تصمیم نهایی مجلس درباره افزایش یارانه ها اعلام شد

یارانه
بدون دیدگاه

به گزارش خبرجو24؛ تصمیم نهایی مجلس درباره افزایش یارانه ها اعلام شد
اسماعیلی در مورد افزایش حقوق کارکنان نیز گفت: هر چند کمیسیون اجتماعی پیشنهاد ۲۵ درصد برای رشد حقوق کارکنان را در سال آینده داده بود اما این مبلغ در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس رأی نیاورد و مقرر شد تا رقم افزایش ۲۰ درصدی برای حقوق کارکنان برای سال آینده اعمال شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی، آقای اسماعیلی، اعلام کرد که شورای عالی کار در حال جمع بندی نظرات نماینده‌های کارگران، کارفرمایان و دولت درباره افزایش حقوق کارگران است و در اسفندماه تصمیم گیری خواهد کرد. او همچنین بیان داشت که امیدوارند رقم تعیین شده برای حقوق کارگران، با توجه به تورم سالانه و یا به مبلغ نزدیک به آن، تعیین شود.

وی تصریح کرد: ما نظر مشورتی و پیشنهادی خود را ارائه می کنیم و برای سال آینده حداقل افزایش ۳۵ درصد را مطرح کردیم ولی تصمیم گیر نهایی شورای عالی کار خواهد بود.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس ماده ۴۱ قانون کار باید در اسفندماه رقم افزایش سالانه حقوق کارگران اعلام شود، افزود: با توجه به افزایش هزینه های سبد معیشتی اعم از مسکن، پوشاک و کالاهای اساسی انتظار می رود یک رقم معقول و منطقی برای افزایش حقوق کارگران اعلام شود تا رضایت این جامعه تلاشگر و حاضر در سنگر کار فراهم آید.

اسماعیلی در مورد افزایش حقوق کارکنان نیز گفت: هر چند کمیسیون اجتماعی پیشنهاد ۲۵ درصد برای رشد حقوق کارکنان را در سال آینده داده بود اما این مبلغ در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس رأی نیاورد و مقرر شد تا رقم افزایش ۲۰ درصدی برای حقوق کارکنان برای سال آینده اعمال شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در کنار این افزایش ۲۰ درصدی، قرار است مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان نیز از بابت عائله مندی و فرزندآوری به حقوق کارکنان اضافه شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هیچ صحبتی مبنی بر افزایش یا کاهش مبلغ یارانه برای سال آینده مطرح نشده و مجلس و دولت در این زمینه تصمیمی ندارند.

اسماعیلی بیان کرد: حذف یارانه برای دهک های مختلف نیز شایعه است و امیدواریم مردم به این شایعات و مباحث بی پایه و بنیان توجهی نداشته باشند.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: قرار است وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اساس فرمول «صدک» دهک بندی جدید خانوارها را انجام داده تا افرادی که معترض به پرداخت نشدن یارانه ماهانه هستند، در دهک بندی آنها اعمال نظر انجام شود.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با دهک بندی جدید و راست آزمایی تعیین شده دولت می تواند یارانه افراد با درآمد بالا و ثروتمند را فراهم کرده و در این زمینه تدابیری مناسب به کارگیری کند.

تاثیر حذف یارانه افراد ثروتمند
حذف یارانه افراد ثروتمند می‌تواند تأثیر مثبتی بر اقتصاد و جامعه داشته باشد. این اقدام می‌تواند به کاهش هدررفت منابع دولتی و افزایش عدالت در توزیع یارانه‌ها کمک کند. همچنین، این اقدام می‌تواند به افزایش درآمد دولت و کاهش بدهی کمک کند. با این حال، باید توجه داشت که حذف یارانه‌ها برای افراد ثروتمند ممکن است باعث افزایش فشار مالی برای آنها شود و در نتیجه، آنها ممکن است به دنبال راه‌های دیگری برای کاهش هزینه‌های خود باشند. به همین دلیل، باید به دقت بررسی شود که چگونه این اقدام اجرا شود و چه تأثیراتی بر جامعه و اقتصاد خواهد داشت.دولت می تواند با تدبیر ویژه این موضوع را حل و فصل کند.

اخباراقتصاد
پربازدید
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید