان میرود.

دنیس یرایی اکرت اینستا (Dennis Eckert) در شهر بن آلمان از پدری با اصالت ایرانی و مادری اسپانیایی بعنوان تک فرزند خانواده به دنیا آمده است. فوتبال حرفه ای خود را از سال ۲۰۰۱ از ۴ سالگی با پیوستن به آکادمی «اس سی پولهایم» آلمان آغاز کرد و تا سال ۲۰۰۷ در رده‌های پایه این تیم مشغول به بازی بود. سال ۲۰۰۷ در ۱۰ سالگی مورد توجه استعدادیاب‌های تیم «اف سی کلن» قرار گرفت و به آکادمی این تیم ملحق شد. او سپس سال ۲۰۱۱ در ۱۴ سالگی از رده‌های پایه این تیم جدا شد و به آکادمی «آلمانیا آخن» پیوست و تا سال ۲۰۱۳ در رده‌های پایه این تیم عضویت داشت.

سال ۲۰۱۳ در ۱۶ سالگی به آکادمی «بورسیا مونشن گلادباخ» پیوست و سال ۲۰۱۵ هم در ۱۸ سالگی به تیم اصلی راه یافت و تا سال ۲۰۱۷ در این تیم توپ زد. سال ۲۰۱۷ در ۲۰ سالگی به تیم «سلتاویگو» اسپانیا پیوست و توسط سران باشگاه به تیم دوم این تیم ملحق شد و سال ۲۰۱۸ به تیم اصلی راه یافت و تا دسامبر ۲۰۱۹ تحت قرارداد با این تیم بود.

اوایل سال ۲۰۱۹ در ۲۲ سالگی توسط سران باشگاه «سلتاویگو» جهت کسب تجربه بیشتر به تیم اکسلزیور هلند قرض داده شد و عملکرد خوبش در این تیم سبب شد تا سران باشگاه اینگولشتات آلمان وی را زیر نظر گرفته و دسامبر ۲۰۱۹ او را به خدمت بگیرند و تا سال ۲۰۲۲ این بازیکن را در اختیار داشته باشند. سال ۲۰۲۲ در ۲۵ سالگی پس از سقوط «» به دسته دوم لیگ آلمان از این تیم جدا شد و به یونین سن ژیلواز بلژیک پیوست و هم اکنون در این تیم مشغول به بازی است.

دنیس اولین بار سال ۲۰۱۵ در ۱۸ سالگی به تیم ملی زیر ۱۹ ساله‌های آلمان دعوت شد ولی تاکنون نتوانسته به تیم ملی بزرگسالان آلمان دعوت شود. او همچنین چند بار به مربیان تیم ملی ایران مثل کیروش و اسکوچیچ معرفی شد تا برای ایران بازی کند ولی این اتفاق نیفتاد و با آن موافقت نشد. امیرقلعه نویی هم همین چندی قبل مدعی شد اصلا چنین بازیکنی را نمی‌شناسد.

نکته قابل توجه در خصوص اکرت این است که او در این فصل فوق العاده کار کرده و در لیگ بلژیک آمار نه گل و یک پاس گل را در ده بازی به ثبت رسانده است که آماری بسیار خوب محسوب می‌شود. پیشرفت و درخشش این بازیکن درحالی در مدت کوتاه رقم خورد که حالا پرسپولیسی‌ها حسرت جذب نکردن او را می‌خورند. پرسپولیس در به در به دنبال جذب مهاجم است و این بازیکن هم در فوتبال بلژیک می‌درخشد.

اخبارورزش
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید