درآمد ۳۳۰ میلیون یورویی بارسا از فروش بخشی دیگر از حق پخش

درآمد ۳۳۰ میلیون یورویی بارسا از فروش بخشی دیگر از حق پخش

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، ‌ فعال شدن دومین اهرم مالی باشگاه بارسا در هفته آینده، نقش کلیدی برای بستن نقل‌وانتقالات فصل پیش روی ایفا می‌کند و دست ژاوی هرناندز را برای تقویت تیم باز می‌گذارد.

کاتالان‌ها  با فعال کردن این اهرم مالی که قرار است هفته آینده رخ دهد به رقمی بین ۳۲۰ تا ۳۳۰ میلیون یورو با سود سرمایه ۴۰۰ میلیون یورویی دست خواهند یافت که به باشگاه این امکان را می‌دهد که اکثر قراردادهای خود را ببندد.

بسته شدن قرارداد رافینیا و قرارداد با لواندوفسکی در شرف انجام است را می‌توان از نشانه‌های خوب فعال شدن اهرم‌های مالی بارسلونا دانست.

در این فرایند بارسا ۱۵ درصد دیگر از حق پخش تلویزیونی خود با شرکت سرمایه‌گذاری Sixth Street را خواهد فروخت و پیش از این هم ۱۰ درصد از سهم خود را به مدت ۲۵ سال با درآمد ۲۰۷.۵ میلیون یورویی به همین شرکت واگذار کرده بود.

این قرارداد پس از آن انجام گرفت که شرکای باشگاه مدتی قبل به خوان لاپورتا و هیئت مدیره او اجازه فروش مجموعا ۲۵ درصد از حق پخش تلویزیونی و ۴۹ درصد از سهام شرکت BLM را صادر کردند.

اگر بارسلونا این قرارداد را امضا نمی‌کرد سال مالی با ضرر ۱۵۰ میلیون یورویی به پایان می‌رسید درحالی که حالا باشگاه می‌تواند حساب‌های مالی خود را متعادل‌تر کند و بدهی‌ها را کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار

وبگردی