پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا ۲۲ آبان ۱۴۰۲

قیمت طلا
بدون دیدگاه

به گزارش خبرجو24، پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا ۲۲ آبان ۱۴۰۲
امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار مانند روز قبل با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که هر گرم طلا ۱۸ عیار که روز قبل تا ۲،۴۲۷،۷۰۰ تومان رسیده بود، امروز با کاهش ۰.۴۸ درصدی به ۲،۴۱۶،۱۰۰ تومان رسید.
در بازار آزاد، امروز یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته کاهش یافت و به ۲ میلیون و ۴۲۷ هزار تومان رسید.

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۸ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سکه یک‌گرمی ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، ۱۰ میلیون و ۴۶۶ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر انس طلا در بازار‌های جهانی ۱۹۴۰ دلار است.

فعالان بازار طلا، رکود و افت تقاضا را دلیل بازدهی منفی و کاهش بیشتر قیمت مصنوعات طلا و سکه نسبت به سایر بازار‌ها می‌دانند. آن‌ها می‌گویند کاهش قیمت، افت تقاضا را تشدید کرده و در پی این موضوع، طلا کاهش ۲۰ تا ۴۰ درصدی داشته است. پیش از این نیز نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم گفته بود، تا ٢٠ درصد تقاضای عروس و داماد‌ها برای خرید طلا به سمت بدلیجات و نقره رفته است.

در همین راستا وی با اشاره به بی‌سابقه بودن شرایط رکودی در بازار فلز زرد به تجارت‌نیوز گفت: «شرایط اقتصادی و افت قدرت خرید مردم شرایط رکودی در بازار فلز زرد را تشدید کرده و منجر به آسیب به واحد‌های تولیدی و توزیعی طلا و سکه شده است.»

بذرافشان با تاکید بر اینکه قیمت‌ها به ثبات خوبی رسیده است افزود: «مردم منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها در بازار طلا نباشند. مگر اینکه انس جهانی یا نرخ ارز تغییر و نوسان خاصی داشته باشد.»

این فعال اقتصادی با اشاره به وقوع جنگ در منطقه خاورمیانه خاطرنشان کرد: «در ابتدای جنگ خاورمیانه قیمت‌ها افزایش چشمگیری داشت، اما هیجانات اولیه از بازار تخلیه شده و قیمت طلا و سکه تثبیت شده است.»

بذرافشان نوسان یک تا پنج درصدی قیمت‌ها در بازار طلا را طبیعی عنوان کرد و افزود : « باید دید در روز‌های آینده اونس جهانی و در بازار‌های داخلی نرخ ارز و میزان تقاضا به چه سمتی خواهد رفت. اما به نظر می‌رسد قیمت‌ها نوسان زیادی نداشته باشد.»

اخباراقتصاد
پربازدیدقیمت طلا
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید