آتش سبز به کارگردانی و نویسندگی محمدرضا اصلانی محصول سال ۱۳۸۶ اولین تجربه بازیگری مینا وحید در سینما بود. البته جالب است بدانید که این فیلم منجر به شهرت او نشد. مینا وحید 7 سال بعد در فیلم دوران عاشقی نقش میترا فانی را بازی کرد و به شهرت دست یافت. در سال 94 هم او در فیلم کفشهایم کو به کارگردانی کیومرث پوراحمد بازی کرد و با تحسین مخاطبان سینما روبرو شد.

اما اکنون چند سالی ست که مینا وحید از بازیگری دور شده و هنوز توضیحی درباره فاصله اش از این عرصه ارائه نکرده است. برخی ادعا می کنند که او به خاطر حواشی کنسرت ماکان ممنوع الکار شده است. اما برخی رسانه ها این شایعه را رد کرده اند. او اخیرا تصویری از ژست خود در حال یوگا، با تیپی عجیب بر فراز یک کوه منتشر کرده که مورد توجه قرار گرفته است.

مینا وحید

بیوگرافی مینا وحید

مینا وحید بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایران متولد ۱۷ مرداد ۱۳۶۶ در رشت است که از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرد. او با فیلم آتش سبز به کارگردانی محمدرضا اصلانی به دنیای سینما و بازیگری وارد شد. یکی از مهم‌ترین تئاترهای مینا وحید «کلاغ از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجشک» است.

ولی شهرت او در سینما با فیلم دوران عاشقی به کارگردانی علیرضا رئیسیان رقم خورد. این فیلم کاندیدای ده سیمرغ بلورین از جشنواره فجر شده است. میان وحید در سریال شهرزاد و در فیلم‌ هایی مثل کفشهایم کو و هایلایت حضور یافته است.

از دیگر آثار او می توان به بعد از تو، دوران عاشقی، بانوی عمارت، دختران حوا، ساعت به وقت صفر، آتش سبز و آن دیگری اشاره کرد.