بیماری آنفلوانزا در فصول سرد سال شیوع بیشتری دارد

بدون دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24؛ بیماری آنفلوانزا در فصول سرد سال شیوع بیشتری دارد
رئیس اداره پیشگیری و درمان بیماریهای واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: همزمان با شروع فصول سرد سال احتمال ابتلا به بیماری های ویروسی از جمله آنفلوانزا افزایش می یابد که این بیماری در افرادی که از سیستم ایمنی قوی برخوردار نیستند می تواند چالش هایی را ایجاد کند.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر زهرا نهبندانی، با اشاره به اینکه در فصول سرد سال احتمال ابتلا به بیماریهای ویروسی از جمله سرماخوردگی، آنفلوانزا بیشتر است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر میزان ابتلا به بیماریهای ویروسی مانند سرما خوردگی و آنفلوانزا روبه افزایش است .

وی با بیان اینکه برای بیماری کرونا نیز همچنان احتمال ابتلا وجود دارد، گفت: از همین رو توصیه می شود سالمندان، بیماران زمینه ای ، کودکان و مادران باردار از حضور در تجمعات پرهیز کنند و با مشورت پزشک واکسن آنفلوانزا را تا 15 آبان ماه دریافت کنند چون بعد از این بازه زمانی با شیوع آنفلوانزا مواجه خواهیم بود و عملا استفاده از واکسن کمک چندانی نمی کند.

رئیس اداره پیشگیری و درمان بیماریهای واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه وجه افتراق آنفلوانزا و بیماری سرما خوردگی در تب و بدن درد در دوران نقاهت بیمار است، تصریح کرد: بیماران باید سه تا پنج روز بعد از ابتلا به بیماری رو به بهبودی بروند ولی اگر شرایط بیمار بعد از این بازه زمانی همچنان صعودی باشد باید حتما بیمار به پزشک معالج مراجعه کند.

دکتر نهبندانی با بیان اینکه بیماران زمینه ای، مادران باردار، سالمندان و کودکان در اولویت دریافت واکسن آنفلوانزا هستند، اظهار کرد: دانش آموزان نیز با بروز علائم سرماخوردگی باید ماسک استفاده کنند و در دوران نقاهت در منزل استراحت کنند تا از شیوع بیماری جلوگیری شود.

اخبارسبک زندگیسلامت
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید