تکه پاره شدن خرس سیاه توسط یک شکارچی غول‌پیکر / عکس

بدون دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24؛ تکه پاره شدن خرس سیاه توسط یک شکارچی غول‌پیکر / عکس

زومیت نوشت: کوه‌های راکی کانادا که میان آلبرتا و بریتیش کلمبیا قرار دارند، محل زندگی خرس‌های سیاه (Ursus americanus) و همچنین خرس‌های گریزلی (Ursus arctos horribilis) است.

خرس‌ گریزلی یکی از بزرگ‌ترین زیرگونه‌های خرس قهوه‌ای (Ursus arctos) به‌شمار می‌رود.یکی از کابران فیسبوک از یک خرس گریزلی درحالی فیلم‌برداری کرده است که لاشه خرس سیاه را گاز می‌گیرد و به بالای تپه می‌کشاند. این فیلم کمیاب نشان می‌دهد هنگام برخورد این دو شکارچی بزرگ چه اتفاقی رخ می‌دهد.

خرس‌های گریزلی شکارچیان رأس هرم غذایی هستند، اما لاشخورهای فعالی نیز هستند و هر چیزی را که پیدا کنند، ازجمله سایر خرس‌ها و اعضای گونه خود را می‌خورند. مشخص شده است در مناطقی که دو گونه مذکور با هم همپوشانی دارند، خرس‌های گریزلی خرس‌های سیاه را می‌کشند و آن‌ها را می‌خورند.

به‌گزارش لایوساینس، مجموعه فیلم‌های پست‌شده در فیسبوک نشان می‌دهند که خرس گریزلی ضمن گاز گرفتن سر، پشت و گلوی لاشه خرس سیاه، او را به بالای تپه می‌برد. مشخص نیست که آیا خرس گریزلی خرس سیاه را کشته یا لاشه او را پیدا کرده است.

تکه پاره شدن خرس سیاه توسط خرس گریزلی/ عکس

تخمین‌های کمی درمورد میزان تعاملات میان خرس‌های گریزلی و خرس‌های سیاه وجود دارد، اما برخورد آن‌ها با هم غیرعادی نیست.

خرس‌های گریزلی شکارچیان هولناکی هستند و گاهی اوقات طعمه‌های بزرگی مانند گوزن و حتی گاومیش‌های کوهان‌دار را دنبال می‌کنند و گاهی به گونه‌هایی مانند خرس سیاه آمریکایی نیز حمله می‌کنند.

پیش‌ازاین، چند مورد حمله خرس گریزلی به خرس سیاه در اکوسیستم بزرگ یلواستون گزارش شده بود. در یک مورد، یک خرس گریزلی نر خرس سیاهی را از مخفیگاهش بیرون کشید و آن را در عرض چند روز خورد. خرس گریزلی چند هفته بعد دوباره همین رفتار را با خرس سیاه دیگری که در گوشه‌ای گیر افتاده بود، تکرار کرد.

در دوره گرسنگی شدید خرس‌ها که برای خواب زمستانی چاق می‌شوند، خوردن خرس سیاه که ذخیره چربی زیادی دارد، منطقی است. درحالی‌که گزارش‌هایی از خورده‌شدن خرس‌های قهوه‌ای توسط خرس‌های گریزلی در کانادا وجود دارد، فیلم این برخوردها کمیاب است.

در آگوست ۲۰۲۲، کوهنوردان در پارک ملی بَنف یک خرس گریزلی را درحال خوردن لاشه یک خرس سیاه پیدا کردند. به‌گفته‌ی کارشناسان، این اتفاق ممکن است آن‌طور که فکر می‌کنیم، نادر نباشد، اما به‌ندرت پیش می‌آید که موفق شویم از آن فیلم بگیریم.

در سال ۲۰۱۸ یک خرس گریزلی درحال حمله به یک خرس سیاه مادر و توله‌هایش در آلبرتا فیلم‌برداری شد. خرس شکارچی که درحال حفر تونل به سمت پناهگاه خرس‌های سیاه بود، یکی از توله‌ها را کشت، اما بقیه موفق شدند فرار کنند.

شکارچیان همیشه گونه‌های دیگر را می‌گیرند و می‌خورند. آن‌ها این کار را از روی خشم، انتقام یا سرگرمی انجام نمی‌دهند. هدف آن‌ها فقط خوردن حیوانی است که گرفته‌اند.

اخبارجامعه
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید