اطلاعیه مهم برای بیمه شدگان تامین اجتماعی / فعالیت شعب تأمین‌ اجتماعی در ایام تعطیلات نوروزی

اطلاعیه مهم برای بیمه شدگان تامین اجتماعی / فعالیت شعب تأمین‌ اجتماعی در ایام تعطیلات نوروزی

به گزارش خبرجو24؛ اطلاعیه مهم برای بیمه شدگان تامین اجتماعی / فعالیت شعب تأمین‌ اجتماعی در ایام تعطیلات نوروزی

بیمه تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به منظور ایجاد رفاه و حمایت از حقوق کلیه کارکنان کارخانه ها، اداره ها و سازمان ها و دیگر محیط های کاری به وجود آمد. بیمه تامین اجتماعی بیشتر برای دهک های متوسط و پایین در نظر گرفته می شود. بیمه تامین اجتماعی کمک زیادی در تامین برخی نیاز های اولیه ی افراد می کند. در حال حاضر، طبق قانون بیمه تامین اجتماعی و بیمه نامه برای تمامی افراد شاغل، اجباری است. می توان گفت که سازمان و بیمه تامین اجتماعی، مهم ترین رکن صنعت بیمه در کشور است.

بشیر عمرانی؛ مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین‌ اجتماعی گفت: با توجه به حذف دفترچه‌های درمان و ارائه خدمات درمانی تأمین‌ اجتماعی برمبنای کد ملی و استمرار رابطه بیمه‌ای، بیمه‌شدگان سازمان تأمین‌ اجتماعی می‌توانند از استحقاق درمان خود و افراد تبعی، با ثبت‌نام در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌ اجتماعی به نشانی es.tamin.ir یا تماس با مرکز ارتباطات مردمی این سازمان به شماره 1420 اطلاع پیدا کنند و در صورت بروز هرگونه مشکل در ایام تعطیلات نوروز، می‌توانند با سامانه مرکز ارتباطات مردمی این سازمان تماس گرفته یا به شعب کشیک سازمان تأمین‌ اجتماعی مراجعه کنند.

عمرانی افزود: به‌‎منظور جلوگیری از بروز هرگونه وقفه احتمالی در ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان در ایام تعطیلات نوروزی سال 1402 و رفع مشکلات احتمالی در پوشش بیمه درمانی (استحقاق درمان)، ادارات‌کل استان‌ها در هر شهر، شعبه‌ای را به‌عنوان ستاد ارائه خدمات پوشش بیمه درمان جهت ایام تعطیلات نوروزی (یکم لغایت سوم فروردین 1402) معرفی و در صورت مراجعه و درخواست متقاضیان برای رفع مشکلات پوشش بیمه درمانی، خدمات مربوطه را مطابق مقررات و ضوابط جاری ارائه می‌دهند.

براساس این گزارش، اسامی شعب کشیک این سازمان در شهرهای مختلف در ایام تعطیلات نوروز، در ورودی‌های شهرها و نیز شعب و ادارات‌کل تأمین‌ اجتماعی استان و نیز از طریق تماس با سامانه 1420 اطلاع‌رسانی خواهد شد.

همچنین سامانه تلفنی 1420 سازمان تأمین‌ اجتماعی در ایام نوروز به‌صورت شبانه‌روزی برای اعلام فهرست و نشانی شعب کشیک و هرگونه راهنمایی بیمه‌ای دیگر، آماده پاسخگویی به تماس‌های تلفنی هموطنان است.

سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: در صورتی‌که زن و شوهر هر دو بیمه‌شده سازمان تأمین‌اجتماعی و واجد شرایط باشند، کمک هزینه ازدواج به هر دو نفر پرداخت می‌شود.

سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام کرد از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان شهریور ۱۴۰۱، در مجموع تعداد ۹۲ هزار و ۹۸۹ هدیه ازدواج به بیمه‌شدگان واجد شرایط پرداخت شده که مجموع مبالغ پرداختی از این محل به ۵۷۰ میلیارد تومان می‌رسد و میانگین مبالغ هدیه ازدواج پرداختی به بیمه شدگان در این دوره، روند افزایشی داشته و در ماه‌های اخیر نیز با راه‌اندازی سامانه خدمات غیرحضوری تأمین‌اجتماعی، امور مربوط به ثبت‌نام و بررسی شرایط و پرداخت تمام موارد هدیه ازدواج پرداخت شده به افراد واجد شرایط، غیرحضوری بوده است.

براساس ماده ۸۵ قانون تأمین‌ اجتماعی، کمک هزینه ازدواج یا هدیه ازدواج یکی از تعهدات سازمان تأمین‌اجتماعی است که به‌صورت بلاعوض پرداخت می‌شود. براساس این گزارش، مبلغ ریالی هدیه ازدواج سازمان تأمین‌ اجتماعی معادل مجموع حقوق و مزایای مشمول کسر حق بیمه فرد واجد شرایط ظرف دو سال قبل از تاریخ ازدواج تقسیم بر ۲۴ است. در صورتی‌که مبلغ محاسبه شده کمتر از حداقل دستمزد تاریخ ازدواج باشد، مبلغ قابل پرداخت به حداقل دستمزد سال اجرای عقد افزایش می‌یابد.

طبق این گزارش، در صورتی‌که زن و شوهر هر دو بیمه‌شده سازمان تأمین‌ اجتماعی و واجد شرایط باشند، کمک هزینه ازدواج به هر دو نفر پرداخت می‌شود.

بر اساس آخرین گزارش اداره آمار، اطلاعات و محاسبات سازمان تامین‌ اجتماعی، از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان شهریور ۱۴۰۱، تعداد ۹۲ هزار و ۹۸۹ هدیه ازدواج به بیمه‌شدگان واجد شرایط پرداخت شده که مجموع مبالغ پرداختی بیش از ۵۷۰ میلیارد تومان بوده است.

همچنین میانگین مبالغ پرداختی بابت هدیه ازدواج طی این دوره ۱۸ ماهه، یک روند افزایشی را نشان می‌دهد که بیشترین میانگین پرداختی ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در شهریور ۱۴۰۱ بوده است. بیشترین تعداد صدور سند پرداخت هدیه ازدواج نیز مربوط به همین ماه بوده که ۱۲ هزار و ۸۷۲ مورد سند پرداخت هدیه ازدواج به بیمه‌شدگان واجدشرایط صادر شده است.

مطابق این گزارش، تعداد هدیه ازدواج پرداختی در شهریور ۱۴۰۱ نسبت به شهریور ۱۴۰۰ در همه استان‌ها به جز استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، زنجان و آذربایجان‌شرقی رشد مثبت داشته و بیشترین رشد مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ۱۱۸.۹ درصد رشد تعداد هدیه ازدواج پرداختی در این مدت بوده است.

اداره آمار، اطلاعات و محاسبات سازمان تأمین‌ اجتماعی در این گزارش یادآور شده است که درصد اسناد صادره غیرحضوری نسبت به اسنادی که به‌صورت حضوری طی این دوره ۱۸ ماهه صادر شده، روند افزایشی داشته به نحوی که در ماه‌های پایانی این دوره زمانی، موارد صدور غیرحضوری اسناد به حدود ۱۰۰ درصد رسیده است.

روابط‌عمومی سازمان تأمین‌ اجتماعی تأکید کرده است در حال حاضر برای دریافت این خدمت، هیچ نیازی به مراجعه حضوری به شعب سازمان تأمین‌ اجتماعی نیست و واجدین شرایط پس از ثبت‌نام در سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان و ثبت درخواست و شماره حساب خود در این سامانه، می‌توانند از هدیه ازدواج سازمان تأمین‌اجتماعی بهره‌مند شوند.

بیمه‌شدگان محترم می‌توانند با ورود به سامانه es.tamin.ir و مراجعه به منوی «بیمه‌شدگان/حمایت‌های کوتاه‌مدت/ درخواست کمک هزینه ازدواج»، صرفاً با ورود اطلاعات تاریخ عقد و کد ملی همسر، درخواست خود را برای دریافت این کمک هزینه ثبت کنند و با توجه به اتصال برخط این سامانه با سامانه سازمان ثبت احوال، نیاز به ارائه هیچ سند یا مدرک دیگری هم برای دریافت این هدیه نیست

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • رمضانعلی اخوتیان اردکانی
    23 مارس 2023 3:52 ق.ظ

    باسلام خدمت مسئولان تامین اجتماعی و قدر دانی از زحمت کشان که جای تقریر دارد ؟اما چرا باید در یک اروگان ورزشی فوتبال یک عده با حق الناس این کشور و بیت المال هریک مبلغی بالای ۱ میلیارد بگیرد واسه چی مگه جه کرده اند و باید جواب بدهند به دولت و فوق های قضاییه و مجریه و قوه های مسئول که چرا و چگونه یک بنده خدای که احتیاج به وامی داشته واسه ۱۲ میلیون بازنشسته ای هستم که ۱۵۰ هزار تومن ریختم‌و تصویب شده بیش از ۹ ماه هست و گفتن بخاطر چک‌برگشتی نمیشود آخر من که وامی
    و بدهی بانکی دیگر ی ندارم و وامی هم که گرفتم‌پرداخت کردم را که به تمام اروگان ها بصورت احتیاج داشتن سختی که به بیماری عفونی ۳ ساله گرفتارم و دستگاه گوارش م باید بعد از ۶ مرتبه عمل جراحی مجددا عمل شود و هم کیسه صدایم بیرون آورند و هم رودهای هارا کوتاه کنند که به شیمی درمانی دچار نشم بخدا احتیاج دارم به این وامی که اول قسط وامم را قبل از حقوقم‌کم میکنند وبعد بقیه حقوقم پرداخت میکنم قسم میدهم به خدا به این یک‌بنده خدای که باز نشسته تامین اجتماعی و کانون پیشکسوتان بازنشستگی هستم در نظر بگیرید بخاطر شادکردن خدا و رفع .رفتار یک‌بنده خدای که به تمام انسانهای که خدا آفریده احتیاج را در فضای مجازی گفتم‌حتی به دولت دلسوز و رهبریرمحبوب که کمکم کنند تا این وام را بگیرم لااقل بت کنم هم گوشه ای چک‌برگشتیم را بدهم وهم بتوانم‌عمل جراحی آخر م را که به شیمی درمانی دجار نشوم به خاطر بزرگی خدای کمکم کنید تا گرفتاریم برطرف و خجالت خانواده نشکم‌با ۵ میلیون حقوق و خرده ای دارم با ۲۱ سر عائله با شکر گذاری و تشکرخدا زندگی میکنم انشالله که مورد لطف تان و مورد لطف یک رهبر دلسوز قرار گیرد تا یک بنده خدای که پایش لب گور هست نجات پیدا کند بیاری اول خدا وبعد هم رهبری دلسوز و دولت مردمی انشالله با کمال تشکر و سپاس که انشالله همه سلامت باشند همیشه و شکر گزار ی فقط خدا

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار

وبگردی