ترفندهای طلایی برای از بین بردن خش شیشه عینک/عکس ها

بدون دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24؛ ترفندهای از بین بردن خش شیشه عینک

عصر ایران: در این مطلب به چند روش اقتصادی و بسیار راحت اشاره شده است تا به راحتی بتوانید خش‌های ساده عینک خود را برطرف کنید. خش‌های عمیق بهتر است توسط یک تعمیرکار بررسی و رفع شود.

خمیردندان ساده برای از بین بردن خش شیشه عینک

یک خمیردندان که فاقد مواد شیمیایی و سفید کننده قوی باشد، انتخاب کنید. کمی روی لنز شیشه خود بمالید. طوری که لنزها آسیب نبینند. با یک پارچه میکروفیبر نرم به آرامی و به صورت دورانی آن را مالش دهید. سپس به آرامی و با آب فراوان بشویید. در نهایت با پارچه میکروفیبر نرم، شیشه‌های عینک را خشک کنید.

ترفندهای از بین بردن خش شیشه عینک

 

 از واکس مایع مخصوص خودرو استفاده کنید

یک پد الکلی یا یک تکه پنبه بردارید. واکس مایع یا اسپری مایع که مخصوص پاک کردن شیشه‌های خودرو است به پنبه اسپری کنید. بر روی قسمتی از لنز شیشه عینک که خراش افتاده است به آرامی بکشید تا خش‌ها ناپدید شوند. در آخر با یک پارچه تمیز و خشک از جنس میکروفیبر، شیشه‌ها را خشک کنید تا اثرات لک و جای انگشت پاک شود. با این ترفند دیگر خشی بر روی عینک شما باقی نخواهد ماند.

ترفندهای از بین بردن خش شیشه عینک

چند نکته برای جلوگیری کردن از خش شیشه عینک

همیشه عینک خود را در جای قاب مخصوص قرار دهید. هیچ وقت عینکتان را بدون محافظ داخل کیف، ماشین، بر روی میز و… قرار ندهید. عینک را دور دستمال مخصوصش بپیچید و داخل قاب بگذارید‌.

ترفندهای از بین بردن خش شیشه عینک

اگر قاب مخصوص عینک ندارید یک کیف محافظ برای خود درست کنید. همچنین همیشه یک پارچه نرم میکروفیبر به همراه داشته باشید. بهتر است شیشه عینک خود را با هر پارچه‌ای پاک نکنید تا خش نیفتد.

ترفندهای از بین بردن خش شیشه عینک

دوربین را دور از تابش مستقیم خورشید نگه دارید. تابش نور مستقیم خورشید باعث از بین رفتن و بی کیفیت شدن لنز دوربین شما می‌شود.

ترفندهای از بین بردن خش شیشه عینک

اگر رانندگی می‌کنید و می‌خواهید کمی به چشمان خود استراحت بدهید، بهتر است یک کیف مخصوص داخل ماشین داشته باشید. می‌توانید عینک خود را داخل کیف بگذارید تا از تابش خورشید و صدمات احتمالی، جلوگیری کنید.

ترفندهای از بین بردن خش شیشه عینک

سخن آخر در رابطه با جلوگیری از خش شیشه عینک

خش افتادن شیشه عینک برای تمام افرادی که از آن استفاده می‌کنند، می‌تواند دغدغه بزرگی باشد. اگر خش‌های شیشه کوچک بوده یا عمیق نیستند، می‌توانید از ترفند بالا استفاده کنید. شما از کدام یک از روش‌های بالا برای جلوگیری و محو کردن خش، استفاده کرده‌‌اید؟

اخبارسبک زندگی
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید