آخرین خبر از جلسه برای افزایش حقوق کارگران + جزئیات تازه

به گزارش خبرجو24؛ آخرین خبر از جلسه برای افزایش حقوق کارگران + جزئیات تازه

اقتصادنیوز: نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: در آخرین جلسه شورای عالی کار درخواست برگزاری جلسه برای کاهش قدرت خرید کارگران را ارائه کردیم و وزیر کار قول داد که جلسه تشکیل شود و طبق قانون باید هفته بعد جلسه برگزار شود.

محمدرضا تاجیک، نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه در آخرین جلسه شورای عالی کار درخواست برگزاری جلسه به منظور کاهش قدرت خرید کارگران را ارائه کردیم، گفت: وزیر کار قول دادند که جلسه به این منظور تشکیل شود. طبق قانون باید هفته بعد جلسه برگزار شود. اما هنوز اطلاعی برای برگزاری جلسه نداده اند.

وی با اشاره به اینکه درخواست ما این بود که بازنگری در بحث معیشت صورت گیرد، افزود: طی سال‌های اخیر فشار زیادی در حوزه مسکن به کارگران وارد شد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار اظهار کرد: مسکن کارگران یکی از مشکلات لاینحل جامعه کارگری است. متأسفانه دولت های مختلف در طرح‌های مسکن دولت‌ها ناموفق عمل کرده‌اند.

تاجیک بیان کرد: با شرایط اقتصادی و معیشتی موجود خانوارها افراد نمی‌توانند حقوق خود را به آخر ماه برسانند و در تامین نیازهای خانواده خود درمانده و بدین ترتیب حتی بسیاری در تامین اجاره خانه خود مشکل دارند. این روند معضلی‌ست که نیاز به تحقیق هم ندارد و همه خانواده‌های جوان درگیر آن هستند و اگر خانه پدری به کمک آن‌ها نیاید، معضل بیشتر هم خواهد شد. این یعنی ما در آینده‌ای نه چندان دور نه تنها با معضل خانه‌دار شدن بلکه با معضل اجاره کردن خانه هم روبرو هستیم که روند آن آغاز شده است و نیازمند این است که دولت توجه بیشتری کند.

وی بیان کرد: قیمت سرسام‌آور مسکن و به تبع آن اجاره بهای سنگین عملاً بیش از نصف حقوق کارگران را می‌بلعد که هرچند کارفرمایان درصدد افزایش حقوق باشند اما بازهم نصیب اجاره بها خواهد شد.بنابراین دولت باید فکری به حال وضعیت معیشت و مسکن کارگران کند

اخباراقتصاد
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید