بهترین زمان میوه خوردن

بدون دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24؛ بهترین زمان میوه خوردن

میوه خوردن برای بدن بسیار مفید است اما باید بدانید چه زمانی میوه بخورید که برای بدن تان ضرر نداشته باشد.

بعد از بیدار شدن

باعث افزایش انرژی بعد از خواب می شود.

قبل از ورزش

باعث سوخت و ساز بیشتر هنگام ورزش می شود.

میان وعده بین روز

میان وعده کم کالری و پرفیبر برای رفع گرسنگی است.

زمان ولع به شیرینی

میوه ها ولع شیرینی را بدون بالا بردن قند خون از بین می برند.

سالم ترین و آسان ترین خوراکی در مسیرهای طولانی میوه است.

میوه با معده خالی بخورید

کارشناسان تغذیه بر این باورند زمانی که معده‌تان خالی است، بهترین زمان میوه خوردن است. به یاد داشته باشید که میوه‌ها را بعد از خوردن غذا میل نکنید. اگر میوه‌ها را بعد از خوردن غذا میل کنید، شکر و کربوهیدرات به علاوه باکتری‌های موجود در میوه‌ها ممکن است باعث تخمیر مواد غذایی شوند که سیستم گوارش شما را مختل می‌کند.

در حقیقت قند موجود در میوه‌ها با پروتئین‌های سنگین که معمولا فرایند‌های هضم آن‌ها طول می کشد، ترکیب می‌شود و نقش مهمی در مسموم شدن بدن‌تان خواهد داشت. برای مثال در نظر بگیرید که دو تکه نان و یک تکه میوه خورده‌اید، تکه میوه آماده است که مستقیما وارد معده‌تان و سپس روده‌تان شود اما به دلیل آن دو تکه نان، از ورود سریع آن به معده جلوگیری می‌شود. در این میان تمام حجم غذا شروع به از بین رفتن و فاسد شدن می‌کند.

پس میوه را زمانی مصرف کنید که معده‌تان خالی است و یا قبل از خوردن غذا باشد. به گفته دکتر پاتل، «میوه‌ها باید در صبح بعد از یک لیوان آب خورده شوند. در آن صورت میوه‌ها نقش مهمی در سم‌زدایی بدن شما ایفا می‌کنند.»

نزدیک به زمان خواب هم باید از خوردن میوه پرهیز کنید. چون شکر موجود در میوه‌ها باعث افزایش سطح انرژی و هشداری و بیداری می‌شود. بنابراین حداقل دو تا سه ساعت قبل از خواب میوه بخورید.

خوردن میوه قبل و بعد از ورزش کردن هم مفید است. قبل از ورزش میوه به بدن انرژی و قدرت می‌بخشد. درنتیجه با انرژی بیشتری ورزش می‌کنید. بعد از ورزش هم انرژی تخلیه شده را به بدن برمی‌گرداند.

روزانه چقدر میوه باید بخوریم؟

میوه نباید بسیار کم یا بسیار زیاد مصرف شود. مقدار ایده‌آل در حد وسط قرار دارد. توصیه عمومی برای مصرف میوه و سبزیجات حداقل ۴۰۰ گرم در روز، یا پنج وعده ۸۰ گرمی است.

یک وعده ۸۰ گرم معادل یک قطعه کوچک به اندازه یک توپ تنیس است. برای میوه‌ها و سبزیجات یک وعده حدود یک فنجان است. توصیه اصلی در حقیقت خوردن پنج وعده میوه و سبزیجات در روز است که با کاهش خطر مرگ از بیماری‌هایی مانند بیماری‌های قلبی، سکته مغزی و سرطان در ارتباط است. یک مطالعه علمی نشان داده که خوردن بیش از پنج وعده در روز هیچ سود اضافی‌ای به همراه ندارد.

این موارد برای مشخص شدن بهترین زمان خوردن میوه بود. گاهی ما طبق عادت میوه‌ می‌خوریم و فکر می‌کنیم که به بدنمان لطف هم می‌کنیم. در صورتی که اگر به بهترین زمان خوردن میوه ها توجه نکنیم شاید حتی به بدن آسیب هم بزنیم.

اخبارسلامت
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید