بازنشستگان حقوقشان بیشتر می شود | متناسب‌سازی‌ حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

بدون دیدگاه

به گزارش خبرجو24؛ بازنشستگان حقوقشان بیشتر می شود | متناسب‌سازی‌ حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟
محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از رسیدگی نشدن موضوع متناسب‌سازی‌ حقوق بازنشستگان، و مسائل مربوط به کارگران، ایثارگران و نهادهای حمایتی در لایحه برنامه هفتم توسعه انتقاد کرد او از رئیس مجلس خواست این موارد را مورد بررسی قرار دهد.

وی دیروز در صحن علنی مجلس اعلام کرد: شرایط فعلی به هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست و باید مشکلات مربوط به بازنشستگان، ایثارگران و کارگران به درستی در برنامه هفتم توسعه برطرف شود.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس هم در واکنش تأکید کرد: پیشنهادها برای پیگیری مطالبات به‌طور مستقیم به دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی ارسال شود.

او افزود: ما تا روز پنجشنبه هفته جاری جمع‌بندی خود را درباره موضوعات مطروحه با دولت انجام خواهیم داد و این پیشنهادها می‌تواند راهگشا باشد.

تردیدی نیست که پاسخ‌دادن به مطالبات اقشار ‌آسیب‌پذیر ازجمله بازنشستگان، ایثارگران، کارگران و امثال آن یک ضرورت است، اما مهم این است که حکمی اگر قرار است صادر شود، حتما منابع لازم برای حمایت از این اقشار پیش‌بینی شود تا آنها در عمل شاهد تحقق وعده‌های مسئولان باشند. از سوی دیگر نباید از نظر دور داشت که بهترین حمایت از اقشار خاص آسیب‌پذیر، مهار تورم است که باعث جلوگیری از کاهش شاخص رفاه آنها خواهد شد و به همین سبب رفع ناترازی‌های مالی در بودجه سالانه و تمهید راهکارهایی برای رفع چالش کسری تراز صندوق‌های بازنشستگی هم باید یک اولویت باشد.

 

اخباراقتصاد
پربازدیدحقوق بازنشستگان
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید