یارانه این افراد ۱۲۰ تومان بیشتر می‌شود؟

کالابرگ الکترونیک
بدون دیدگاه
 

با فراهم‌شدن امکان خرید اینترنتی در طرح کالابرگ الکترونیک، ۵ دهک اول می‌توانند ۱۱ قلم کالای اساسی را اینترنتی خریداری کنند و ضمن پوشش هزینه های ناشی از تورم، مشمول یارانه ۱۲۰ هزار تومانی تشویقی شوند.

امکان خرید اینترنتی سبد کالاهای اساسی طرح کالابرگ الکترونیک فراهم شده و مشمولان طرح کالابرگ الکترونیک که فعلاً ۵ دهک پایین درآمدی هستند، علاوه بر خرید حضوری می‌توانند از طریق خرید اینترنتی نیز مشمول مشوق‌های طرح کالابرگ شوند.

در طرح ملی کالابرگ الکترونیک، ۵ دهک اول درآمدی درصورت اختصاص ۵۰ درصدی اعتبار یارانه هر ‌ماه به خرید ۱۱ قلم کالای اساسی، ضمن معافیت از پرداخت هزینه‌های تورم، مشمول ۱۲۰ هزار تومان یارانه نقدی خواهند شد و اکنون با فراهم شدن امکان خرید اینترنتی در طرح کالابرگ، یارانه‌بگیران با خرید اینترنتی نیز مشمول یارانه تشویقی و جبران هزینه تورم می‌شوند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: هم‌اکنون یک سکوی اینترنتی، عرضه ۱۱قلم کالای اساسی مشمول طرح کالابرگ را آغاز کرده و در آینده نزدیک تعداد این سکوها افزایش می‌یابد؛ اما او از افشای نام این سکوی اینترنتی خودداری کرده و پیگیری‌های همشهری برای اطلاع از نام این سکوی اینترنتی نیز ثمری نداشت.

براساس اظهارات علی‌رضا عسگریان، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در خرید اینترنتی هم درصورت هزینه‌کرد ۲۰۰هزار تومان از اعتبار یارانه برای خرید ۱۱قلم کالای اساسی مشمول طرح کالابرگ، ۱۲۰هزار تومان اعتبار تشویقی به شخص مشمول تعلق خواهد گرفت.

خرید کالاهای فله در طرح کالابرگ

در طرح کالابرگ الکترونیک، ۱۱ قلم کالای اساسی اعم از شیر، پنیر، گوشت مرغ، تخم‌مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج، ماست، قندوشکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله عرضه می‌شود و افراد می‌توانند از هرکدام از این اقلام به میزان دلخواه خریداری کنند تا مشمول یارانه تشویقی شوند.

نکته قابل‌توجه اینکه به‌گفته معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امکان عرضه لبنیات سنتی و اقلام به‌صورت فله در طرح کالابرگ الکترونیک فراهم شده است و مشمولان طرح کالابرگ می‌توانند کالاهای مدنظر خود را حتی به‌صورت فله‌ای از فروشگاه‌های طرف قرارداد خریداری کنند و بهای آن را طبق قواعد طرح کالابرگ بپردازند.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید