خبری خوب درخصوص متناسب سازی حقوق بازنشستگان

1 دیدگاه

خبری خوب درخصوص متناسب سازی حقوق بازنشستگان
نمایندگان مجلس در ادامه بررسی ایرادات شورای نگهبان در لایحه برنامه هفتم توسعه، بندهای ۲۷، ۲۹، ۳۱، ۳۹ و ۴۰ لایحه را به شرح زیر اصلاح و تصویب کردند. جزء ۲ بندالحاقی ۲ ماده ۲۹- سازمان تامین اجتماعی در راستای اجرای ماده (۹۶) قانون تأمین اجتماعی مصوب ۱۳۵۴ با اصلاحات و الحاقات بعدی مکلف است در طول سه سال اول برنامه نسبت به متناسب سازی مستمری بازنشستگان غیرحداقل بگیر اقدام نماید به نحوی که در پایان سال سوم برنامه، نسبت مستمری بازنشسته به حداقل دستمزد همان سال، با ۹۰ درصد نسبت اولین مستمری بازنشستگی به حداقل دستمزد سال برقراری مستمری، متناسب گردد. این متناسب سازی حقوق در سال اول به میزان ۴۰ و در سالهای دوم و سوم هرکدام ۳۰ درصد مابه‌التفاوت تا ۹۰ درصد یادشده خواهد بود.

بند ث ماده ۳۱ حذف شد که در این بند آمده بود: «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است با رعایت جزء (۳) بند «الف» ماده واحده قانون برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور مصوب ۱/ ۴/ ۱۴۰۰، پنجره واحد خدمات حمایتی و پرونده الکترونیک رفاهی افراد یا خانوار را به‌طور کامل راه‌اندازی نماید. دستگاههای اجرائی که به هر شکل از اقشار آسیب‌پذیر حمایت می‌کنند مکلفند تمامی حمایت‌های نقدی و غیرنقدی خود را از طریق این پنجره ارائه دهند. متقاضیان دریافت حمایت‌ها نیز باید از این طریق برای دریافت حمایت‌های مذکور اقدام کنند. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است گزارش عملکرد این بند را هر ۶ ماه یکبار به کمیسیون اجتماعی و معاونت نظارت مجلس ارسال نماید.» جزء ۴-۲ بند (ج) ماده (۳۱)- عبارت رزمندگان به ازای هر ماه حضور در جبهه مشمول هشت درصد (۸%) معافیت می شوند جایگزین عبارت زمندگان با حداقل دوازده ماه حضور در جبهه مذکور در بند «ذ» ماده (۸۸) قانون برنامه ششم می گردد.
دولت مجاز است نسبت به اصلاح حکم ذیل اقدام قانونی به عمل آورد: حکم بند (ز) ماده (۸۸) قانون برنامه ششم به همسران شهدا تسری می یابد. بند الحاقی ۱ ماده ۳۱- دولت موظف است در طول اجرای قانون برنامه علاوه بر پرداخت یارانه فعلی، هر سال حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور را متناسب با سطح محرومیت بر مبنای متوسط بیست درصد (۲۰%) حداقل دستمزد مصوب ‌شورای‌عالی کار، در چهارچوب بودجه سنواتی و از محل درآمد قانون هدفمند کردن یارانه‌ها با حذف خانوارهای پردرآمد و در قالب ردیف مستقل از طریق دستگاههای مذکور تأمین و پرداخت نماید. تبصره – کمیته امداد امام خمینی (ره) مطابق اساسنامه خود اقدام می‌نماید.

اخباراقتصاد
افزایش حقوقپربازدید
 

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • سید مرتضی حسینی
    04/02/2024 00:54

    از کار افتاده سپاه هستم با چهار سر زن و بچه سادات و خانه اجاره ای با ماهی ۸ میلیون می‌شود زندگی کرد همسرم بخاطر شرایط سخت زندگی و جسمی بنده نزدیک به ۲ سال هست عصبی شده منزل پدری رفته و من و فرزندان ساداتم با شرایط بدتر از مردمان فلسطین هستیم شما را به قرآن قسم کمکی کنید فقط شعار ندهید

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید