این نشانه ها می گوید قلب شما سالم است

بدون دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24؛ این نشانه ها می گوید قلب شما سالم است

حمله قلبی، این روز‌ها سن و سال نمی‌شناسد و به سراغ افراد ۲۰ تا ۳۰ سال هم می‌رود. استرس و اضطراب ناشی از زندگی ماشینی همه افراد را به بیماری مستعد کرده است؛ بنابراین بهتر است که به سلامت قلب خود اهمیت دهید.

برای اینکه تشخیص دهید قلبتان سالم است، باید به علایم بدن توجه کنید. گاهی مشکلات قلبی به شکلی آشکار می‌شود که فرد متوجه مشکل اصلی خود نمی‌شود. به همین دلیل لازم است علایم بیماری‌های قلبی را بشناسید. زمانی که از سلامت قلب خود اطمینان یافتید برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی می‌توانید یک زندگی سالم و عاری از استرس را دنبال کنید، اما نشانه‌های یک قلب سالم:

انرژی زیاد: یکی از نشانه‌های اولیه مشکلات قلبی، خستگی مفرط است؛ بنابراین اگر پس از یک روز پرکار، انرژی کافی برای رفتن به میهمانی را دارید بدانید که قلب شما سالم است.

ضربان عالی قلب:می توانید با حس کردن نبض، ضربان قلب خود را کنترل کنید. ضربان قلب یک فرد سالم باید ۷۲ ضربه در دقیقه باشد. به طور کلی بین ۷۰ تا ۸۰ ضربه نشانه سلامت قلب است.

تنفس منظم: افرادی که قلب ضعیفی دارند، تنفس منظمی ندارند. اگر پس از بالا رفتن از پله، دچار کمبود نفس می‌شوید ممکن است مشکل قلبی داشته باشید.

اعصاب قوی: توانایی حفظ آرامش در موارد پراسترس یکی دیگر از نشانه‌های سلامت قلب است. افرادی که قلب ضعیفی دارند، زود از کوره درمی روند و هنگامی که تحت استرس قرار می‌گیرند، عرق می‌کنند.

کنترل منظم فشارخون: باید به طور منظم فشار خون خود را کنترل کنید. ایده آل‌ترین فشار خون ۱۲۰.۸۰ است.

عدم احساس سفت شدن دور سینه:برخی افراد گاهی احساس سفتی دور سینه می‌کنند، که ممکن است نشانه حمله قلبی خفیف باشد، اما اگر تاکنون دچار این حالت نشده اید، این امر نشان می‌دهد که قلب سالمی دارید.

اکو کاردیوگرام:تمام نمونه‌های اکو کاردیوگرام را که گرفته اید، نگه دارید تا با مقایسه کردن آن‌ها از سلامت قلبتان مطمئن شوید.

تنها ایرانی مدیر صندوق سرمایه گذاری بین‌المللی وبینار برگزار میکندرول مضر:هر از گاهی برای تعیین میزان کلسترول و تری گلیسیرید خون به ویژه پس از ۳۰ سالگی آزمایش دهید. اگر گزارش خون شما سالم باشد دلیلی برای نگرانی نیست.

تست استرس:تست تردمیل یا تست استرس یکی از بهترین راه‌ها برای پی بردن به این موضوع است که آیا قلب شما تحت فشار قرار دارد یا نه پس از ۳۰ سالگی سالی یک بار این آزمایش را انجام دهید.

اخبارسلامت
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید