خرید از چین با علی والا

بدون دیدگاه

شرکت‌های بازرگانی امروزی تنها نقش مشاور را برای واردات از چین بازی نمی‌کنند. بلکه این شرکت‌ها با تربیت متخصصان باتجربه و آگاه، انجام مراحلی که بازرگان به‌تنهایی از پس آنها برنمی‌آید را هم بر عهده می‌گیرند. یکی از بهترین آنها هم که با ارائه خدمات خرید از چین با علی والا کارهای واردات را برای بازرگانان به‌سادگی انجام می‌دهد، شرکت بازرگانی علی والا نام دارد.

واردات هرکالایی از چین 3 مرحله دارد. بازرگانی که قصد واردات کالاهای مجاز از چین داشته باشد لازم است در ابتدا دست به خرید کالاها زده، سپس کالاها را از گمرک چین ترخیص کند و در نهایت آنها را برای ارسال به ایران تحویل شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی دهد.

مراحل واردات از چین

بازرگانان به‌خوبی می‌دانند که واردات هر کالایی از چین با پشت‌سر گذاشتن 3 مرحله خرید، ترخیص و ارسال به ایران قابل انجام خواهد بود. با این حال همان بازرگان می‌داند که هرکدام از این مراحل نکاتی دارند که اگر به‌خوبی رعایت نشوند، واردات به‌درستی پیش نرفته و گاه سود اندکی خواهد داشت.

خرید از چین

اولین مرحله واردات که اجرای درست آن مشروط به رعایت نکات زیادی است، خرید از چین نام دارد. برای اینکه بتوان این مرحله را به‌خوبی پشت‌سر گذاشت لازم است که ابتدا درباره اینکه قصد دارید چه کالایی وارد شود حسابی تحقیق کنید.

این تحقیقات درواقع هم شامل نیازهای بازار ایران خواهد بود و هم درباره کیفیت کالاهایی که در چین تولید می‌شود. مثلا با این تحقیقات می‌توان فهمید که هر زمانی از سال واردات چه کالایی از کدام شرکت‌های چینی سودآور است.

بعداز اینکه مشخص شد بهترین کالا برای واردات به ایران کدام است، نوبت به مذاکره با شرکت فروشنده چینی و رسمی کردن خرید کالا می‌رسد. راه خرید رسمی کالا از چین نیز تکمیل و ارسال درخواست خرید رسمی برای شرکت فروشنده است.

این برگه همان پروفرما یا پیش‌فاکتور است و در آن اطلاعاتی مثل قیمت خرید، تعداد روش پرداخت هزینه خرید درج شده است. بهترین راه برای تکمیل پروفرما این است که از متخصصان مرتبط با خرید کالا از چین مشورت بگیرید تا پیش‌فاکتور را به‌درستی برای شما تکمیل و ارسال کنند.

ترخیص کالا از گمرک

بعد از ارسال پروفرما و تایید آن توسط شرکت فروشنده، کالاهای درخواستی شما تهیه شده و تحویل گمرک کشور چین داده می‌شوند. هر کالایی که از چین خریداری کنید ابتدا تحویل گمرک چین داده می‌شود و شما بعد از اینکه توانستید برگه ترخیص آنها را اخذ کنید اجازه دارید کالاها را برای ایران ارسال کنید.

اخذ برگه ترخیص نیز یکی از مراحل تخصصی واردات از چین است که نیازمند کمک متخصص مرتبط است. نام این متخصصان که کارهای ترخیص کالا را برعهده می‌گیرند ترخیص‌کار است و درواقع نیروهایی تربیت یافته برای انجام کارهای دریافت مجوز عبور از گمرکی هستند.

وظیفه ترخیص‌کار این است که مدارکی مثل پروفرما، بارنامه و کارت بازرگانی را تهیه کرده و به اداره گمرک چین تحویل دهد. همچنین ترخیص‌کار به‌خاطر تجربه و آگاهی که دارد اقدام به تکمیل فرم درخواست ترخیص کالاها کرده و کارهای این مرحله از واردات را به‌سادگی انجام خواهد داد.

ارسال کالا از چین به ایران

با انتخاب خرید از چین با علی والا می‌توانید به‌سادگی کمک‌هایی که در مراحل قبل توضیح دادیم را دریافت کرده و با کمترین هزینه و اتلاف وقت، کالا را از چین خریداری کرده و برای ایران ارسال کنید. این خدمت به شما در خرید و انتخاب شرکت فروشنده مناسب کمک می‌کند، برای ارسال کالاها به ایران نیز می‌توانید از آن به‌خوبی استفاده کنید.

برای انتقال کالاها به ایران نیز لازم است ابتدا شرکت‌های حمل‌ونقل کارگو را به‌خوبی بشناسید و از میان آنها بهترینشان را که با شرایط شما جور است انتخاب کنید. روش کارگو عموما ازطریق 3 راه دریایی، هوایی و زمینی قابل انجام است. هرکدام از این راه‌ها نیز مزایا و معایب خود را دارد.

خرید از چین با علی والا ساده است

سپردن کارهای خرید از چین به علی والا باعث می‌شود که واردات کالا از کشور چین بسیار ساده گردد. کارهای انتخاب و خرید کالا را که متخصصان شرکت علی والا بدون اینکه نیاز باشد شما کوچک‌ترین وقتی بگذارید در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهند.

برای انجام کارهای ترخیص نیز متخصصانی وجود دارند که شرکت علی والا از آنها کمک می‌گیرد و به‌سادگی برگه ترخیص کالاها را دریافت می‌کند. برای انتقال کالاها به ایران نیز علی والا از قبل با شرکت‌های حمل‌ونقل قرارداد طولانی‌مدت بسته و مشکلی وجود ندارد. تنها می‌ماند تحویل کالاها از گمرک ایران که کار یک روز است و می‌توانید به‌سادگی انجام دهید.

انتهای رپورتاژ آگهی/

سبک زندگیکسب و کار
رپورتاژ
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید