پدیده شوم ترویج خیانت توافقی بین زن و شوهر!!/ریشه‌های خیانت توافقی

بدون دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24؛ پدیده شوم ترویج خیانت توافقی بین زن و شوهر!!/ریشه‌های خیانت توافقی

بطور کلی وقتی که در یک رابطه زناشویی، یک نفر با نفر سومی ارتباط داشته باشد خیانت صورت میگیرد. این ارتباط میتواند بصورت خیانت کلامی، خیانت عاطفی و یا حتی جنسی باشد.

در دنیای امروزه روابط ممکن است به سادگی زندگی مشترک گذشتگان ما نباشند. گاهی اوقات پای فرد سومی هم به رابطه باز میشود. شاید با خود فکر بکنید که همیشه این موضوع به صورت مخفیانه است و همسر شخص از آن با خبر نمیشود. ولی باید بگویم که فکرتان اشتباه است. زیرا گاهی اوقات این موضوع با اطلاع و رضایت همسر شخص است. که به آن خیانت توافقی میگویند. اما بیایید در ابتدا ببینیم اصلا خیانت به چه معناست؟

بطور کلی وقتی که در یک رابطه زناشویی، یک نفر با نفر سومی ارتباط داشته باشد خیانت صورت میگیرد. این ارتباط میتواند بصورت خیانت کلامی، خیانت عاطفی و یا حتی جنسی باشد. از طرفی دیگر هم این خیانت میتواند کاملا بصورت مخفی اتفاق بیفتد و یا میتواند بصورت خیانت توافقی باشد.

آمار خیانت توافقی در جهان

طبق تحقیقات انجام شده به طور کلی ۵ درصد از افراد متاهل جهان خیانت توافقی را تجربه میکنند. این درحالی است که آمار انواع خیانت در جهان چیزی حدود ۴۰ درصد است. نکته قابل توجه این است که این نوع خیانت در جهان رو به افزایش است.

تحقیقات هم چنین نشان داده اند که این نوع خیانت در جوامع مدرن تر بیشتر است.nاما چه چیزی باعث میشود که این نوع خیانت شکل بگیرد؟

ریشه های خیانت توافقی

خیانت توافقی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که در اینجا به سه مورد از اصلی ترین دلایل آنها میپردازیم:

ازدواج بدون علاقه

ممکن است دوطرف از همان ابتدا هیچ علاقه ای به یکدیگر نداشته باشند. این نوع ازدواج معمولا بخاطر فشار خانواده و یا موقعیت های اجتماعی طرفین شکل میگرید. وقتی هر دو طرف میدانند که یکدیگر را دوست ندارند طبیعی است که سعی کنند به نوعی از این زندگی فرار کنند. ولی از طرفی نمیخواهند خانواده شان از این موضوع خبردار شود. بنابراین با یکدیگر بر سر خیانت توافق میکنند.

یکنواختی رابطه و تنوع طلبی

خصوصیات شخصیتی زن و مرد میتواند آنها را به سمت خیانت توافقی سوق دهد. زن و شوهر ممکن است بسیار به یکدیگر علاقه مند باشند اما فانتزی هایی داشته باشند و بخواهند آنها را عملی کنند. آنها با یکدیگر توافق میکنند که بخصوص در زمینه موضوعات جنسی یکدیگر را محدود نکنند تا بتوانند بیشترین لذت ممکن را ببرند. این موضوع معمولا در اوایل زندگی شکل نمیگیرد. بلکه بعد از گذشت چند سال احساس میکنند که زندگی کسالت آور شده و نیاز دارند که تغییری در آن ایجاد کنند.

اختلاف در زندگی مشترک

مشکلاتی که در طول زندگی مشترک پیش می آید به مرور زمان باعث سرد شدن زن و شوهر از یکدیگر میشود. تا حدی که حاضر به زندگی مشترک با یکدیگر نیستند. اما طلاق و جدایی همیشه به این آسانی نیست. گاهی اوقات ممکن است زوجین بچه دار شده باشند و بخاطر آینده فرزندشان نخواهند از یکدیگر طلاق بگیرند. از طرفی هم نمیتوانند با یکدیگر ادامه دهند. بنابراین بهترین راه حل را خیانت توافقی میدانند.

اختلاف در زندگی زناشویی عامل خیانت توافقی

اما هیچکدام از این دلایل توجیه کننده خیانت مردان متاهل به زن یا خیانت زن به مرد نیستند. این خیانت پیامدهای مخربی دارد که در ادامه به آنها میپردازیم.

پیامدهای خیانت توافقی

خراب شدن پل های پشت سر

درست است که رابطه شما آسیب دیده است. ولی وقتی به خیانت توافقی تن میدهید دیگر تمامی پل های پشت سر را خراب میکنید. با ورود شخص سوم به رابطه دیگر نمیتوان انتظار داشت که رابطه تان به حالت قبل برگردد. وجود مشکل در هر رابطه ای طبیعی است ولی وقتی خیانت همسر خود را میبینید (فرقی نمیکند توافقی باشد و یا مخفیانه)، دیگر نمیتوانید همانند روز اول به او نگاه کنید.

وجود حسادت در خیانت توافقی

یکی از مهم ترین مشکلات در خیانت توافقی بحث حسادت است. شاید بگویید وقتی دو نفر به یکدیگر هیچگونه حسی ندارند، چگونه میتوانند به یکدیگر حسادت کنند. اما تجربه ثابت کرده است که در خیانت های توافقی حسادت به شدت خودش را نشان میدهد. زن و مرد وقتی خوشحالی یکدیگر را در رابطه جدیدشان میبینند حسادت میکنند و سعی دارند که رابطه طرف مقابل را برهم بزنند.

تربیت بد فرزندان

کافیست فقط یک لحظه فکر کنید فرزندی که پدر و مادرش هیچگونه تعهد و مسئولیتی نسبت به یکدیگر ندارند، از کجا میخواهد این موارد را یاد بگیرد. علاوه بر این پدر و مادر فقط به فکر رابطه خودشان و فرار از آن خانه هستند. این بدان معنا است که به فرزندشان توجه بسیار کمی دارند.

تاثیر بر روابط خانوادگی

در خیانت توافقی زن و مرد علاوه بر اینکه از یکدیگر دور میشوند، از خانواده هایشان نیز دور میشوند. دلیل این موضوع این است که وقتی میدانند این موضوع از نظر خانواده هایشان اشتباه است. سعی میکنند رفت و آمد را کمتر کنند تا احتمال لو رفتن کمتر شود.

جلوگیری از خیانت توافقی

به ازدواج های اجباری تن ندهید

بسیاری از خیانت های مجازی به دلیل عدم علاقه زوجین به یکدیگر شکل میگیرند. همیشه گفته اند پیشگیری بهتر از درمان است. وقتی میدانید که به ازدواج با یک نفر هیچگونه علاقه ای ندارید بهتر است اصلا تن به ازدواج ندهید. این تصمیم خیلی بهتر از آن است که در نهایت بخواهید به یکدیگر خیانت کنید. بنابراین هیچ ازدواجی را به اجبار والدین و یا فقط بخاطر موقعیت اجتماعی طرف قبول نکنید.

 به تفاهم دقت کنید

دوست داشتن تنها کافی نیست بلکه شما باید در هر زمینه ای با یکدیگر هماهنگ باشید. گاهی اوقات همه چیز اوکی هست ولی خواسته های شما متفاوت است. یا اینکه تیپ شخصیتی تان با یکدیگر هماهنگ نیست. در این صورت بهتر است که بایکدیگر ازدواج نکنید. زیرا بعد از مدتی آن علاقه ابتدا رابطه از بین میرود و شما را به سمت خیانت سوق میدهد.

قبل از اینکه دیر شود به فکر حل مشکلات باشید

مشکلات و اختلافات کوچک شما را به سمت سردی و در نهایت خیانت توافقی سوق میدهند. بنابراین بهتر است در همان ابتدا به حل کردن این مشکلات بپردازید.

از این روش ها برای حل مشکلات استفاده کنید:

صحبت کردن با یکدیگر

بهترین کار این است که در قدم اول با همسر خود درباره مشکلات و اختلاف هایتان صحبت کنید. به او صراحتا دلیل ناراحتی خود را بیان کنید و سعی کنید از این طریق مشکل را برطرف کنید.

با یکدیگر مهربان تر باشید

زندگی بالا و پایین دارد و ممکن است مشکلات بیرونی باعث شود که شما با یکدیگر مشاجره کنید. گاهی اوقات تقصیر هیچکدام از شما نیست و فقط با کمی مهربانی میتوانید مشکلات را برطرف کنید.

از بزرگترها راهنمایی بگیرید

طبیعی است که در ابتدای زندگی تجربه زیادی نداشته باشید. ایرادی ندارد که بخواهید از بقیه مشورت بگیرید. اما یادتان باشد که نباید اجازه دخالت دیگران را بدهید. بطور مثال سعی کنید برخی از اخلاق های همسرتان را از خانواده اش بپرسید.

کمک گرفتن از مشاور

هیچکس بهتر از یک مشاور نمیتواند به شما کمک کند. او با تخصصی که دارد میتواند به شما راه درست را نشان دهد. کمک گرفتن از مشاور به شما کمک میکند که همسرتان را بهتر از قبل بشناسید و بتوانید رابطه اتان را بهتر شکل دهید.

 سخن پایانی

آمار نشان داده است زوج هایی که درگیر خیانت توافقی هستند کمترین میزان اعتماد و بیشترین میزان حسودی را تجربه میکنند. بنابراین زندگی با این شرایط اصلا آرامش بخش نیست. تصور بکنید زندگی اتان هر روز با حسادت شروع شود و با استرس ناشی از عدم اعتماد شود. بنابراین خیانت توافقی هیچگاه یک راه حل نبوده است جزو پیامدهای خیانت توافقی هستند.

اخبارجامعه
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید