۱۳ نکته طلایی در رابطه زناشویی / رابطه جنسی ایده‌آل با رعایت این 13 مورد

بدون دیدگاه

به گزارش خبرجو24؛ ۱۳ نکته طلایی در رابطه زناشویی / رابطه جنسی ایده‌آل با رعایت این 13 مورد

بهتر شدن رابطه جنسی با کنترل استرس، ورزش منظم، تغذیه مناسب، کاهش وزن و … امکان پذیر است. صحبت درباره سکس، معاشقه و سوپرایز می‌تواند باعث بهبود و بهتر شدن رابطه جنسی شود.

بهبود کیفیت یا در اصطلاح بهتر شدن رابطه جنسی ارتباط مستقیمی با تلاش زن و مرد دارد. اگر هر دو طرف تمرکز و فعالیت‌های روزانه‌شان را بر اساس نیاز به رابطه جنسی بچینند، روز به روز بر کیفیت رابطه جنسیشان افزوده و پس از مدتی تغییراتی بنیادین در روحیه و شاد زیستن خود خواهند دید. اما برای افزایش میزان رضایتمندی و بهتر شذن رابطه جنسی چه باید کرد؟

برای نتیجه گرفتن و بهبود یافتن یک رابطه جنسی هر دو طرف باید به یک میزان از انرژی و وقت خود را هزینه کنند. افزایش کیفیت یک رابطه زناشویی را می‌توان از دو جنبه فعالیت‌های پیش از رابطه (فعالیت‌های مربوط به سلامت جسمی و روحی پیش از رابطه) و زمان انجام خود رابطه (معاشقه، تنوع در رابطه و …) بررسی کرد.

برای بهتر شدن رابطه جنسی چه کنیم؟

۱. تغذیه و سبزیجات مغذی

داشتن سبک زندگی نامنظم به همراه عدم توجه به رژیم‌های غذایی در طولانی مدت، تاثیرات جبران ناپذیری بر ضعیف شدن توانایی افراد در رابطه جنسی خواهد گذاشت.

کاروتنوئیدها ترکیبات محلول در چربی هستند. غذاهای غنی از کاروتنوئید هنگامی که وارد جریان خون می‌شوند، جذب مواد مغذی را در بدن بالا می‌برند. این کاروتنوئیدها میتوانند به تقویت قوای جنسی و افزایش تستوسترون کمک کنند. به همین دلیل بهتر است از سبزی‌های برگ سبز برای بهتر شدن رابطه جنسی تان استفاده کنید.

۲. کاهش وزن

اگر از آن دسته افرادی هستید که اضافه وزن دارید بهتر است به فکر لاغر شدن باشید. هر چه وزن کمتری داشته باشید از رابطه جنسی بهتری برخوردارید. کاهش وزن به افزایش تستوسترون و همچنین افزایش طول آلت تناسلی کمک می‌کند.

۳. فعالیت ورزشی منظم

همیشه به ورزش و فعالیت ورزشی بپردازید و یک برنامه غذایی متناسب داشته باشید تا اندامتان از فرم خارج نشود تا از نظر همسرتان مانند روز اول خوش اندام و زیبا باشید . ورزش و فعالیت جسمانی سبب افزایش حوصله و شادابی شما می شود همچنین موجب می شود همیشه زمانی را به برقراری ارتباط جنسی با همسرتان اختصاص دهید.

می‌توانید از وضعیت درخت در ورزش یوگا هم کمک بگیرید این حرکت به آوردن جریان خون به ناحیه تناسلی و در نتیجه رابطه جنسی بهتر کمک میکند.

۴. رفع مشکلات جنسی

تست‌های منظم پزشکی می‌توانند هر گونه بیماری یا اختلال پنهانی را که ممکن است موجب ناخوشایند شدن فعالیت‌های جنسی‌تان بشوند شناسایی کنند. اگر آقا دچار عدم نعوظ یا دیگر اختلالات جنسی است حتما برای درمان به پزشک مراجعه کند. زنان نیز در صورت داشتن ترشحات و بیماری‌های مقاربتی سریعا برای درمان اقدام نمایند. وجود بیماری یا هرگونه اختلال جنسی باعث ضعف و سردی رابطه خواهد شد.

۵. محبت کردن به یکدیگر

نوازش، لمس کردن یا بوسیدن تنها در هنگام رابطه جنسی انجام نمی‌شود. عادت کنید به همسرتان بگویید دوستش دارید و او را با الفاظ محبت‌آمیز صدا کنید، به راحتی یکدیگر را در آغوش بگیرید، ببوسید و نوازش کنید. گرفتن دست‌های یکدیگر و نوازش کردن‌شان، بازی با موهای هم و ماساژ دادن یکدیگر هنگام خستگی نیز از جمله رفتارهایی است که هم همسرتان را از نظر عاطفی سیراب می‌کند و هم عطش او را برای رابطه جنسی بیشتر می‌کند و سکس لذت‌بخش‌تری انتظارتان را می‌کشد.

۶. کنترل استرس

تغییرات زندگی، چه کوچک و چه بزرگ، می‌توانند تاثیر منفی بر زندگی جنسی‌تان بگذارند، حتی اگر این تغییرات مثبت باشند. خانه‌ی جدید، کار جدید، بچه دار شدن و هر تغییر دیگری می‌تواند استرس برانگیز باشد و جسما و روحا، آرامش‌تان را بهم بزند. در این مورد با همسرتان گفتگو کنید و بدانید که ناآرامی‌ها و استرس‌ها همیشگی نیستند اما باید کنترل شوند.

۷. داشتن لباس و آرایش متفاوت

به نوع پوشش و جذابیت لباس‌های‌تان در داخل منزل توجه کنید. سعی کنید لباس‌های متنوع با رنگ‌های جذاب انتخاب کنید. لباس‌های بازتری بپوشید، خصوصا در روزهایی که می‌خواهید با هم رابطه جنسی داشته باشید. به لباس‌های زیرتان هم توجه کنید و حتی با سبک‌های مختلف لباس‌های زیرتان، همسرتان را غافلگیر کنید. جذاب‌تر شدن شما لذت رابطه جنسی‌تان را افزایش می‌دهد.

۸. رعایت بهداشت

نظافت، مرتب بودن، بهداشت دهان و دندان برای دو طرف ضامن برقراری یک رابطه جنسی با کیفیت است. هیچ فردی دوست ندارد که با شخص ژولیده و نامرتب ارتباط جنسی برقرار کند.

۹. تنوع در روابط زناشویی

اگر روابط جنسیتان تکراری و یکنواخت شده، بهتر است کمی تنوع به این رابطه وارد کنید زیرا مهیج ترین فرد در رابطه جنسی هم اگر روابطش تکراری گردد، از آن دلزده خواهد شد. بنابراین با همسرتان مشورت کنید و برای بهبود روابط جنسی، کمی خلاق باشید و به آن تنوع دهید.

۱۰. انجام معاشقه پیش از سکس

رابطه‌ی جنسی ناگهانی و بدون مقدمه هیچ ایرادی ندارد اما خانمها معمولا به زمان بیشتری برای تحریک شدن نیاز دارند. کاملا تحریک و آماده شدن برای رابطه‌جنسی باعث می‌شود تجربه‌ی بسیار خوشایندتر و لذتبحش‌تری از فعالیت‌ جنسی خود داشته باشید که هر دوی شما از آن سود خواهید برد. پس پیشنوازی و معاشقه را دست کم نگیرید چون سبب می‌شود جریان خون به سمت اندام‌های جنسی بیشتر شده و ارگاسم‌های قوی‌تری داشته باشید و کلا راضی‌تر باشید.

۱۱. سوپرایز کردن یکدیگر

اگر همیشه به یک شکل و یک روال ثابت باهم سکس داشته باشید، هرچقدر هم که رابطه‌تان خوب و مطلوب باشد، بالاخره تکراری می‌شود. بنابراین ایجاد تنوع و غافلگیری همسرتان حین رابطه جنسی، یکنواختی و تکراری شدن را از بین می‌برد و باعث بهتر شدن رابطه جنسی‌تان می‌شود. نباید نحوه شروع، روش‌های به ارضا رساندن و اتمام رابطه جنسی برای خودتان و همسرتان روتین و قابل پیش‌بینی باشد. سعی کنید در مکان‌های مختلف منزل رابطه جنسی را تجربه کنید و آن را محدود به اتاق خواب نکنید.

لیست بلندبالایی از رفتارهای جنسی مثل بوسیدن، مکیدن و نوازش قسمت‌های مختلف بدن،‌ پوزیش‌های مختلف جنسی و روش‌های مختلف ارضا کردن(دهانی، دخول و…) تهیه کنید. فکر کردن به این روش‌ها باعث می‌شود کلی فکر و ایده جدید به ذهن‌تان برسد و در عین حال می‌توانید از جست‌وجو و مطالعه کردن هم بهره ببرید. گاهی چشم‌ها یا دست‌های همسرتان را ببندید و هیجان رابطه را برایش بیشتر کنید، چون در این حالت کمتر می‌تواند رفتارهای شما را پیش‌بینی یا کنترل کند، بنابراین بیشتر تحریک می‌شود. همچنین می‌توانید بسته به علاقه خودتان و همسرتان از صحبت‌های کوتاه یا کلمات تحریک کننده استفاده کنید.

۱۲. حمام دونفره

یکی از مفیدترین و البته لذت‌بخش‌ترین کارها بعد از رابطه جنسی حمام کردن دوتایی است. وقتی بعد از رابطه جنسی با هم حمام می‌کنید، احساس آرامش زیادی را به خودتان و رابطه‌تان تزریق می‌کنید. به طور کلی هر فعالیت دوتایی بعد از رابطه جنسی به نوعی امتداد هیجان و نزدیکی شما در سکس و انتقال آن به زندگی و رابطه عاطفی‌تان است.

۱۳. صحبت درباره روابط جنسی

با همسرتان درباره خواسته های جنسی و نیازهایتان و اینکه دوست دارید چه چیزی را با یکدیگر تجربه کنید، با یکدیگر صحبت کنید زیرا اگر خواسته ها و نیازهای جنسی و احساسی خود را با همسرتان مطرح نکنید روابط زناشویی و جنسی شما رفته رفته رو به سردی می نهد. شاید این کار برایتان سخت باشد اما موجب نزدیک شدن بیشتر شما به یکدیگر وتازگی در روابط جنسی و زناشویی می شود.

اخبارجامعه
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید