تصمیم مهم شبانه / حقوق جدید کارمندان بعد اجرای طرح ساماندهی کارکنان دولت

عیدی بازنشستگان
14 دیدگاه
 

فوری / حقوق جدید کارمندان بعد اجرای طرح ساماندهی کارکنان دولت
یک نماینده مجلس گفت: با تصویب این طرح نوع قراردادها به گونه‌ای شده که هم کارکنان غیررسمی ضمانت شغلی خواهند داشت و هم این‌که از نظر حقوق و مزایای به اندازه کارمند رسمی برخوردار می‌شوند لذا این طرح شامل تمام کارکنان و کارمندهای غیررسمی می‌شود

عرشه آنلاین : از طرح ساماندهی کارکنان چه خبر؟طرح ساماندهی نیروهای شرکتی و پیمانکاری بزودی برای اجرا ابلاغ می شود

امروز یک نماینده مجلس گفت که با تصویب و ابلاغ این طرح نوع قراردادها به گونه‌ای شده که هم کارکنان غیررسمی ضمانت شغلی خواهند داشت و هم این‌که از نظر حقوق و مزایای به اندازه کارمند رسمی برخوردار می‌شوند لذا این طرح شامل تمام کارکنان و کارمندهای غیررسمی می‌شود.

اما طرح ساماندهی کارکنان دولت شامل کدام دسته از نیروهای شرکتی می شود؟

نماینده قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی:با طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، کارکنان غیر رسمی از نظر حقوق و مزایا به اندازه کارمند رسمی برخوردار می‌شوند.

هر فردی که به نوعی در دستگاه‌های دولتی به عنوان کارکنان غیررسمی مشغول فعالیت هستند، شامل طرح استخدام کارکنان دولت می‌شوند.

تمام نیروهای های که در دستگاه های دولتی از سال ۱۴۰۱ یا قبل از سال ۱۴۰۱ تا انتهای سال ۱۴۰۲ اشتغال بکار هستند می شود.

کارکنانی که در مشاغل نیمه دولتی یا خصولتی اشتغال بکار هستند در مصوبه فاز اول طرح ساماندهی کارکنان دولت تعریف نشده‌اند باید منتظر فاز دوم مصوبه طرح ساماندهی کارکنان دولت باشند.

افرادی که کمتر از پنج سال سابقه کار دارند باید در آزمون استخدامی شرکت کنند و به اعضای هرسال سابقه کار پنج امتیاز داده می شود نکته مهم رد در آزمون به منزله اخراج نمی باشد.

طرح ساماندهی کارکنان دولت به غیر از نیروهای حجمی و طرحی شامل تمام کارکنان شرکتی می‌شودیعنی از شرکتهای پیمانکاری واسطه خلاص و قراردادشان به صورت مستقیم با شرکتهای دولتی(کارفرمای محل کارشان) خواهد بود

کارکنان از طریق آزمون اختصاصی به صورت “مستقیم و بی‌واسطه” به کارگیری می‌شوند

برای کارکنانی که کمتر از ۵ سال سابقه بیمه دارند، در آزمون تخصصی به ازای هرسال سابقه، ۵ درصد سهمیه در نظر گرفته خواهد شد

تبدیل وضعیت این کارکنان به صورت قرارداد مستقیم برای مشاغل کارشناسی با قراردادهای تابع قانون کار و برای مشاغل تخصصی با قراردادهای پیمانی خواهد بود.

نماینده قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی به ارائه توضیحاتی درباره تاثیرات اجرای مصوبه مجلس شورای اسلامی در طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت پرداخت و گفت که این طرح پایانی بر انتظار ۲۰ ساله کارکنان غیررسمی است که آنها با اجرای آن ضمانت شغلی خواهند داشت.

شهریار حیدری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به رفع ایرادات شورای نگهبان در طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بعد از رفت و برگشت‌های متعدد بین مجلس و شورای نگهبان در نهایت طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت رفع اشکال شد و انتظار می‌رود که به زودی برای اجرا ابلاغ شود.

وی با بیان این‌که کارکنان غیررسمی مشکلات بسیاری دارند، تصریح کرد: کارکنان غیررسمی حتی بیشتر از یک کارمند رسمی تلاش می‌کنند اما کمتر از آنها از مزایا برخوردارند ضمن آنکه ضمانت شغلی هم ندارند.

وی اضافه کرد: با تصویب این طرح نوع قراردادها به گونه‌ای شده که هم کارکنان غیررسمی ضمانت شغلی خواهند داشت و هم این‌که از نظر حقوق و مزایای به اندازه کارمند رسمی برخوردار می‌شوند لذا این طرح شامل تمام کارکنان و کارمندهای غیررسمی می‌شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با اجرای این طرح هر فردی که به نوعی در دستگاه‌های دولتی اعم از شهرداری، آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌های اداری و ارگان‌ها به عنوان کارکنان غیررسمی مشغول فعالیت هستند، شامل طرح استخدام کارکنان دولت می‌شوند.

حیدری در پایان گفت: ۲۰ سال است که کارکنان غیررسمی منتظر تصویب چنین قانونی بودند لذا این طرح پایانی بر انتظار کارکنان غیررسمی است که ضمانت شغلی برای این افراد فراهم کرده و می‌توانند از مزایای مناسب برخوردار شوند.

اخباراقتصاد
افزایش حقوقپربازدید
 

14 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • امیر
  07/02/2024 07:50

  سلام من یک راننده بخش خصوصی هستم که با ماشین شخصی خودم برای دانشگاه علوم پزشکی کار می کنم ایا این طرح استخدامی شامل من می شود

  پاسخ
  • یاور
   07/02/2024 15:06

   تکلیف قراردادیمستقیم های دولت که از سال ۹۱تا الان قرارداد مستقیم نفت هستند چی میشه

   پاسخ
  • ناشناس
   07/02/2024 19:27

   متاسفانه نهـ

   پاسخ
  • دلنیا
   08/02/2024 01:01

   سلام شامل نیروهای خرید خدمت علوم پزشکی میشه؟؟

   پاسخ
 • ناشناس
  07/02/2024 09:27

  بشنو ولی باور نکن

  پاسخ
  • ناشناس
   07/02/2024 23:09

   سلام آیا نیروهای تامین اجتماعی هم شامل این طرح می شوند

   پاسخ
 • دوست
  07/02/2024 12:56

  همش الکی هستش من ۱سال قراردادی داخل بیمارستان خاتم هستم میگن شامل شما نمیشه اگه هم بشه خیلی سختگیری توش هست شما رد میشین

  پاسخ
 • حسین
  07/02/2024 14:04

  تکلیف نیروهای حجمی چی میشه اونها هم از شرکت حقوق میگیرن ولی برای دولت کار میکنن

  پاسخ
  • یاور
   07/02/2024 15:08

   تکلیف قراردادیمستقیم های دولت که از سال ۹۱تا الان قرارداد مستقیم نفت هستند چی میشه

   پاسخ
 • فکر رانندگان استیجاری هم باشید تبدیل وضعیت بشن ما هم تو دستگاه اجرایی شبانه روز در حال خدمت هستیم کمک رانندگان فرزندان جانبازان استیجاری هم باشیتبدیل

  پاسخ
 • ناشناس
  07/02/2024 17:26

  ۱۸ ساله برای شرکتهای شهرداری تهران کار کردیم و سه تا شرکت جابجا کردن مارا بخاطر کلاه گذاشتن سر کارگر جماعت . شرکتهای سازمان بازنشستگی شهرداری تهران .لطفا دولت و شورای شهر به دادمان برسه .

  پاسخ
 • میرزا
  07/02/2024 17:26

  ۱۸ ساله برای شرکتهای شهرداری تهران کار کردیم و سه تا شرکت جابجا کردن مارا بخاطر کلاه گذاشتن سر کارگر جماعت . شرکتهای سازمان بازنشستگی شهرداری تهران .لطفا دولت و شورای شهر به دادمان برسه .

  پاسخ
 • دلنیا
  08/02/2024 01:03

  سلام شامل نیروهای خرید خدمت علوم پزشکی میشه؟؟

  پاسخ
 • ناشناس
  08/02/2024 08:49

  اگه میدونستی این طرح از پیمانکار هم بدتره

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

 آخرین اخبار

 برچسب‌های پربازدید