تیم ملی فوتبال ایران شب گذشته در دیداری سخت و دشوار موفق شد در ضربات پنالتی از سد تیم ملی سوریه بگذرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. ملی‌پوشان باید در این دور از مسابقات، به مصاف مدعی اصلی کسب قهرمانی یعنی ژاپن بروند.

در گزارش ورزش سه آمده است: پیروزی ایران در شرایطی به دست آمد که مهدی طارمی در وقت‌های تلف شده پایان مسابقه با دریافت کارت زرد دوم، از زمین مسابقه اخراج شد. این بازیکن در شرایطی که از روی سکوها نظاره‌گر عملکرد هم‌تیمی‌هایش بود، با چشمانی اشک آلود ضربات پنالتی را دنبال می‌کرد.

تصویر گریه‌های طارمی بارها توسط کارگردان تلویزیونی به تصویر کشیده شد و پس از اینکه پنالتی آخر ایران توسط احسان حاج‌صفی وارد دروازه شد و ملی پوشان موفق به شکست سوریه شدند، طارمی در آغوش دیگر هم‌تیمی‌هایش این پیروزی را با صورتی گریان جشن گرفت.

گریه مهدی طارمی

این تصاویر طارمی به سرعت در فضای مجازی کشورهای عربی بازتاب داشت. مهاجم تیم ملی ایران که در بازی با امارات شادی پس از گل خاص و کنایه آمیزی را انجام داده بود، در خلال برگزاری مسابقه دیشب ایران و سوریه، از سوی اماراتی‌ها مورد کنایه قرار گرفت.

داستان به شعارهای هواداران اماراتی، یک شب قبل از برگزاری دیدار با ایران بازمی‌گردد. جایی که آنها در خیابان‌های قطر شعار سر دادند که «ایرانی گوش کن، اشکت را درمی‌آوریم» و بازیکنان تیم ملی از جمله مهدی طارمی، پس از گلزنی مقابل امارات، دستان خود را به نشانه گریه کردن مقابل چشمان خود گرفته و اینگونه به رجزخوانی هواداران حریف پاسخ دادند.