پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده/افزایش می یابد؟!

قیمت خودرو

به گزارش خبرجو24؛ پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده/افزایش می یابد؟!

قیمت خودرو امروز چهارشنبه 22 شهریور 1402 روند خود را افزایشی آغاز کرد. اکثر محصولات، گران‌تر از روز گذشته درحال معامله هستند و تعداد انگشت‌شماری، ثبات قیمتی دارند.

قیمت خودرو امروز چهارشنبه 22 شهریور 1402 روند خود را افزایشی آغاز کرد. در بازار خودروهای داخلی تعداد بیشتری از خودروها افزایشی بوده ولی در بازار خودروهای مونتاژی ، تعداد افزایش قیمت‌ها کمتر است.

مهم‌ترین عامل افزایش قیمت‌ها، می‌تواند افزایش نرخ کارخانه چهار محصول ایرانی ساینا S، پارس XUP، پارس سفارشی XUP و پارس ELX با موتور XUP باشد. افزایش قیمت این چهار محصول با انتشار طرح فروش کارخانه، تأیید شده و منتظر اعلام مصوبه از سوی شورای رقابت نماند. همین عامل می‌تواند گواهی بر افزایش قیمت دیگر محصولات ایرانی باشد که روی قیمت بازار این خودروها نیز تأثیرگذار است.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی به تعداد بیشتری تغییر قیمت را تجربه می‌کند.

کوییک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا به شمار می‌رود که نسبت به روز گذشته، دو میلیون تومان گران‌تر شده و با نرخ 342 میلیون تومانی خرید و فروش می‌شود.

شاهین G که رکورددار افزایش قیمت در روز گذشته بود، امروز نیز با افزایش پنج میلیون تومانی، به قیمت 595 میلیون تومان رسیده و به این ترتیب، تنها پنج میلیون تومان با کانال 600 میلیونی فاصله دارد.

سمند سورن پلاس که یکی از سدان‌های متوسط ایران خودرو به شمار می‌رود پس از گذشت حدود دو هفته، سرانجام تصمیم به افزایش قیمت گرفته و با رشد 10 میلیون تومانی به قیمت 580 میلیون تومان رسید.

پژو پارس LX TU5 از دیگر سدان‌های بازار بوده که دقیقاً همانند روز گذشته، تنها دو میلیون تومان افزایش قیمت داشته و به نرخ 622 میلیون تومان رسیده است.

قیمت روزانه خودرو داخلی

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی از تغییرات کمتری نسبت به خودروهای داخلی برخوردار است.

چری آریزو 5 توربو جدید رکورددار افزایش قیمت در بازار خودروهای مونتاژی به شمار می‌رود، حدود 30 میلیون تومان گران‌تر شده و با قیمت یک میلیارد و 130 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

جک S5 نیوفیس از معدود خودروی مونتاژی بازار است که نسبت به روز گذشته افت قیمتی دارد. این کراس‌اوور با افت پنج میلیون تومانی به نرخ یک میلیارد و 365 میلیون تومان رسید.

فیدلیتی پرایم نیو 5 نفره از دیگر کراس‌اوورهای مونتاژی کشور محسوب می‌شود که با افزایش 10 میلیون تومانی، به قیمت یک میلیارد و 530 میلیون تومان معامله می‌شود.

فونیکس تیگو 7 پرو از دیگر خودروهای مونتاژی بازار بوده که از آغاز امروز بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرده است. این کراس‌اوور حدود 20 میلیون تومان گران‌تر شده و به نرخ یک میلیارد و 640 میلیون تومان رسید.

قیمت روزانه خودرو خارجی

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

باتوجه به تعطیلی بنگاه‌های خرید و فروش خودرو در روزهای آتی، امکان تغییر چشم‌گیر قیمت خودرو در این دو روز اشتباه است؛ اما با آغاز روند معاملات از یک‌شنبه هفته آینده، احتمال تغییرات اندک و روبه بالا بسیار است. از سوی دیگر باید توجه داشت که در صورت تصویب افزایش نرخ درب کارخانه از سوی شورای رقابت، قیمت بازاری این خودروها نیز افزایش خواهد داشت.

اخباراقتصادخودرو
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید