زلزله در بازار طلا/ کمر قیمت سکه شکست

طلا
بدون دیدگاه
 

رییس اسبق اتحادیه طلا معتقد است: اگر مدیریت بانک مرکزی در بازار ارز ادامه داشته باشد، باید شاهد کاهش بیشتر قیمت‌ها در بازار طلا، سکه و ارز باشیم.

همزمان با ریزش شدید قیمت دلار در بازار، قیمت طلا و سکه نیز وارد فاز نزولی شد؛ به طوری که در اولین روز هفته، شاهد ورود سکه و طلا به یک کانال پایین‌تر بودیم.

گزارش‌ها از روند بازار طلا حاکی از آن است که قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار ۹۱ هزار تومان ریخت و به ۲ میلیون و ۷۹۳ هزار تومان رسید. هر مثقال طلا نیز در حدود ۴۱۴ هزار تومان افت قیمت را تجربه و ۱۲ میلیون و ۸۲ هزار تومان قیمت پیدا کرد.

در بازار سکه نیز هر قطعه سکه امامی با کاهش یک میلیون و ۴۲۱ هزار تومانی، به قیمت ۳۲ میلیون و ۱۳۲ هزار تومان رسید. سکه تمام بهار آزادی نیز یک میلیون و ۱۹۵ هزار تومان، نیم‌سکه و ربع سکه ۶۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲۵۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

بر همین اساس، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۳۰ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۸ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۱۱ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان و سکه گرمی ۵ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان قیمت داشت.

زلزله در بازار طلا/ کمر قیمت سکه شکست

بنا به این گزارش، محمد کشتی‌آرای، رییس اسبق اتحادیه طلا و جواهر در ارتباط با وضعیت بازار طلا و سکه در اولین روز هفته گفته است:‌ برخلاف هفته گذشته، روند قیمت ها در بازار نزولی بوده؛ تا جایی که قیمت دلار و سکه کاهش محسوسی نسبت به روز پنج‌شنبه داشته است.

وی با اشاره به کاهش هزار تا یک‌هزار و ۲۰۰ تومانی قیمت دلار در بازار آزاد، عنوان کرده؛ قیمت سکه نیز کاهش یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی نسبت به معاملات پایانی روز پنج‌شنبه را تجربه کرده است.

این فعال بازار طلا از کاهش حباب سکه و بازگشت به کانال ۴ میلیونی خبر داده و تصریح کرده است: با کاهش قیمت‌ها در بازار سکه، حباب سکه نیز کاهش یافته و به ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان رسیده است.

او درباره ادامه روند نزولی قیمت‌ها در روزهای آتی گفته است: با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی نباید شاهد تغییر قیمت خاصی در بازار طلا حداقل تا دوشنبه باشیم؛ ولی اگر مدیریت بانک مرکزی در بازار ارز ادامه داشته باشد، باید شاهد کاهش بیشتر قیمت‌ها در بازار طلا، سکه و ارز باشیم.

اخباراقتصاد
پربازدیدقیمت طلا
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید