تدوین استاندارد بیمه خودرو / بیمه خودرو گران شد؟

بدون دیدگاه
 

به گزارش خبرجو24، تدوین استاندارد بیمه خودرو / بیمه خودرو گران شد؟
استاندارد برای صدور بیمه نامه، جبران خسارت بیمه‌های شخص ثالث، بدنه و حوادث راننده کاربرد دارد.

بیمه شخص ثالث خودرو، نوعی بیمه مسئولیت مدنی است که توسط مالک خودرو خریداری می‌شود. این بیمه به مالک خودرو پوشش می‌دهد در صورت وقوع حوادثی که ممکن است به شخص یا مالکان دیگر خودروها آسیب برساند. به این ترتیب، بیمه شخص ثالث خودرو مسئولیت مالک خودرو در مقابل خسارت‌های ناشی از تصادفات و حوادثی که او ایجاد کند را پوشش می‌دهد. این نوع بیمه معمولاً اجباری است و در بسیاری از کشورها مورد نیاز قانونی برای مالکان خودروها می‌باشد.

سازمان ملی استاندارد از تدوین استاندارد ملی خدمات بیمه خودرو با هدف تعیین الزامات مربوط به کیفیت ارائه خدمات بیمه خودرو به مشتریان خبر داد.

سازمان ملی استاندارد اعلام کرده است که در راستای تحقق برنامه‌های این سازمان در حوزه استانداردسازی حوزه خدمات، استاندارد ملی «خدمات بیمه خودرو» با هدف تعیین الزامات مربوط به کیفیت ارائه خدمات بیمه خودرو به مشتریان و برای شفاف سازی فرآیند صدور بیمه نامه، رضایت ذی‌نفع در فرایند پرداخت خسارات و رعایت حقوق ذی‌نفعان در دفاتر بیمه خودرو به تصویب رسید.

گفتنی است این استاندارد برای صدور بیمه نامه، جبران خسارت بیمه‌های شخص ثالث، بدنه و حوادث راننده کاربرد دارد.

از جمله موضوعات مهمی که در این نسخه استاندارد ملی ذکر شده این است که بیمه‌گر موظف است کلیه اطلاعات ضروری درباره پوشش‌های بیمه، وظایف و تعهدات بیمه‌گر و بیمه‌گذار، میزان حق بیمه و نحوه پرداخت آن، استثنائات و محدودیت‌های بیمه، نحوه ارائه خدمات بیمه‌ای و سایر توضیحات لازم را به صورت مناسب به متقاضی اعلام کند.

همچنین بیمه‌گر باید از تبلیغات گمراه‌کننده خودداری کند. یکی از مواردی که مصداق تبلیغ گمراه کننده است این است که تبلیغی موجب ابهام در تشخیص محصولات بیمه‌ای شود.

اخباراقتصادخودرو
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید