مزایده خودروهای تصادفی ایران خودرو (لینک ثبت نام)

بدون دیدگاه

معمولا هر ساله خودرو هایی که به هر دلیلی دچار سانحه شده اند، توسط شرکت ایران خودرو به شکل مزایده به فروش می رسند. برای افرادی که تمایل دارند با هزینه کمتری خودرو تهیه کنند، شرکت در مزایده خودرو های تصادفی می تواند بهترین گزینه باشد. البته همه خودرو های تصادفی گزینه خوبی برای خرید نیستند، چرا که در برخی مدل ها آسیب وارد به خودرو زیاد می باشد و به همین دلیل چندان ارزش خرید ندارند. اما مدل های دیگری هم وجود دارند که با تعمیر و صرف کردن مبلغی، بتوانید خودرو را سرپا کنید. پس در مورد خرید خودرو های تصادفی نگرانی های زیادی وجود دارد. بهتر است قبل از شرکت در مزایده خودرو های تصادفی ایران خودرو، در مورد شرایط خودرو ها اطلاعات بیشتری کسب کنید تا بتوانید خودروی مناسب تری خرید کنید. در این مطلب قصد داریم تا بیشتر در در مورد خودرو های تصادفی که توسط ایران خودرو مزایده می شوند، صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

نحوه شرکت در مزایده خودروهای ایران خودرو

معمولا بیشتر خودرو هایی که توسط ایران خودرو مزایده می شوند اما لزوما همیشه این گونه نیست و گاها روش های دیگری برای شرکت در مزایده اعلام می شود. با توجه به گسترش فضای مجازی، دیگر به مانند گذشته نیاز به حضور فیزیکی متقاضی برای شرکت در مزایده نیست و از این رو می توانید به شکل آنلاین هم پیشنهاد های خودتان را ارائه کنید. بهتر است برای مطمئن شدن از نحوه شرکت در مزایده خودرو های تصادفی، به آگهی و اطلاعیه های ایران خودرو مراجعه کنید. در این اطلاعیه ها معمولا شرایط دقیق و نحوه شرکت در مزایده اعلام می شود. از طریق مراجع اعلامی در آگهی می توانید برای خرید خودرو اقدام کنید‌.

سایت مزایده خودرو

یکی از سایت هایی که میتوانید مزایدات خودرو و مزایدات ایران خودرو را پیگیری کنید سایت مزایده خودرو میباشد. با ورود به سایت مزایده خودرو میتوانید انواع مزایدات با تفکیک استانی و مدل خودرو مشاهده کنید و سریعتر به تمام مزایدات ایران خودرو دسترسی داشته باشید.

برای مشاهده مزایدات خودرو تصادفی ایران خودرو مراحل زیر را طی نمایید:

  1. وارد صفحه ثبت نام سایت مزایده خودرو شوید.
  2. حالا با یک شماره موبایل ثبت نام کنید.
  3. بعد از ورود میتوانید اگهی های استان های مختلف را مشاهده نمایید.
  4. روی آگهی های ایران خودرو و اگهی های دیگر کلیک کنید میتوانید هر اگهی کلیک کنید.

مستقیم از سایت ایران خودرو

یکی دیگر از روش ها مستقیما از سایت ایران خودرو به آدرس auction.ikco.ir میباشد. شما با ثبت نام در سایت مزایده خودرو میتوانید به مزایدات خودرو ایران خودرو دسترسی داشته باشید. اطلاع رسانی ها از سایت انجام خواهد شد و میتوانید آگهی ها را دنبال کنید که بخش های مختلفی دارد و خودرو های تصادفی را میتوانید پیدا نمایید.

مراحل مزایده خودرو تصادفی ایران خودرو

هر مکان مزایده خودرو قوانین مربوط به خودش را دارد اما به طور کلی موارد زیر به عنوان نکات کلی بررسی نمایید:

خودرو های تصادفی تقریبا مشابه خودرو های دیگر به روش مزایده به فروش می رسند. بسته به شرایط ممکن است برای برخی مزایده ها محدودیت کارت ملی و یا ثبت نام خودرو در نظر گرفته بشود اما معمولا برای خودرو های تصادفی محدودیت کارت ملی در نظر گرفته نمی شود تا افراد بیشتری مجوز شرکت در آن را پیدا کنند. به مانند دیگر انواع مزایده، در این روش هم مبلغی به عنوان وجه تضمین گرفته می شود. این مبلغ بسته به نوع خودرو می تواند از ۶ تا ۱۰ میلیون متفاوت باشد. مهلت چند روزه ای برای پرداخت این پول تعیین می شود تا در این فرصت، متقاضیان هم بتوانند امکان تنظیم پیشنهاد خود را پیدا کنند.

برای پرداخت پول می توان از طریق درگاه بانکی سایت هم اقدام کرد، اما در مورد تکمیل وجه بسته به مبلغ باقی مانده شاید نیاز به حواله بانکی باشد. در نهایت پیشنهاد های متقاضیان پس از اتمام مهلت قانونی، بررسی می شود و چند پیشنهاد برتر به ترتیب به عنوان برندگان اعلام خواهند شد. از آن جایی که مزایده خودرو های تصادفی ایران خودرو معمولا از دسته مزایده های عمومی است، پیشنهاد های برتر به همراه قیمت پیشنهادی آن ها اعلام می شود. بهترین پیشنهاد فرصت چند روزه دیگری پیدا می کند تا بتواند برای تکمیل وجه اقدام کند.

پس از تکمیل وجه معمولا دیگر فرصت انصراف وجود نخواهد داشت. هم چنین در صورت عدم تکمیل وجه، مبلغ وجه تضمین به نفع برگزار کننده وصول می شود و به نفرات بعدی اعلام شده، فرصت تکمیل وجه داده می شود. تمامی مراحل مزایده ایران خودرو به شکلی قانونی و تحت نظر مراجع مربوطه انجام می شود.

چگونه از خودرو های تصادفی در مزایده مطمئن شویم؟

اشاره شد که برخی از خودرو های تصادفی که در مزایده به فروش می رسند، ضربه زیادی دیده اند و به همین دلیل از نظر فنی دچار مشکلات زیادی خواهند شد. خرید چنین خودرو هایی حتی با قیمتی بسیار کمتر از سطح بازار هم ارزش ندارد. از این رو نگران اصلی اکثر شرکت کنندگان در مزایده خودرو های تصادفی ایران خودرو انتخاب خودرو هایی است که در آینده آن ها را با چالش مواجه کند. برای اطمینان دقیق از کیفیت خودرو راهکار هایی وجود دارد که لازم است حتما قبل از خرید خودرو آن ها را انجام بدهید.

نکته ای که باید بدانید این است که در آگهی های مزایده معمولا شرایط دقیق خودرو بیان نمی شود و تنها نقایص کلی آن گفته می شود پس اگر استان و شهر شما مثلا در مشهد هست حتما مزایده خودرو در مشهد را مشاهده کنید تا دسرسی کامل برای بررسی خودرو داشته باشید. پس نیاز است تا خودتان بررسی دقیق تری در مورد خودرو و شرایط آن انجام بدهید. شاید بررسی حضوری خودرو بتواند بهترین کمک به شما برای تعیین کیفیت دقیق آن باشد. معمولا بهتر است در بررسی حضوری، بخش های فنی خودرو بیشتر مورد توجه قرار بگیرند، چرا که این بخش ها به احتمال زیاد در آینده بیشتر دردسر ساز خواهند شد.

جمع بندی

در مزایده خودرو های تصادفی ایران خودرو، امکان خرید خودرو با قیمتی بسیار کمتر از بازار فراهم شده است، اما این روش با ریسک زیادی هم می تواند همراه باشد. بهترین کار این است که به شکل دقیق از شرایط خودرو مطلع شوید و در نهایت نسبت به شرکت در آن تصمیم بگیرید.

انتهای رپورتاژ آگهی/

خودروکسب و کار
رپورتاژ
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید