این نوشیدنی سبب سقط جنین می شود!

بارداری
بدون دیدگاه

به گزارش خبرجو24، نوشیدنی‌هایی که باعث سقط جنین می‌شوند!
به طور کلی دو نوع سقط جنین وجود دارد.ختم حاملگی قبل از هفته ۲۲ بارداری که به آن سقط جنین گفته می‌شود؛ ممکن است به صورت خود‌ به خودی رخ دهد، اما برخی مادران بهصورت عمدی اقدام به آن می‌کنند که می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری در پی داشته باشد.ختم حاملگی قبل از هفته 22 بارداری یا وزن جنین زیر 500 گرم بهعنوان سقط جنین شناخته می‌شود.

به طور کلی دو نوع سقط جنین وجود دارد؛ نوع اول سقط خود به خودی است؛ در برخی از موارد قبل از 22 هفتگی بارداری خاتمه پیدا می‌کند و جنین خودبه‌خود سقط می‌شود.

علل سقط خود به خودی چیست؟

اختلال در تکامل تخم، برخی بیماری‌های مادر مانند سل، کمبود یُد، مشکلات تیروئیدی، دیابت کنترل نشده، کمبود برخی هورمون‌های جنسی،‌ سیگاری بودن مادر،‌ مصرف الکل، مصرف بیش از 4 فنجان قهوه در طول روز، تماس با اشعه و گازهای بیهوشی، ضربه به شکم و برخی از مشکلات رحم ممکن است منجر به سقط جنین به صورت خود به خودی شوند.

علائم سقط جنین چیست؟

هر نوع خونریزی در نیمه اول حاملگی مطرح‌کننده تهدید به سقط است؛ اگر قبل از هفته بیست و دوم بارداری، مادر دچار لکه بینی، خونریزی و درد شکمی شود باید سریعاً به نزدیک‌ترین مرکز درمانی مراجعه کند.

برخی از انواع سقط نیز به صورت عمدی انجام می‌شوند که به آن سقط جنایی گفته می‌شود؛ بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، سالانه حدود 73 میلیون سقط جنین القایی یا عمدی در سراسر جهان اتفاق می‌افتد.

در ایران آمار دقیقی از سقط جنین عمدی در دسترس نیست زیرا این کار به صورت زیرزمینی و عمدتاً نیز توسط افراد غیرمتخصص انجام می‌شود اما بنا بر اعلام وزارت بهداشت سالانه 300هزار سقط جنین غیرقانونی در ایران انجام می‌شود که آمار بسیار زیادی است. حدود 30 درصد از این موارد سقط جنین غیرقانونی توسط کادر درمان و به صورت غیرقانونی و پنهانی انجام می‌شود.

آمارهای سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که به طور متوسط در جهان از هر 10 حاملگی ناخواسته، 6 مورد و از هر 10 حاملگی، 3 مورد به سقط جنین القایی یا عمدی ختم می‌شود! همچنین حدود 45 درصد از این سقط جنین‌ها ناایمن هستند.

برخی مادران دلایل مختلفی از جمله بارداری ناخواسته، نداشتن آمادگی برای مادر شدن، تمایل به ادامه تحصیل و کار و … را برای سقط جنین خود مطرح می‌کنند اما باید بدانند که جنین انسان موجودی زنده و دارای حقوق مشخصی است و سقط جنین درواقع همانند قتل، گرفتن حق زندگی از یک انسان است.

از سوی دیگر این نوع سقط، علاوه بر این که از نظر شرعی حرام و از نظر قانونی ممنوع است؛ عواقب بسیار خطرناکی نیز برای سلامتی و وضعیت روانی مادران دارد.

منبع: تسنیم

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خودتان رو کاهش بدید، دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

اخبارسبک زندگیسلامت
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید