ادامه سرنوشت نامعلوم افغان ها در این کشور!

بدون دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24؛ ادامه سرنوشت نامعلوم افغان ها در این کشور!
درحالی‌که هزاران افغان طی دو سال گذشته در آمریکا درخواست پناهندگی داده‌اند، اما سرنوشت اقامت دائمی‌ هنوز نامعلوم است.اداره خدمات مهاجرت و شهروندی آمریکا اعلام کرد که شمار پناهجویان افغان در دو سال گذشته به طور قابل توجهی، 19 هزار متقاضی، افزایش یافته است.

پیش از این، شماری افغان‌هایی که در آمریکا درخواست پناهندگی می‌دادند به ده‌ها و صد‌ها نفر می‌رسید.

از سال 2013 تا 2021 آمریکا در مجموع برای کمتر از هزار افغان پناهندگی داده است.

افزایش چشمگیر پناهجویان افغان به صورت مستقیم به روند تخلیه همکاران افغان آمریکا از فرودگاه کابل در آگوست 2021 مرتبط است.

افغان‌هایی که در جریان روند تخلیه به پایگاه‌های نظامی آمریکا در قطر، آلمان و سایر کشور‌ها انتقال یافتند، پس از بررسی‌های اولیه امنیتی و بهداشتی، در چارچوب برنامه اقامت موقت بشردوستانه وارد آمریکا شدند.

وزارت امنیت داخلی آمریکا که بر اداره خدمات مهاجرت و شهروندی این کشور نظارت می‌کند،‌ در ماه می 2022 میلادی اعلام کرد که 72 هزار 500 افغان از طریق برنامه اقامت موقت محافظتی در آمریکا ثبت شدند و آنان تا 20 نوامبر 2023 اجازه زندگی و کار در آمریکا را دارند.

اما این وزارت در ماه سپتامبر سال جاری میلادی گفت: اقامت و اجازه کار این افغان‌ها را تا ماه می 2025 تمدید کرده است.

با این حال کنگره آمریکا تاکنون طرح اسکان مجدد افغان‌های تازه وارد به آمریکا را تصویب نکرده است، طرحی که شرایط را برای آنان مساعد خواهد کرد تا اقامت دائمی این کشور را به دست بیاورند و در نهایت شهروندی امریکا را کسب کنند.

اخبارورزش
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید