مصرف این ماده به‌طور قابل توجهی باعث کاهش قند خون می‌شود

مصرف این ماده به‌طور قابل توجهی باعث کاهش قند خون می‌شود

به گزارش خبرجو24؛ مصرف این ماده به‌طور قابل توجهی باعث کاهش قند خون می‌شود

افراد مبتلا به پیش دیابت یا پره دیابت(Prediabetes) با مشکل افزایش میزان قند خون از حالت طبیعی مواجه هستند. اگر پیش دیابت به‌ درستی کنترل و درمان نشود به بیماری دیابت نوع دو تبدیل خواهد شد.
به گزاش بهداشت نیوز، در مطالعه‌ای که به منظور بررسی اثر اسید چرب اولئوئیل اتانول‌آمید (OEA) بر وضعیت قند خون، مقاومت به انسولین و عامل التهابی در افراد مبتلا به پره دیابت توسط دکتر حسین خادم‌حقیقیان، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین انجام شد، مشخص شد مصرف اسید چرب اولئوئیل اتانول‌آمید به‌طور قابل توجهی باعث کاهش قند خون، مقاومت انسولینی و هموگلوبین گلیکوزیله (نشانگر تغییرات قند خون در سه ماهه اخیر) در این افراد شد.

مجری این طرح پژوهشی همچنین گفت: افراد مصرف کننده این اسید چرب، کاهش معنی داری در میزان التهاب داشتند. وی افزود: با‌توجه به اینکه دریافت این اسید چرب باعث بهبود وضعیت گلیسمی یعنی قند خون ناشتا، مقاومت انسولینی و هموگلوبین گلیکوزیله و کاهش فاکتور التهابی شد، استفاده از منابع این اسید چرب می‌تواند برای کنترل وضعیت پیش دیابت معرفی شود.

به گفته دکتر خادم حقیقیان، این مکمل غذایی را می توان با مصرف زیتون، گردو، بادام، بلغور و جو دوسر دریافت کرد.

گفتنی است، در این پژوهش، الهه پوریوسفی، کارشناسی ارشد تغذیه، محمدرضا رشیدی، دکترای داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی کاشان و دکتر سیما هاشمی‌پور، دکترای فوق تخصصی بالینی/ غدد درون ریز و متابولیسم مشارکت داشتند.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خودتان رو کاهش بدید، دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید