قیمت سکه ریخت / زیر پای دلار خالی شد!

بدون دیدگاه

به گزارش خبرجو24؛ قیمت سکه ریخت / زیر پای دلار خالی شد!

قیمت دلار و درهم در بازار امروز شنبه 27 آبان ماه مسیر نزول را دنبال کردند اما قیمت سکه امامی در مقایسه با دو روز قبل تقریبا ثابت ماند.

بازار ارز تهران امروز شنبه ۲۷ آبان‌ماه در حالی شروع به کار کرد که شبکۀ اینترنت کشور دچار اختلال شده بود و برخی شبکه‌های اجتماعی قطع شده بودند. برخی از معامله گران می‌گفتند این اتفاق دسترسی معامله گران به قیمت ها را تحت تاثیر قرار داد.

طبق ادعای معامله‌گران قیمت دلار از همان آغاز فعالیت کاری بازار آرایش نزولی به خود گرفت. هر برگ اسکناس آمریکایی امروز با ۵۰ هزار و ۵۵۰ تومان روانه بازار شد و در نیمه هر با همین قیمت به فروش رسید که در مقایسه با دو روز قبل کاهش تقریباً ۳۰۰ تومانی را نشان می‌دهد.

پیش‌ازاین فعالان بازار گفته بودند اگر قیمت دلار از محدوده حمایت ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان خارج شود به سمت ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان حرکت خواهد کرد و پس از کف‌زنی دوباره به روند صعود برمی‌گردد. اما درصورتی‌که قیمت دلار از مرز مقاومت ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان عبور کند محدوده مهم‌تر مقاومتی آن ۵۱ هزار و ۵۰۰ تا ۷۰۰ تومان است که در صورت شکستن آن، روند صعودی می‌شود.

در هرات هم قیمت دلار امروز با ۵۰ هزار و ۶۵۰ تومان بازار شد و در نیمه‌روز با ۵۰ هزار و ۴۲۰ تومان معامله شد که نسبت به‌روز پنجشنبه گذشته ۱۸۰ تومان عقب‌نشینی کرده است. علاوه بر دلار امروز نرخ حواله درهم نیز مسیر نزول را دنبال کر. قیمت درهم که در معاملات نقدی عصر پنجشنبه گذشته با ۱۳ هزار و ۹۷۰ تومان بسته شده بود امروز با ۱۳ هزار و ۹۳۰ تومان شروع به کار کرد و در ادامه معاملات تا ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان پایین آمد .

تحلیلگران اقتصادی پیش‌بینی کرده بودند که در شرایط کنونی معامله‌گران بر این باورند که اگر قیمت درهم در کانال ۱۳ هزار تومان تثبیت دهد، قیمت دلار تهران نیز در کانال ۵۰ هزار تومان ماندگار خواهد شد؛ اما در غیر این صورت به کانال بالا باز می‌گردد.

قیمت اونس طلا شب گذشته در حدود ۱۹۸۰ دلار به فروش رسید. در بازار داخلی ایران قیمت هر گرم طلا در داخل ایران امروز با ۲ میلیون و ۴۲۸ هزار معامله شد که نسبت به دو روز قبل ۳ هزار و ۴۰۰ تومان رشد کرده است. از سوی دیگر قیمت سکه امامی در حدود در حدود ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد. این قیمت در مقایسه با عصر پنجشنبه گذشته ثابت بود.

فنی کارها می‌گویند در شرایط کنونی مرز مقاومتی ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و پس از آن مقاومت ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد. از سوی دیگر مرز حمایتی ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای سکه‌بازان مهم است که اگر شکسته شود احتمال عقب‌نشینی تا نیمه کانال ۲۸ میلیون تومان محتمل خواهد بود.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید