توصیه سرمربی اسبق تیم ملی کشتی به حسن یزدانی چه بود؟

به گزارش خبرجو24؛ توصیه سرمربی اسبق تیم ملی کشتی به حسن یزدانی چه بود؟

سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد گفت حسن یزدانی با وجود داشتن تجربه لازم و کسب ۸ مدال جهانی و المپیک، بهتر است از مربیانی که به آنها اعتماد دارد، کمک بگیرد.

محمدحسن محبی درباره تیم اعزامی کشتی آزاد به مسابقات جهانی بلگراد عنوان کرد: تیم خوبی است و هشت نفر از این تیم را مازندرانی‌ها تشکیل می‌دهند. غیر از دو وزن، سایر نفرات سابقه کسب مدال در مسابقات جهانی و شرکت در رقابت‌های بزرگ را دارند. ایران همیشه جزو بهترین‌هاست و امیدوارم در این رقابت‌ها هم بهترین نتیجه را بگیرند.

وی درباره اینکه کدام اوزان را شانس کسب مدال طلای جهانی می‌داند، گفت: احساس من این است که در 86 کیلوگرم شانس طلا داریم، رحمان عموزاد هم می‌تواند. نه اینکه اوزان پایین‌مان بد باشند، اما از 86 کیلوگرم به بالا همه شانس مدال هستند. حسن یزدانی که کاپیتان تیم و کشتی‌گیر خیلی خوبی است، فکر می‌کنم بتواند حریف آمریکایی را شکست دهد. روس‌ها هم که قرار است بیایند، کشتی‌گیران اوزان 74 و 65 کیلوگرم ما هم هیچ‌وقت کشتی‌گیر از پیش باخته نبودند و الان هم نخواهند بود.

قهرمان سابق جهان درباره کنار رفتن کامران قاسم‌پور از تیم اعزامی به مسابقات جهانی به دلیل آسیب‌دیدگی اظهار داشت: او تقریباً طلای صددرصدی بود، اما آذرپیرا هم که جانشینش شده، کشتی‌گیر خوبی است. از یک خانواده بسیار خوب که پدرش هم جزو پیشکسوتان کشتی است. هرچند آذرپیرا در رده سنی بزرگسالان کم تجربه است اما طلای امیدهای جهان را دارد. او تجربه‌اش نسبت به کامران قاسم‌پور خیلی کمتر است ولی جزو بهترین‌هاست.

محبی درباره راند ششم مبارزه حسن یزدانی – دیوید تیلور گفت: یزدانی 8 مدال جهانی و المپیک دارد و حتماً خودش نسبت به موضوع آگاه است که چطور باید با تیلور کشتی بگیرد؛ هر چند مربی هم تأثیر دارد. 15 سال تیم ملی بودم، کاش آن روزها کسی بود که یک مقدار بیشتر، آن چیزی که باید مقابل حریف می‌دانستم را به من می‌آموخت. حسن یزدانی باتجربه است و 8 مدال جهانی و المپیک هم کم نیست، ولی باز هم توجه داشته باشد که حتماً از مربیانی که قبول‌شان دارد، کمک بگیرد و اعتماد کند. به حرف آنها در مورد تیلور گوش کند. البته که آدم وقتی با یک حریف دو بار کشتی می‌گیرد خیلی چیزها دستش می‌آید، اما خوب است یزدانی تنها وارد این میدان نشود و چه از نظر فنی و تجربه و چه روحی، از کسانی که به آنها اعتماد دارد، راهنمایی بخواهد.

عضو پیشین تیم ملی کشتی ایران در رابطه با تازه‌واردهای تیم ملی گفت: همیشه صحبتم این بوده که کشتی‌گیران ایران جزو بهترین‌های دنیا هستند. از روزی که کشتی را دنبال کردم ندیدم هیچ فرد ایرانی‌ مخصوصاً سبک وزن‌ها از پیش باخته باشند. در همه اوزان، از 57 گرفته تا 125 کیلوگرم، امید مدال وجود دارد. کادرفنی هم تلاش می‌کند و امیدوارم زحمات بچه‌ها بی‌نتیجه نماند. دلم می‌خواهد هیچ‌کدام از آنها دست خالی برنگردند. لازمه زندگی قهرمانی، رسیدن به مدال است. زیاد موافق نیستم که همه نگاه‌مان به قضیه مادی باشد. در کنار مدال، چیزی که از این بچه‎‌ها در نهایت در خاطر مردم می‌ماند، اخلاق است

اخبارورزش
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید